..Kako i koga... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

faraonn

..Kako i koga...

Oceni ovaj blog
...osim tebe
nema nista
a
ko si ti

ko si ti sto sa mnom koracas
i cuteci dajes znake
oduzimanja
mojim koracima
ako me snaga izda
bice mi zao
sto te ne upoznah
onako kako bih se spasio

Pošalji "..Kako i koga..." na Facebook Pošalji "..Kako i koga..." na Google Pošalji "..Kako i koga..." na My Yahoo! Pošalji "..Kako i koga..." na Live Pošalji "..Kako i koga..." na MySpace Pošalji "..Kako i koga..." na Twitter Pošalji "..Kako i koga..." na Digg Pošalji "..Kako i koga..." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. REVELIN (avatar)
    ...uvek nadji snage za jedan korak vise.....
    nikad ne znas da li si na korak do cilja.

2. faraonn (avatar)
    Rev,
    -svaki sljedeci korak trazi, jos jedan...taj jos jedan je nepoznanica i samo proroci odustaju ...prorok nikad niojesam htio biti jer me ne interesuje buduce...volim biti u sadanjem ...sadasnjost postoji a proslo je bilost koja nema vise znacaja ...buducnost je moyda sjutra ali da li sjutra postoji ???

Pozdravljam !
  3. REVELIN (avatar)
    Postoji za one koji veruju...
  4. LBarbara (avatar)
    "ko si ti sto sa mnom koracas
    i cuteci dajes znake
    oduzimanja
    mojim koracima"

-jako, prejako...rečenica koja znači mnogo više nego i jedna
    druga koju si napisao..često imam taj osećaj sputavanja i
    saplitanja
    dok hodam a u glavi mi neki roj misli koje izazivaju
    težinu
    u koracima..
    ..korak napred često liči na korak nazad..na taj način uvek smo na početku...
  5. faraonn (avatar)
    Rev,
    - vjerovanje je za one koji ne odustaju ni korak ...mogu stati ali ne-odustati ...ljudski je oboje ali fer-plej ne postoji ako su emocije u pitanju , to sam i osjetio i prezivio ...emocijama se ne daje buducnost ako nema jak temelj...temelj imaju samo kuce i Ljubav a sve ostalo je ,- ostalo !??
    Pozdrav !
  6. REVELIN (avatar)
    -svaki sljedeci korak trazi, jos jedan...taj jos jedan je nepoznanica i samo proroci odustaju ...prorok nikad niojesam htio biti jer me ne interesuje buduce..

...ako te ne interesuje buduce,tada i ne moras biti prorok...
    proroci znaju buduce,a oni kojima je nepoznata,teze da je otkriju...u nepoznatosti i jest car buducnosti, u saznavanju je lepota zivljenja....znati sve donosi zivljenju dosadu i bezivotnost u predvidljivosti svega.......glasam za sutra !!!
  7. faraonn (avatar)
    Barby,
    - nasrce uvijek onaj u nama i daje sansu onom Drugom koji u stilu koji je trasirao Lakan, cupa za grudi i ne vraca uzeto a i ne mora ,- mora samo da se zaustavi onaj nazadnji i to je golem uspjeh ...

Pozdrav tebi Barby,- prijatelju moj !
  8. REVELIN (avatar)
    emocijama se ne daje buducnost ako nema jak temelj...temelj imaju samo kuce i Ljubav a sve ostalo je ,- ostalo !??

.......emocije nemaju temelj....temelj im se kopa,polako i sigurno,ako se rodi ljubav,temelj postaje cvrst i stabilan,i nijedan zemljotres ih ne moze poljuljati.....ako ne ,one i dalje postoje,manje ili vise,ali sa nestabilnim temeljom,koji i malo jaci vetar moze da urusi....
  9. faraonn (avatar)
    ...glasam za Danas...Sjutra je u vlasti palog Andjela koji se mijesa sa Adamom i ko zna da li je to bio zajednicki im savez da naivnu Evu ,- razeve...kad se ima cvrsto Danas , Sjutra moze samo blijedo da slijedi kao sto i zora mu boju odredjuje ...
    Danas je stvarnost a Sjutra je nadanje i povlaci nesigurnost u konce sadasnjeg ,- ili ???
  10. REVELIN (avatar)
    "sve sto vidis jeste sad,
    juce se nece zavrsiti pre sutra,
    a sutra je pocelo pre 10 000 godina !!!"

Seneca
  11. faraonn (avatar)
    ...znam da nemaju ali kad se postavi tada i jesu emocije , prije toga o njima se i ne moze govoriti ili osjecati ...emocije su podlozne svakom zemljotresu a ne poruse se one koje za zemljotres nemaju akceptore ...
    Sjutra je stvarnost za gubitnike ili one koji odlazu iz lijenosti kao Skarlet o Hara...nista licno nego mislim u ime mojih misli koje bi htjele da misle isto kao i ti ,- draga mi prijateljice...
  12. faraonn (avatar)
    ..rebusi proslosti su u sluzbi Neronovoj i uspavaju glavu koja kad-tad nastrada...
    Seneka misli dobro ali,- neka ...
    Seneka je mudrac i tesko onima koji sa mudroscu druguju kad krenu da emocije sretaju ....
  13. REVELIN (avatar)
    Sjutra je stvarnost za gubitnike....

Samo optimisti su pobednici,a pobednici uvek gledaju u buducnost.
    Zadovoljiti se ovim sad,a ne gledati u sutra....malo za one koji ZIVE..
    sad je prolazno,dok ovo pisem ono S s pocetka je vec proslost....ne teziti ka sutra znaci ne verovati u postojanost.
  14. faraonn (avatar)
    ...nemaju vremena u Sadasnjosti , buduci pobjednici , da gledaju Buducnost...protivnici ili oni koji puno traze da bi s nama bili zaokupe nas upravo sad , a Buducnost je ta koja slijedi ...slijedi kao dar ili kazna ...e, zbog toga Buducnost proglasavam kao san koji se ostvari ili neostvari ...san je uvijek u dvosmislenostima i kako rece Freud , moraju se znati prajezici jer u njima jedna rijec znaci i svoju suprotnost a tek u hijeroglifu i pratecoj slici vidimo sta znaci ...mora se u jednom gdledati i Drugo ...tu si mozdra u pravu ...mozda ...po meni ...
  15. REVELIN (avatar)
    ...mozda,kako kazes....ali ja verujem da jesam...
    da nije verovanja u to sutra,ne bi imalo smisla ni ovo sad....
  16. faraonn (avatar)
    ...vjerovanje u smislu nade, ne postujem, postujem kad oremo sa pogledom u Sunce da izdrzi jos malo ,- da bi brazda bila zavrsena ...Sadasnjost podvrgavati ili okrenuti prema sjutra znaci odlagati zivljenje ...ovo tvoje, draga mi prijateljice bilo bi smisleno da smo besmrtni ...Jelini ti ne bi oprostili kao ni sv Pavlu,- govoreci,- Pavle, Pavle, od silnog citanja si otisao dalje od sadasnjeg...tako nekako ali ...tako...
  17. REVELIN (avatar)
    ...u jednom smislu i jesmo besmrtni,duh ne umire
    a opet ponavljam ....da nije sutra ne bi imalo smisla ni ovo SAD..a i .cemu sad ako nema buducnosti ?!
  18. faraonn (avatar)
    ...receno je -ako mi se slucajno podari besmrtnost trazicu da mi ostane sjecanje na Sadasnjost...
    -DUH-AKO JE BESMRTAN BEZ TRAGOVA TJELESNOG,- NE INTERESUJE ME ....
    Unamuno
  19. REVELIN (avatar)
    Duh ima tragove telesnog u ovom sad,ali i u sutra,ili u verovanju da ono postoji,jer telesno u ovom sad ,samo,prekratko je ......
  20. faraonn (avatar)
    ...duhovno je zasigurno nadkvalitet ali ono cime je covjek prisutan u emotivnom tj. pocovjecenom , to je tjelesno...kod Swedenborga zivot ovozemaljski jednog podviznika sa svim uskracivanjima i pustinjastvom jest mu obezbijedio mjesto na visim sverama Neba ali tamo je za njega bila sama praznina jer nije imao nikakvo potrbno uvodjenje u bilo koje nadzivljenje ...osamljen i neupucen mogao je i dalje svetacki zivjeti u pustinjama kao i na Zemlji...znaci da ima u vremenu odbira izmedju smrti i postsmrti za izbor svojeg Izbora...tu se opredijele oni koji su za Nebo a koji za Zemlju ...za sve postoji spasenje ali po stofu njihove prirode odaberu mnogi Pakao jer im smrad i blato sa svim anomalijama , za nas, odgovara... tjelesno je jedan vid posesije za necim sto nam slijedi kao djetetu igracka ...u toj igri viseg ranga ucestvuje kako tijelo tako i Duh...to je onaj smisisao koji zelimo da postoji pa i ako ,- ne postoji !??