Filozofija i Ljubav (Hajde da pricamo o ljubavi) - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

* * * * * nl

Filozofija i Ljubav (Hajde da pricamo o ljubavi)

Oceni ovaj blog
Citat Original postavio pely Pogledaj poruku
Ljubav, veća je od svega vidljivo velikog, nesaglediva, isprepletana emocijama, uvek prisutna a prosečnom čoveku često teško dohvatljiva, izmiče kao da se rastopi, nestane a zatim se nenadano pojavi na mestu gde je nikada ne bismo očekivali. . . zablista, pomeri svaki delić bića, bubnjevi damari objavljuju prisutnost ljubavi dok u neverici čovek istražuje da li jeste ili nije Ona . . .
U prisustvu ljubavi čovek ne hoda, ne trči, ne sedi, ne leži...čovek pluta nošen nevidljivim talasima u istom svetu obojenom, namirisanom, toplom, radosnom, prijateljskom, uspešnom, jednostavnom, dubokom, neopisivo prijatnom... uljuljkan čovek-ljubav, obeležen osmehom, posebnom melodijom srca odvojen, u njemu duša caruje i ništa drugo za njega ne postoji. U trenutku nepažnje, neispraćene dobrote, miline, vatre strasti…Ona, ljubav, nestane: omamljeni lebdimo i u trenutku samo jedno bolno TRAS! Bol gubitka, bol, pada, bol osamljenost, bol za lepotom boja, zvukova, mirisa . . . odsustvo ljubavi zove se BOL!

Pely
korektura prijatelja Vilsona
Pely

Pošalji "Filozofija i Ljubav (Hajde da pricamo o ljubavi)" na Facebook Pošalji "Filozofija i Ljubav (Hajde da pricamo o ljubavi)" na Google Pošalji "Filozofija i Ljubav (Hajde da pricamo o ljubavi)" na My Yahoo! Pošalji "Filozofija i Ljubav (Hajde da pricamo o ljubavi)" na Live Pošalji "Filozofija i Ljubav (Hajde da pricamo o ljubavi)" na MySpace Pošalji "Filozofija i Ljubav (Hajde da pricamo o ljubavi)" na Twitter Pošalji "Filozofija i Ljubav (Hajde da pricamo o ljubavi)" na Digg Pošalji "Filozofija i Ljubav (Hajde da pricamo o ljubavi)" na del.icio.us

Ažurirano 19.08.2009. u 21:17, autor: pely

Kategorije
razmisljanje

Komentari

1. SibirskiTigar (avatar)
    Nusic kaze da je ljubav jedna vrsta pijanstva.Posle prve case javi se zedj
  2. vilijem vilson (avatar)
    5, Pelinkovče.
  3. gagili48 (avatar)
    Uhhh, draga moja pely...Ljubav? Tako velika i tako značajna reč u našim životima...a tako filozofska?... A bol? ....................

4. pely (avatar)
    Citat Original postavio SibirskiTigar
    Nusic kaze da je ljubav jedna vrsta pijanstva.Posle prve case javi se zedj
    Večno smo žedni ljubavi. . . i kad nismo svesni mi tragamo za njom...
  5. pely (avatar)
    Citat Original postavio vilijem vilson
    5, Pelinkovče.
    Hvala za korekturu prijatelju!
  6. pely (avatar)
    Citat Original postavio vilijem vilson
    5, Pelinkovče.
    Priznali mi ili ne kada nam se desi da ljubav izgubimo, zaturimo. . . boli, boli mnogo boli.
  7. LJILJA MMM (avatar)
    uh Pely.........divno je.......
  8. pely (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    uh Pely.........divno je.......
    Hvala najmilija blogerko.
  9. vilijem vilson (avatar)
    Ne zahvaljuj. Mi smo familija Osećanje.
  10. Arhimed 1 (avatar)
    Hm, hm, ljubav ... se najviše oseća kada jezik zaćuti a srce progovori, Pely prijateljice