Sasvim obican studentski dan - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

otacstole

Sasvim obican studentski dan

Oceni ovaj blog
U zivotu ne volim neopredeljene ljude. One neodlucne,koji imaju svoje misljenje ali se ne slazu sa njim. Oni deset puta mere ali usled svog tog merenja zaborave da preseku. Sto bi moj "guru" Balasevic rekao:"Nije to glava pismo ili jesmo ili nismo."
Ali postoji dve stvari koje me jos vise nerviraju to su neopredeljene vremeneske prilike i selidbe. Prosli cetvrtak sam imao dobitnu kombinaciju za samoubistvo. Nekako sam prezalio sedmo mesto ispod crte na rang listi za studentski dom,prezalio sam i sto cu morati radikalno da menjam plan napada za narednu godinu. Ali me je selidba dotukla.
Aca,moj cimer, se vec administrativno iselio i zamalo se nije piskio od srece sto se seli u "Aleksandra" (za Titove pionire ex-Lola).
-Stole,ja sada idem a ti se javi. Mnogo ces mi nedostajati. Sacekaj,molim te Abdulaha.
-Koga da cekam?
-Pa,Abdulaha..decka koji dolazi na moje mesto. Molim te budi dobar prema njemu. Ionako su mu svasta napricali o tebi.
-Ko je pricao sta o meni?
-Pa portiri...rekli nesto u stilu onaj pop je malo lud,ali ne bi trebalo da imas problema sa njim i tako.
-MALO LUD!?
-Pa da,to je rekao onaj Buljavi,ali ne obaziri se ti ionako ides u Zemun. Cao,Stolence!
Ne znam sta me vise pogadja kada neko poznat kaze laz o meni,ili kada neko nepoznat i NEPOZVAN kaze istinu o meni. Okej istina je da vecina ljudi koji me poznaju misle da sam MALO LUD. Takodje,je istina da se ja jezim njihove definicije normalnog coveka. Uopste jezim se bilo koje definicije coveka. Izvelo me je iz takta to sto doticnog Buljavog ni ne poznajem i sta on koji moj ima da prica o meni.
Abdulah je trebao da dodje oko dvanaest. Oko pola tri sam skontao da moram da se javim sefu da cu zakasniti na posao posto ce ovaj verovatno "malo kasniti". 3 i 5. Poruka,nepoznati broj. "Care,ajd dodji do plave kapije.Abdulah." Izadjoh u kosulji na ono sto ne zasluzuje da se nazove vremenom,kako je lucidno primetio besmrtni Daglas Adams. Iz prve sam ga skontao. Visok,crnomanjast u farmerkama i jakni. Ali ga je nesto drugo izdvajalo-pogled. Bio je to pogled sumske zvercice isterane na put i zaslepljene farovima automobila. Taj pogled ne moze prepoznati neko ko nije isti takav posedovao u jednom periodu zivota. Tako sam ja gledao pre cetiri godine kada sam poceo da osvajam prestonicu.
-Jesi li ti Abdulah,upitah iz koraka.
-Da ja sam. Stole,pretpostavljam.
Cvrst stisak ruke i pogled oci u oci. Pa decko mozda se mi i ne razlikujemo toliko. Pomogoh mu oko torbe. Macjim hodom ga prosvercovah pored portira.
-Odakle si?
-Iz Tutina to ti je u ...
-...znam u Raskoj,bubnuh ne razmisljajuci
-...da u Sandzku-rece i nasmeja se.
-Vidis ovo ti je soba. Nije neka extra klasa ali nije ni za bacanje.-pogledom sam sarao po sobi koja mi je poslednjih godinu dana bila nesto najslicnije domu. Sta da vam kazem,nedostajce mi. Pogled mi zape za policu iznad Acinog kreveta. E jebi ga... Da li da mu ja kazem ili da sam primeti. Ako mu ne kazem a vidi pomislice da sam ja to urezao. Na tamno plavoj farbi neki idiot je nozem urezao OD TREBINJA DO BILECE KRSTICE SE I KO NECE. Istina je uvek bolje resenje.
-Abdulah,ti si pretpostavljam musliman...,poceh izokola.
-Da,rece ne skidajuci osmeh.
-E pa brate onda ja kao pravslavan moram da ti se izvinima zbog neprosvecenosti jednog mog brata. Vidis ovde na polici je neki papan urezao sta je urezao. Zelim samo da ti kazem da to nije moj stav niti ijednog pravog pravoslvca.
-Hvala,care. To sto je on napisao ne dotice me se ali to sto si ti rekao me se i te kao tice...u pozitivnom smislu.
-Kada ces se ti useliti administrativno?
-Kada mi urade cip-karticu.
-Onda znas da ovde mozes da prespavas nocas ali polulegalno.
-Sta to znaci?
-To znaci da ne izlazis iz sobe sta god da se desi. Je l imas hrane za nocas?
-Nemam.
-Super! Sta ces iz prodavnice?
-Pa uzmi mi nesto ali pazi...
- ...da nije sa svinjetinom,zar ne?
-Da,prvi put primetih nesto nalik sumnji u njegovim ocima.
-Brate, trenutno je kod nas post u toku. Kao sto ti ne zelis da te neko prevari za hranu tako ne zelim ni ja. Kontas?
-Kontam. Sada ti verujem. Hvala.
Kada sam mu doneo hranu,bilo je vec krajnje vreme da podjem na posao.
-Ako ti nestane hrane posalji poruku pa cu poslati nekog da ti skoci.
Na posao sam stigao sa jedva dva minuta zakasnjenja. I poce nocnja smena. Sesnaest sati. Oko ponoci poruka. "Znam da je kasno ali molim te ako mozes posalji nekog po hranu,umrecu od gladi."
E super,**** te. Okrenuh Bebu,moju komsinicu u domu i ispisnicu.
-Mala,jesi li legla?
-Nisam.Sada idem sa neke zurke...ovde u domu.
-Super! Spusti se do moje sobe i uzmi Abdulahu nesto da pojede.
-Ali Stole....
-Mala,ucinices mi...
-'Ajd dobro....
U narednih nekoliko minuta akcija je uspesno zavrsena i svi smo mogli na spavanje. Mislim skoro svi....osim nekoga ko radi kao nocni cuvar recimo.
Jutro me je uhvatilo nad knjigom. Svitanje je obecavalo lepsi dan od jucerasnjeg. Konacno oko devet sam se dovukao do sobe... Abdulah mi je otvorio.
-Care,hvala ti za ono sinoc. Hvala ti do groba.
-Ma u redu je,brate. Studenti smo moramo se pomagati. Dosao sam samo po neke stvari pa cu te pozdraviti....
-Udji...Izaberi...pokaza rukom na sto. Na mom bivsem stolu su lezala dva rucna sata.
-Ma iskuliraj,molim te
-Slusaj,Stojane zelim da ti poklonim nesto u znak zahvalnosti za sve sto si ucinio za mene. Jasno?
Stvarno ne volim poklone,ali sam znao da ce ga moje odbijanje uvrediti. Uzeo sam onaj za koji sam mislio da je manje vredan,mada su oba bila prilicno kvalitetna...i vise od toga.
-Znas li sta je u Staroj Grckoj znacio simbol?-upitah ga.
-Ne.
-Kada bi trgovac sklopio poznanstvo u nekom stranom gradu. Onda su novopeceni poznanici lomili glineni disk i svako bi uzimao po polovinu. Ti delovi bi se cuvali...generacijama u kuci obojice. Ako bi nekog trgovcevog potomka ponovo naneo put u taj grad on je nosio svoj deo diska. Sklapanjem dve polovine izmedju dva sada neznanca bi bilo dokazivano porodicno prijateljstvo.
-Svidja mi se tvoje tumacenje-rece na rastanku.
Toliko.

Pošalji "Sasvim obican studentski dan" na Facebook Pošalji "Sasvim obican studentski dan" na Google Pošalji "Sasvim obican studentski dan" na My Yahoo! Pošalji "Sasvim obican studentski dan" na Live Pošalji "Sasvim obican studentski dan" na MySpace Pošalji "Sasvim obican studentski dan" na Twitter Pošalji "Sasvim obican studentski dan" na Digg Pošalji "Sasvim obican studentski dan" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. kombajn.petrovic (avatar)
    e ja sam takva meni je to sasvim ok shto sam takva. a ti si neki fashista, oces da svi budu kao ti?

kako smo svi lozhane kao JEEEEEEE OVO JE MOJ BLOG SAD CU PROMENITI SVET ja sam neotkriveno chudo
    smejurija
  2. kombajn.petrovic (avatar)
    eh pa i nisi losh sine, ali sledeci ce biti o nekoj fatalnoj zheni koja pushi (cigarete)..? pretpostavljam