Ili ton ili ja... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

MALI TALASI

Ili ton ili ja...

Oceni ovaj blog

Ovih dana ne mogu da dočekam da počne prenos skupštinske sednice. Obožavam da je gledam kad vidim kako predivno izgleda ona renovirana skupštinska dvorana sa državnim znamenjem. Ma nema je u Evropi. Vidi ove naše bivše republike kao da su u učionici srednje škole. Jad i beda. A naša velika,pa sva u duborezu i galeriju ima kao nekad bioskop sa balkonom. A da ne pričam kakvu elektroniku imamju,samo sede i prstom pritiskaju,ne moraju ni da ustaju,vala i ne ide da se narodni poslanici umaraju stajanjem.

A oni ljudi što sede tamo kako su samo lepo obučeni, svi nose italijanska odela i svilene kravate,čisti i uredni, ima i nešto žena i o njima ne može čovek da kaže ništa loše. Doterane,uredne, lepih manira. A kako samo ozbiljno razgovaraju...dok jedno priča ostali slušaju ...tako se menjaju po ceo dan,mirni neki ljudi ne bune se ništa

Ona stara skupštinska zgrada nije bila lepa kao ova al' mi bilo mnogo drago kad mi se učinilo da sam tamo jednom video "Višnju sa Tašmajdana" jes da je starija al' bi se zakleo da je to bila ona a i Valtera sam video,bez šmajsera moram da priznam a i onu zavodljivu crnku iz "Boljeg života" i harmonikaša iz "Žikine šarenice",mora da je bio neki filmski festival kad su se okupili u onolikom broju...samo mi nije jasno zašto tamo nema direktora RTS-a i on je popularan lik a televizija je njegova,može čovek kad god hoće da se pojavi na svojoj televiziji..

Evo zašto sam ja ovo napisao. Voleo bih da znam šta pricaju ovi u novoj zgradi. Ima jedno godinu dana kako mi se pokvario ton na TVu a žena ne da da ga popravim, voli da gleda samo sliku. Navatah se teških jada,znatiželjan sam a ona se zainatila, preti, otići će, kaze ili ja ili ton. Ma sta ću, biram ženu, naravno a i šta mi pa fali da gledam u one lepo obučene ljude i drvenu rezbariju. Lepo izgledaju bez tona, majke mi, probajte...

Kako li cu da izdržim do 31 avgusta?

Pošalji "Ili ton ili ja..." na Facebook Pošalji "Ili ton ili ja..." na Google Pošalji "Ili ton ili ja..." na My Yahoo! Pošalji "Ili ton ili ja..." na Live Pošalji "Ili ton ili ja..." na MySpace Pošalji "Ili ton ili ja..." na Twitter Pošalji "Ili ton ili ja..." na Digg Pošalji "Ili ton ili ja..." na del.icio.us

Ažurirano 19.01.2011. u 13:20, autor: SibirskiTigar

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
  1. LJILJA MMM (avatar)
    Sedim sama u kancelariji i smejem se..........zbog tebe će misliti da sam neka ludača........mada.......
    Savršeno Tigre
  2. SibirskiTigar (avatar)
    LjILJA - ne znam zasto se smejes,citas nesto smesno?
  3. LJILJA MMM (avatar)
    Samo da napomenem da sam se ja smejala i bez slike, jer je nisam videla
    a sada me već čudno gledaju..........hvala Tigre
  4. SibirskiTigar (avatar)
    LJILJA - zdravo je smejati se
  5. gagili48 (avatar)
    E, stvarno tigre...genije si...i nemoj popravljati ton. Ništa pametno nema ni da čuješ...
  6. SibirskiTigar (avatar)
    gagili - bih ja al' zena...
  7. Bel á Ra da (avatar)
    ...а мени је јутрос дошло нешто да јокам бре, мада "разлога за то немам",

осим што прочитах данас у новинама, да према последњим статистичким подацима просечна плата у Србији износи неких 32000 динара (нисам знао, кеве ми!) и да око 60 % грађана прима управо плату до висине просечне зараде, те да грађани Србије на основу тих процена једва подмирују основне потребе. На храну одлази највише буџета, а да не говоримо о грађанима који живе под кирију и имају додатне трошкове плаћања и до 300 евра за стан у главном граду Србије. Статистички приказано у процентима дође му да од зараде:
    40 % оде на храну
    23 % оде за плаћање комуналија
    12 % оде на подмиривање других услуга
    25 % за куповину (одећу, обућу, белу технику, намештај, књиге, поправку покварених апарата...)
    По мишљењу удружења за заштиту потрошача просечној четворочланој породици са два издржавана члана,
    у којој двоје ради и прима плату од по 32.000 динара за месец дана више него скромног живота,
    потребно је око 78.000 динара!
    Те да и није никакво чудо што упоредо са слабљењем стандарда и све мањим приливима у трговинама оживело и одложено
    плаћање са закашњењем од 90 дана. Тако се пазаре и све друге ствари, од гардеробе, до технике, и намештаја. У моди
    су чекови и пластика (кредитирање платним картицама иде и до годину дана) а просечна зарада легне на рачун само да би
    покрила већ направљене минусе.
    Ал добро, није сад време за то, а и журими се - идем да станем у ред за неке патике џогерице чуо сам нуде се по нижој цени...

Чичино, као и увек десетка
  8. petrana (avatar)
    "Doterane,uredne, lepih manira. A kako samo ozbiljno razgovaraju..."
    ko sa druge planete

9. NidjeVeze®SpetljanaUZivot (avatar)
    ti politicari su jako zainteresovani za poso koji treba da odrade pitam se gde su mladi sa "frishkim" idejama bice da sve dok ne predaju kashike titini djaci mladi se nece moci izboriti

steta
  10. SibirskiTigar (avatar)
    Bel a Ra da - e tu nam ne moze niko nista jer mi smo eksperti za zivot na produzeno placanje
    Ažurirano 31.07.2009. u 15:53, autor: SibirskiTigar
  11. SibirskiTigar (avatar)
    petrana - pa tako mi izgleda bez tona,mozda tvoj TV ima ton pa znas o cemu pricaju
  12. SibirskiTigar (avatar)
    NidjeVeze - tesko, jer su sad dosla na red titini unuci,mladji jesu al' skolu imaju istu
  13. Миле саКлисе (avatar)
    Ти си добро прошао мени је отишла слика а остао тон
  14. SibirskiTigar (avatar)
    Миле саКлисе - да мењамо,може
  15. petrana (avatar)
    Znas kako, da imas ton mogo bi prici da dodas da je veoma tesko utvrditi o cemu i kome pricaju
  16. SibirskiTigar (avatar)
    petrana - da li to znaci da je tesko pogoditi o cemu pricaju i kad imas ton?
  17. Say it right (avatar)
    Haha, pozdrav za zenu...
  18. SibirskiTigar (avatar)
    saytright - zato sto me zlostavlja?
  19. petrana (avatar)
    Tigre, meni zaista jeste. Mozda moze da se pogodi, al kako to posle da proveris jesi li pogodio ili nisi, koga da pitas? A da utvrdis, znaci ne da pogodis nego da utvrdis, e za to je potrebna jaca glava. Vidis, dodjosmo do razloga sto ti zena ne da ton, boji se za tvoju glavu
  20. SibirskiTigar (avatar)
    petrana - mnogo se puta pokazalo da je zena pametnija od mene,verovatno je i sada
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja