LJUBAV ILI MATEMATIKA - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Poezija i svašta nešto

LJUBAV ILI MATEMATIKA

Oceni ovaj blog
LJUBAV ILI MATEMATIKA...ILI

MATEMATIKA ZBOG LJUBAVI?

pitanje je sad....VI STE NA POTEZU...nije važno da li u stihu ili prozi..ako želite....recite šta mislite

Pošalji "LJUBAV ILI MATEMATIKA" na Facebook Pošalji "LJUBAV ILI MATEMATIKA" na Google Pošalji "LJUBAV ILI MATEMATIKA" na My Yahoo! Pošalji "LJUBAV ILI MATEMATIKA" na Live Pošalji "LJUBAV ILI MATEMATIKA" na MySpace Pošalji "LJUBAV ILI MATEMATIKA" na Twitter Pošalji "LJUBAV ILI MATEMATIKA" na Digg Pošalji "LJUBAV ILI MATEMATIKA" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Prohujalo sa vihorom (avatar)
    Tebe je jarane neko izgleda dobro nasankao,pa cijeli dan nesto filozofiras ...daj neku vedru temu...svijet je tako lijep...nije ona jedina...pozzzzz
  2. REVELIN (avatar)
    Sve je dobro dok ne dodje do *ljubavi* zbog *matematike*
    Ažurirano 26.07.2009. u 20:48, autor: REVELIN
  3. SibirskiTigar (avatar)
    Odluka

Život je sve nešto iz početka.
    Juče i prekjuče sutra ne vrede.
    Nema na svetu dva ista petka,
    dve iste nedelje,
    dve iste srede.
    Pa čemu onda razočaranja?
    Ako je jedna ljubav - ćorak,
    Odmah se drukčije i lepše sanja.
    I kad si najviše tužan i gorak
    nekih se novih očiju setiš
    i shvatis da letiš… divnije letiš.
    Ko je to video da dečak pati?
    Da kunja kmezav i da plače?
    Svaki put moraš iznova znati
    da voliš bolje, da voliš jače.
    Ne da se vadiš.
    Ne da se tešiš.
    Već da se istinski do neba smešiš.
    Nema na svetu dve iste srede,
    dva ista utorka,
    dva ista petka.
    Sve nove ljubavi drukčije vrede.
    Živi se svaki put iz početka.
    Živi se da se nikad ne pada.
    Da budeš snažniji posle oluje.
    I da se u tvom srcu već sada
    Stotinu zlatnih zvezda unapred čuje.

Mika Antic
  4. *pustinjakinja (avatar)
    I sama sam se danas bavila istom temom. I mislim da ( iako cesto cujemo i procitamo recenicu tipa ' ljubav i samo ljubav ' ) sve postaje samo matematika Dakako, izuzimam sacicu utopista koji su postali nevidljivi u masi

5. gagili48 (avatar)
    Zaista tesko pitanje...Ovako postavljeno na tasove, kod mene bi srce bilo teže u svakom slučaju..., a ako nije, sa drugog tasa bih odvadila malo... E, miwka...rekla sam ja: u opasnoj si životnoj dilemi !!!
  6. miwka (avatar)
    Uz dužno poštovanje i zahvalnost prema predhodnim sagovornicima,jedno pitanje za Gagu,Koliko to para treba da se ODVADI,DA BI SE VAGA SMIRILA I USPOSTAVILA DUHOVNA RAVNOTEŽA...i posle svega šta bi sa VIškom para....

7. gagili48 (avatar)
    Zavisi miwka od težine srca i svežnja novca...Ako je novac teži, bacim pola u (npr reku) i srca osta teže...Nisu bitne cifre...
  8. RiadaT. (avatar)
    Svoj stav po ovom pitanju obrazlozit ću uz pomoć stihova D.Maksimović:
    "Ne,nemoj mi prići
    hoću izdaleka da gledam tvoja oka dva
    jer sreća je lepa
    samo dok se čeka
    samo dok od sebe nagoveštaj da"
    Sve poslije je čista matematika!(ukoliko pridje,naravno)Toliko od mene o toj uzvišenoj ljubavi,dragi moj prijatelju Miwka!
  9. NidjeVeze®SpetljanaUZivot (avatar)
    Niti sam matematiku a niti ljubav skapirala

pishi propalo ili vjecita misterija
  10. LadyDydy (avatar)
    LJUBAVNA MATEMATIKA!!! :) To moze jedino! Puno zbirova ,proizvoda,kolicnika...uglova , kateta ...formula :)
    novac + ljubav = babe + zabe .....odkud takva asocijacija??
    ...pa drugari mastu na kubni ,a za to svakako ne treba novac!
  11. Nemir (avatar)
    Meni je matematika bas bitna i to u ovom kontekstu

1+1=1

+ =

ostalo je sporedno
  12. petrana (avatar)
    Malo mi je vise vremena trebalo da se odlucim da odgovorim na ovo pitanje, suvise je duboko I matematka je u "carstvu ljubavi" Do tog se ne dolazi bas lako i smao oni koji su malo dublje upoznali matematiku, samo malo dublje je dovoljno, mogli su da osete kako je iza razuma ustvari srce. "Cistom" razumskom logikom, onim sto ljudi podrazumevaju pod razumnim u svakodnevnom govoru, ne moze se ustvari nista do ponavljati ono sto je neko vec ucinio, osmislio; ako se pokusava resiti neki problem, neki zadatak, cije resenje do tad niste videli, ne znate nista o tom, e onda mora da se zapali srce; i sto je problem veci to srce mora jace da gori To oni koji se nisu nikada uplitali u svet matematike, tehnike... ne pretpostavljaju, ali bas je tako. Isto kao u muzici, slikarstvu, sportu... svuda je u pitanju srce.
    Jednom sam sa jednom prijateljicom resavala nesto, a ona nije bas volela matematiku, i bas sam se "udubila" u problem, a ona me gleda i kaze: "Ej, ti kao da u glavi imas neke zute kuglice pa ih redjas, kako to?" Medjutim, iako se moze osetiti taj svet, da bi neko izgarao za bilo matematiku bilo muziku, bilo sta... on prosto mora biti rodjen za to. Ne pucam na neku predodredjenost, ali , kao sto kaze jedna misao koju sam vec napisala na ovom blogu, ljubav nije stvar volje vec osecanja. Ipak je veliko bogatstvo osetiti lepotu matematike kao i muzike, kao i svega sto ljudi rade. Covek nista ne moze raditi bez srca, pa ni racunati dva plus dva, to saznanje je divno