Preosvećeni,... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

divilac

Preosvećeni,...

Oceni ovaj blog
Preosvećeni,.....
Dugo sam se lomio, pre nego što sam se odlučio i ovu istinitu pričicu Vam ispričati.
Možda baš iz razloga, što se osobe mogu prepoznati,...ili ne daj Bože, mene
Večeras sam toj namisli podlegao, i ako to sad ne učinim,...i neću
Znači,...ja sad hoću,i neka mi moji dragi prijatelji oproste,....a i nije tako strašno:

Ne tako davno, u tek obnovljemnom manastiru, zavaljen u duboku, i prelepu fotelju
U svojim dubokim mislima, a posebno opterećen starošću i načet bolestima, dan na izmaku posmatrao ga je netremice.Nije bio zaspao, ali su mu kapci bili sklopljeni.
Njegov, dosta mlađi prijatelj, ništa manje meni,...mislim, prijatelj, došao mu u postetu.Misleći da ovaj spava tiho mu je prilazio, da ga ne uznemiri ....
Ovaj prvi, primetivši, da nije sam, ne otvorivši oči, žmirnući,..prepozna posetioca, ali se ne oda ni pokretom ni bilo kakvim zvukom...
Sačekavši, da se isti potpuno prbliži,....skoči na noge i uzviknu :,, O, Bože moj, zar toliko sagreših, da si me doveo u pakao,...?!

Na to će, snašavši se, ovaj drugi malo podigavši ruke i uzdigavši mantiju : ,,preosvećeni, ne, niste u paklu, vi ste u raju, zar ne vidite ja imam krila, ja sam anđeo,...?!

Pošalji "Preosvećeni,..." na Facebook Pošalji "Preosvećeni,..." na Google Pošalji "Preosvećeni,..." na My Yahoo! Pošalji "Preosvećeni,..." na Live Pošalji "Preosvećeni,..." na MySpace Pošalji "Preosvećeni,..." na Twitter Pošalji "Preosvećeni,..." na Digg Pošalji "Preosvećeni,..." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari