OPASNE VEZE - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Borac za prava zivotinja

OPASNE VEZE

Oceni ovaj blog
Spletke su, izgleda, sastavni deo života.
U suštini, spletkarenje uopšte nije težak hobi ; dovoljno je prosuti malo sopstvene žuči, pomešati je sa ispljuvkom koji, ko zna od kad, i ko zna zbog čega, stoji u grlu čekajući da bude iskašljan, a zatim sve to upakovati u oblande, glazirane dopadljivim rečima.

Jedan plastičan, krajnje naivan primer:
Zamislite da se pred vama odvija ovakva scena : u olujnoj noći mlada žena trči sve do klisure… bljesak munje otkriva užas na njenom bledom licu, i njen ogrtač koji se nabire uvis, veliki, crn, kao uzvitlano gavranovo krilo grozne smrti. Spletkaroš, tj. manipulant, objasniće vam da je žena progonjena (u detalje će vam ispričati ko je i zašto progoni), i vi ćete mu, kao i svaka čista duša, poverovati. Za ubedljivost njegove tvrdnje postoje vidljivi argumenti : tu je olujna noć, tu je žena u ogrtaču koja trči ka klisuri, tu je užas na ženinom licu … nije li to dovoljno da potkrepi njegovu tvrdnju ?
A ukoliko ženi iz ovih kadrova priđete i pitate je šta se dešava, ona vas začuđeno pogleda i odgovori da je jednostavno želela da potrči kroz olujnu noć i baci pogled sa klisure… i tada spoznate da je užas na njenom licu samo igra senki.
Kada se okrenete, spletkaroša više nema na vidiku. (Neki veštiji i bezobrazniji manipulant pokušaće da vas ubedi da ga niste dobro razumeli ili čuli … nije vam baš to i tako rekao. Ukratko, prodaće vam još jednu laž ne trepnuvši)
Zašto spletkaroš to radi ? Kažu umni ljudi da je dosada posestrima očajanja. Dodala bih da je spletkarenje prilično uobičajena štaka za ubijanje dosade … iz čega, dalje, proizilazi da je spletka svojstvena očajnicima. Iz dosade, naravno, proističe destrukcija a destrukcija je neostvarena kreacija.

Klonite se destruktivaca. Savladajte tehniku prepoznavanja šupljeg dokazivanja, lažnog obrazovanja i pristrasne logike.
Ukoliko vas jedan pređe, ne patite previše. Jer, svako iskustvo je dobro – naučićete da se sklanjate, da ih zaobilazite, ignorišete, naučićete da ih ne čujete … i opet ste u prednosti, jer spletkaroš nikada neće shvatiti da je njegov hobi samoobmana, uzaludno popunjavanje praznine zvane život.

Pošalji "OPASNE VEZE" na Facebook Pošalji "OPASNE VEZE" na Google Pošalji "OPASNE VEZE" na My Yahoo! Pošalji "OPASNE VEZE" na Live Pošalji "OPASNE VEZE" na MySpace Pošalji "OPASNE VEZE" na Twitter Pošalji "OPASNE VEZE" na Digg Pošalji "OPASNE VEZE" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. lider (avatar)
    Savladajte tehniku prepoznavanja šupljeg dokazivanja, lažnog obrazovanja i pristrasne logike.
    Preteško je to učenje, uči se na sopstvenoj kozi.Manipulacija je postala svakodnevica, sve teze je razlučiti je od istine.A istina je samo jedna, nema kao što neko reče više istina.Ne postoje.
    Dugo radim sa ljudima, svakodnevno se suočavam sa kojekakvim problemima drugih.Istinskim i laznim problemima.Laznih je nazalost isuviše.Dokon čovek će izmisliti problem, manipulacijom kod dobrodušnih ljudi izazvaće reakciju i svi ti dobrodušni zahtevaće, moliti i preklinjati da se baviš takvima.
    Ljudi koji zaista imaju probleme, ne stizu da ih prezentuju.Nemaju vremena, rade i bore se.
    Lep tekst i otvoren za polemiku.
  2. Kanonada (avatar)
    Bas lepo napisano
  3. REVELIN (avatar)
    .Ne znam zasto su mi *poznati* likovi iz ove price...,ili je prica svevremena i sveprisutna,pa je svaka slicnost slucajna....Kako god bilo,zanimljivo razmisljanje.
  4. LBarbara (avatar)
    Spletkaroš je nemoćan pred modelom "ignore"..da bi mu spletka uspela mora da ima dobru podlogu, plodno tle da zasadi klicu zla, tj. nekog ko sluša ušima a ne srcem..
    Užasnuta sam pred činjenicom da ima ljudi kojima je spletkarenje neka vrsta zabave koje mi ponekad liči na samozadovoljavanje..da izvinete na izrazu..
  5. vanilaa (avatar)
    Sta je to sto nas tera da poverujemo spletkarosu?
  6. Boki (avatar)
    Ne zaboravite da su neki u tome toliko vjesti da ih nije lako prepoznati na vrijeme,nego na zalost tek kada je kasno.
    Zanimljiva tema.
  7. tgdanijela (avatar)
    .. ..ježim se od same riječi spletkarenje...takvi ljudi u meni samo bude želju da ih nikad više ne vidim...mislim da je to dno dna nekog čovjeka...
    ..sjećam se moje bake, tatine mame... doselila se u njen komšiluk neka sirotinja i moja baka svakako htjela pomoći..posudi ona njoj lončić za mlijeko i ova ne vraća..moja baka traži nazad svoj lončić...riječ je riječ..baka je bila jednostavna...nova komšinica ostavlja lončić ispred avlije (ograde) u kojem je izmet ...moju baku to naljuti i reče sebi E nećeš više ništa dobiti. Nakon nekog vremena dolazi nova komšinica opet tražiti mikser..kad će moja baka... Imam al' ti ne dam!..
    ..možda i niste mislili na ovakvo spletkarenje...al' to je pravi primjer kako se ja osjećam u vezi toga.
    I moja baka nikad više nije ništa posudila dotičnoj komšinici.