Lepa tema - odlomci iz vaših omiljenih knjiga - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Миле саКлисе

Lepa tema - odlomci iz vaših omiljenih knjiga

Oceni ovaj blog
Citat Original postavio koto Pogledaj poruku
divna tema gospodjice...

"moj zivot je jednolican. ja lovim kokoske, ljudi love mene. sve kokoske su slicne, i svi ljdi su slicni. meni je ovde pomalo dosadno. ali, ako me ti pripitomis, moj zivot ce biti kao obasjan suncem. upoznacu bat tvojih koraka koji ce biti drugaciji od svih ostalih. drugi koraci me teraju pod zemlju. tvoji ce me kao muzika mamiti da izadjem iz rupe. a onda pogledaj! vidis li , tamo dole, polje puno zita? ja ne jedem hleb. zito mi ne znaci nista. zitna polja me ne podsecaju ni na sta. to je tako zalosno! ali ti imas kosu boje zlata. bice divno kad me pripitomis! zito, koje je zlatasto, podsecace me na tebe. i ja cu voleti sapat vetra u zitu...
lisica ucuta i dugo gledase malog princa:
molim te..pripitomi me, rece ona
vrlo rado, rece mali princ, ali nema puno vremena. moram pronaci prijatelje i upoznati se sa mnogim novim stvarima.
covek poznaje samo one stvari koje pripitomi, rece lisica. ljudi nemaju vise vremena nista novo da upoznaju. oni kupuju gotove stvari kod trgovaca. ako nema trgovaca, prodaju prijatelje, ljudi vise nemaju porijatelja. ako hoces prijatelja pripitomi me!
sta treba da ucinim, upita mali princ.
moras biti veoma strpljiv, odgovori lisica...
.
.
.
zbogom, rece on
zbogom, odgovori lisica. evo moje tajne. sasvim je jednostavna: covek samo srcem dobro vidi. sustina se ocima ne moze videti.
sustina se ne moze ocima videti, ponovi mali princ da bi zapamtio.
vreme koje si ulozio oko svoje ruze cini ruzu tako dragocenom.
vreme koje sam ulozio oko moje ruze..rece mali princ da bi zapamtio.
ljudi su zaboravili istinu, rece lisica. ali ti ne smes da je zaboravis. ti si zauvek odgovoran za ono sto si pripitomio. ti si odgovoran za svoju ruzu..
ja sam odgovoran za ruzu, rece mali princ da bi zapamtio.

jedna od meni najdrazih, najtoplijih, najneznijih, i najistinitijih knjiga koje sam procitala. mnogo mi je draga.
штета што је онога дана возио авион можда би овога било још

Pošalji "Lepa tema - odlomci iz vaših omiljenih knjiga" na Facebook Pošalji "Lepa tema - odlomci iz vaših omiljenih knjiga" na Google Pošalji "Lepa tema - odlomci iz vaših omiljenih knjiga" na My Yahoo! Pošalji "Lepa tema - odlomci iz vaših omiljenih knjiga" na Live Pošalji "Lepa tema - odlomci iz vaših omiljenih knjiga" na MySpace Pošalji "Lepa tema - odlomci iz vaših omiljenih knjiga" na Twitter Pošalji "Lepa tema - odlomci iz vaših omiljenih knjiga" na Digg Pošalji "Lepa tema - odlomci iz vaših omiljenih knjiga" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. SibirskiTigar (avatar)
    ......
    U jednom selu kojeg nema,
    u jednoj ulici koja jos ne postoji,
    pred jednom kucicom
    koju jos ni sazidali nisu,
    na jednoj klupi
    sto samo zbog mene ceka
    da tek izraste kao drvo,