PITANJE.... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Poezija i svašta nešto

PITANJE....

Oceni ovaj blog
DA LI JE BOLJE BITI ŽRTVA SOPSTVENE GLUPOSTI
ILI ŽRTVA TUDJE PAMETI?........

Ovo je neko moje razmišljanje i ujedno pitanje za sve moje prijatelje ..i one koji to još nisu..i za sve blogere sa ovog Foruma

Pošalji "PITANJE...." na Facebook Pošalji "PITANJE...." na Google Pošalji "PITANJE...." na My Yahoo! Pošalji "PITANJE...." na Live Pošalji "PITANJE...." na MySpace Pošalji "PITANJE...." na Twitter Pošalji "PITANJE...." na Digg Pošalji "PITANJE...." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. petrana (avatar)
    Mimoilazenja, uzasna tajna mimoilazenja. Najbolje je, okrenuti pogled sasvim ka nebu i pustiti da sve bude kako jeste.
  2. gagili48 (avatar)
    Pa sad miwka, tako postavljeno, ako hoces direktan odgovor, onda svakako da je bolje biti zrtva sopstvene gluposti...sigurno! Za to si sam kriv...A biti zrtva tudje pameti nije pohvalno...sto da ti se neko drugi smeje, smej se sam sebi! To je moj stav...
    I molim te, mnogo bre razmisljas u poslednje vreme? Salim se...super!
  3. REVELIN (avatar)
    Pitanje ti je izvanredno,a moj predlog je da otvoris temu sa istim.
    Mislim da ce se onda mnogo vise forumasa ukljuciti,jer mnogi ne posecuju blog.
    Svakako,nije dobro ni jedno ni drugo,ali ako nesto vec mora biti,onda je bolje biti zrtva sopstvene gluposti....obicno su to gluposti koje nastanu onda ,kad ukljucis vise srca nego pameti.....,ali ,kao i svako zivotno iskustvo i takvo nije lose ,ako covek zna da iz greske izvuce pouku.
    Mene zanima,ko li te je to i da li je,naveo na takvo razmisljanje,da mu......odmah sad,dok je jos vruce
  4. SibirskiTigar (avatar)
    Pitanje je sad? Mi smo najcesce zrtve sopstvenih gluposti,narav nam je takva da uvek stavljamo srce ispred pameti. Ja licno nikad nisam zazalio zbog toga. hebiga,neka bude kako mora biti al" bar znam da cu sam biti kriv zbog tog neceg...
  5. RiadaT. (avatar)
    Zar ove dvije teze ne stoje u uzročno-posljedičnoj vezi?!
    Ako smo žrtva tuđe pameti,samim tim smo žrtva vlastite gluposti,jer da smo imali dovoljno pameti,ne bismo se doveli u situaciju da budemo žrtva vlastite "nepameti" iliti gluposti...kako vam drago!
    To je moje skromno mišljenje.A iskustvo me uči da ne treba previše razmišljati kad se već nešto desi,nego gledati kako se vaditi iz takve situacije! Drugar,kani se teških pitanja i furaj napred!
  6. Say it right (avatar)
    Na sopstvenim glupostima se najbolje ucis...izvuces pouku za sledeci put, i teras dalje...i sto kaze Sibirac, cistog srca...uvek srcem i ako pogresim ne kajem se...
    Veliki za Miwku
  7. djurdja5 (avatar)
    Samo sa našim pristankom i prihvatanjem
    možemo biti žrtva,
    bilo svog uverenja
    ili drugog bića .
  8. LJILJA MMM (avatar)
    bolje je biti žrtva sopstvene gluposti, jer sam si kriv i nekako lakše preboliš jer nije baš u prirodi čoveka da doveka sam sebe pljuje i osudjuje.
    Ako si žrtva tudje pameti, znači da si ispao glup, što u osnovi opet dovodi do zaključka da si sam kriv zbog sopstvene gluposti........eeee, ali ti je lakše da drugog kriviš
  9. pely (avatar)
    Biti žrtva ni u kakvom obliku nije dobro.
    Dešava se da postanemo žrtva nekog ubeđenja, lična glupost, ograničenje , projekcija pogrešno protumačene namere (obično pretpostavke da neku informaciju protumačimo prema svom iskustvu i očekivanju). Osvestiti ''istinu'' ili shvatiti da smo žrtve, prestajemo biti žrtva nakon odluke da to ne prihvatimo.
    Zloupotrebljeni, manipulisani ako postavimo relaciju ekvivalentnosti između praštanja i trpljenja je kobna greška. Lagano nas dok smo u trpnom stanju razara tuga , bol, nemoć i depresija.
    Sam po sebi dovoljno je shvatiti suštinu: da radosti nema, da je ljubav i privrženost nestala . Nije važno kako, zašto i ko je prav a ko kriv. . .mi da ne bi bili žtrva se okrećemo ka putu slobode a oslobođeni spremni smo za nove emocije .