Padnorina kutija - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Мало поезије и по која прича

Padnorina kutija

Oceni ovaj blog
Sa jedne teme.
Pandora je živela u savršenom svetu u okruženju svega dobrog aonda je otvorila kutiju i pustila van sva zla. Brzo ju zatvorila a unutra je ostala samo nada...

"Ostala unutra samo nada"

Pa mislim da je odgovor bar donekle jednostavan.
Ako je svet živeo u blagostanju, sva dobra bila su - van kutije. Unutar same kutije nisu bila "sva zla sveta"- per se, već- sve ono što niej postojalo u spoljnjem svetu.
Pošto je u spoljnjem svetu postojalo sve dobro, unutar je onda po logici postojalo sve zlo- ali i nada!
Zašto?
Pa ako je napolju bilo sve dobro- nada nije imala razlog da postoji? Ako ZNAMO da je sve dobro oko nas i da će i sutra i zauvek biti sve dobro- onda nemamo ni čemu da se nadama? zar ne?

Nadamo se dobrom i nadamo se lošem, samo tim dvema stvarima- ali ako imamo sve dobro, a loše ne poznajemo- onda nema ni razloga za nadu? To jest nadu najčešće "koristimo" kada nam se priprema neko zlo a mi s enadamo dobrom ili ako nam se već događa neko zlo onda se nadamo da će nam biti bolje.

Stoga ako živimo u svetu apsolutnog dobra i blagostanja, nada- ne postoji.
Tako da, bar ja mislim nada je bila u kutiji sa svim drugim stvarima koja napolju nisu postojala.

Pošalji "Padnorina kutija" na Facebook Pošalji "Padnorina kutija" na Google Pošalji "Padnorina kutija" na My Yahoo! Pošalji "Padnorina kutija" na Live Pošalji "Padnorina kutija" na MySpace Pošalji "Padnorina kutija" na Twitter Pošalji "Padnorina kutija" na Digg Pošalji "Padnorina kutija" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari