o tajanstvenom bozanskom TROJSTVU - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

aleksandar v

o tajanstvenom bozanskom TROJSTVU

Oceni ovaj blog
Kada citamo Sveto Pismo treba budno da motrimo na svaku rec.Brzom citaocu ,npr.nece pasti u oci razlika koju Jevandjelist povlaci izmedju nebeskog trojstva i zemaljskog trojstva .Za nebesko trojstvo on kaze i ovo je troje jedno,a za zemaljsko;i troje je zajedno.Ogromna je razlika izmedju biti jedno i biti zajedno.Otac,Sin i Duh Sveti su jedno ,dok su duh i voda i krv samo zajedno,a ne jedno.Jer i neprijatelji mogu biti zajedno ali ne i jedno.Svi su ljudi na zemlji zajedno ali nisu jedno .Voda i krv cine telo,a duh je duh.Tijelo pak zeli protiv duha a duh protiv tijela nisu ,dakle jedno ali su pak zajedno.I kada covek umre,zajednica se kida i prestaje :krv i voda idu na jednu stranu,a duh na drugu.Docim je bozansko trojstvo na nebesima ne samo zajedno nego i jedno.
No ima jedno trojstvo u unutrasnjem nebu covekovom ,koje treba da bude ne zajednica nego jedinstvo ,da bi covek blazen bio i ovoga i onoga sveta
.To je jedinstvo uma,srca i volje.Dokle je ovo troje samo u zajednici ,dotle je covek u ratu i sa samim sobom i sa nebeskim Trojstvom.Kada pak ovo troje postane jedno,tako da ni jedno ne vlada i nijedno ne robuje ,onda covek biva ispunjen jednim mirom koji prevazilazi svaki um,svaku rec,svako objasnjenje,svaki strah i svaku zalost.Tada malo nebo u coveku pocinje liciti na veliko nebo Bozije i obraz i podobije Bozije biva tada jasno u coveku.

VLADIKA

Pošalji "o tajanstvenom bozanskom TROJSTVU" na Facebook Pošalji "o tajanstvenom bozanskom TROJSTVU" na Google Pošalji "o tajanstvenom bozanskom TROJSTVU" na My Yahoo! Pošalji "o tajanstvenom bozanskom TROJSTVU" na Live Pošalji "o tajanstvenom bozanskom TROJSTVU" na MySpace Pošalji "o tajanstvenom bozanskom TROJSTVU" na Twitter Pošalji "o tajanstvenom bozanskom TROJSTVU" na Digg Pošalji "o tajanstvenom bozanskom TROJSTVU" na del.icio.us

Ažurirano 08.12.2007. u 17:11, autor: aleksandar v

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1.  (avatar)
    ne znam šta da kažem...valjda si u pravu. i ja tako osećam, ali to ne znači da sam u pravu...samo verujem.
  2. boogie wogie (avatar)
    niko normalan ne može da razume ove gluposti.
    malo nebo, veliko nebo,troje je jedno i troje je zajedno..alo bre