PRAVNO BIROTEHNICKA, EKONOMSKA(KOJA) ILI GIMNAZIJA(KOJA) ???????

Ja sam nekako uvek bila protiv gimnazije, makar ove u mom gradu, tamo ljudi da tako kazem lade m...
Upisala sam elektrotehnicku i sad je zavrsavam i da ti kazem sa svakom strucnom skolom mozes da upises bilo koji fakultet a imas neko zvanje i posle srednje skole. Ja sa mojom srednjom skolom sam nekad, ne znam da li je i sad tako, mogla da imam posao od 30000. Mada ja se necu zaustaviti na srednjoj jer je ocigledno da u ovoj zemlji cak i fakultetski obrazovani ljudi sede kuci. Tako da ja ti savetujem strucnu skolu. Dobices mnogo bolje obrazovanje nego u gimnaziji.
 
Dobices mnogo bolje obrazovanje nego u gimnaziji.
ma daj
dobices strucno znanje.
a bar iz mog iskustva razlika u opstem obrazovanju i opstoj kulturi je ogromna...koliko ljudi ne znaju osnovne stvari osim ako nisu na svoju inicijativu ucili van skole ( a tih je vrlo malo).
bar si u mojoj gimnaziji zaista mogao da pokupis jako kvalitetno znanje.
 
Pa eto, onda zavisi od gimnazije do gimnazije... Ovde je bio uvek bitan ugled skole tako da su djake pustali i sakom i kapom. Da eto... Idem elektro skolu, prolazim vrlo dobra, obrazujem se sa strane, ono sto me zanima a najvise su to knjige i upisacu politicke nauke. Po meni, imacu i strucno znaje i ono kako ti kazes osnovno. Mada to osnovno znanje, zato sluze osnovne skole...
 
ne,rekla sam osnovne stvari - a njih ne mozes da pokupis u osnovnoj skoli jer pod njima ne smatram pisanje i citanje.to se jednostavno podrazumeva - moras biti pismen ( a i to je mnogo sira kategorija od pisanja).mislila sam na filozofiju,psihologiju,sociologiju,biologiju pa i osnove latinskog itd i upoznavanje sa nekim stvarima koje kao buduci student i intelektualac moras da znas - a koja se u zavisnosti od skole do skole uopste ne izucavaju ili izucavaju vrlo malo.
 
Licno, smatram da nekom ne vrede nikakve skole ako on tu nije dosao da pokupi neko znanje...
Cevek se treba zapitati da li ide u skolu zbog jbne diplome ili znanja...
Ako ide zbog diplome... onda nek je odstampa i nek ustedi te godine... bzvze prolaze... Mada, ako stvarno zeli da uci, ne treba mu nikakva skola, vec volja... E sad... Sve je ovo zajebano... Bez diplome kazu, nece te prime... Mada, sa druge strane, uvek postoji privatna firma...

Najjednostavnije receno... Biraj sta god ti se svidja...
 
Upravo tako... Gomilu stvari iz opste kulture sam naucio tek kada sam zavrsio gimnaziju...
Jednostavno, nisam gotivio profesore i njihov stil predavanja i (ne)znanja.
Sada mi dodje krivo sto nisam vise proucavao fiziku i matematiku...
Istina da u skoli to nikada nisam voleo... ali kasnije... kada covek shvati da je lepo znati... zeli nauciti...

Puno stvari ovde su uzrok, a posledice su ocigledne... BezVoljnost.
Ne bih puno da davim... ali najvaznija stvar je da se promeni obrazovni program i prilagodi ucenicima.
 
u ekonomskoj kako mi drugarica rece nisu imali ni psihologiju ni filozofiju ni logiku,naravno ni latinski a sociologija im je ako se ne varam bila strucna :neutral:
no nebitno,ona tvrdi da joj je krivo sto nije isla u gimnaziju jer misli da ima rupe u znanju usled forsiranja strucnih predmeta na ustrb svega ostalog,a jos se ona i sama sa strane zanimala raznim stvarima.
mislim da u bgd vredi upisati gimnaziju i pokusati nauciti nesto jer postoji veliki input koji dobijas i solidni rezultati ako znas da ih koristis :)
ja sam zavrsila devetu koja je prilicno dobra u gradu i uz sve to i tu nam je istorija umetnosti ( likovno kako se vec zove) bila bedna :neutral: sreca te sam sama nadoknadila bar nesto da ne bih bila duduk.
 
Upisi gimnaziju i bez brige.....I ja sam bio protiv gimnazije, al sam je ipak upisao i na fakultetu sam mnogo bolje prolazio (ustvari mnogo bolje prolazim, jos uvek sam student :lol:), nego oni koji su zavrsili strucne skole. I moja sestra je zavrsila gimnaziju, i sada je upisala fax, i sam sada priznaje da joj je dosta lakse, u odnosu na druge koji su zavrsili strucnu skolu. Znam jos X ovakvih primera..
 
Znaci ja treba da upisem....s obzirom da posle zelim FPN ili FON...????
obzirom na izbor fakuleta - ipak gimnazija :lol:
pravno-birotehnicku nemoj nikako,stvarno je losa.
ekonomsku nema svrhe ako neces posle ekonomiju,zar ne? mislim sto bi se zamlacivala gomilom dosadnih ekonomskih predmeta ako neces u tu struku...osim ako ne nameravas posle fona nesto na tu stranu.

el sam ja jedina ovde kojoj nije jasno zasto dilema uopste postoji :neutral:
 

Back
Top