Bik Koji Sedi - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Kućica za ptice

Bik Koji Sedi

Oceni ovaj blog

Danas sam kod kuće.Često radim vikendom,pa mi se onda zalome ovakvi radno - neradni dani.Oni za mene imaju neku posebnu draž.Jutros sam nakon uobičajenih "početkodanovskih" aktivnosti odgledala na nekom domaćem filmskom kanalu jedan film.Prošlo je par sati,a još uvek traje u mojoj glavi...
Bik Koji Sedi sa svojim uznemirujućim mirom,bezglasnim pitanjem,nepomirenom pomirenošću...Njegovo ćutanje očito snažno pita i danas Univerzalnu Savest mnoge stvari,a scenarista
i reditelj se ,čini mi se,namerno nevešto brane rečenicom upućenoj duhu ubijenog poglavice :"Pogledaj se,želiš da ostaneš isti...to je nazadovanje..."
Napredni dolaze i prolaze,a nazadni poput Bikova Koji Sede traju u Filozofiji Poimanja Života,Pravde,Smisla.

Pošalji "Bik Koji Sedi" na Facebook Pošalji "Bik Koji Sedi" na Google Pošalji "Bik Koji Sedi" na My Yahoo! Pošalji "Bik Koji Sedi" na Live Pošalji "Bik Koji Sedi" na MySpace Pošalji "Bik Koji Sedi" na Twitter Pošalji "Bik Koji Sedi" na Digg Pošalji "Bik Koji Sedi" na del.icio.us

Ažurirano 27.08.2008. u 22:33, autor: crvene cipele

Kategorije
Crtice

Komentari