utisci...

Konačno sam sredila utiske iz Praga i Bratislave... mada se nisam još uvek oporavila.
Dakle, put na tamo je bio smor. Stajali smo na svakoj omv pumpi u Madjarskoj i Slovačkoj:? Krenuli smo u 8ujutru a u hotelu smo bili oko pola devet uveče.Zato nam je hotel bio super...tv plazma, velika kada, udoban bračni krevet.... Savršenstvo i naravno nespavanje. Još sam ja bila bolesna pa sam pila četiri različitih lekova i to po pet na dan, pa sam bila kao nadrogirana. Ujutru smo se rano probudili i išli u razgledanje grada. Baš je lep grad,ali je tako prazan...Videli smo 15 ljudi koji nisu bili turisti (a od tih 15, ja bih se za njih 10 odmah udala...svi imaju plavu kosicu i krupne plave oči :D) Oko dva smo krenuli u Prag i uz standardno zadržavanje po pumpama smo stigli uveče, taman na večeru. Hotel je bio ok, mada u poredjenju sa onim ni na šta nije ličio. Cele noći ludovanje po sobama i nerviranje razredne koja nije mogla da spava od nas. Ujutru razgledanje Praga....sedam sati pešačenja smo proveli u obilasku najužeg ventra grada. Oduševila sam se gradom... Posle je usledila još jedna noć bez sna...neko češko energetsko piće(Burn se zove) mi je pomoglo u tome (pošto je ovo bila ekskurzija bez kapi alkohola). Ujutru opet rano ustajanje, obilazak Karlštajna i Karlovih Vari, pa opet ludovanje uveče. Tad su počeli tripovi od nespavanja, previše lekova i Burn-a...crne zadtave se vijore iznad mene, čujem kako škripe vrata i umišljam da se ljuljam, osećam kako me neko hvata za ruku...A kad zatvorim oči padam u bunar...Ludilo. Ujutru standardno ustajanje u cik zore, vožnja autobusom do starog renesansnog grada Telča. Tamo je bio neki praznik pa su svi ljudi bili na ulicama. Jako lep grad, ali ima tako malo ljudi....... Onda nazad u autobus, pa opet u Bartislavu...ovaj put hotel u centru grada(koji nema 13.sprat), a ne na sat vremena vožnje do civilizacije. Zato se hotel raspada... Dve ortakinje su imale nekog prašumskog pauka u sobi. :? Uveče smo išli po centru i konačno videli neke ljude tamo, pošto je bio petak. Sedeli smo u Irish pubu i uživali. Kad smo se vratili u hotel, slikali smo se u kloš-sobi koja izgleda kao iz Mi deca sa stanice Zoo. :D To poslednje veče smo malo nešto spavali i ujutru smo se spremili za polazak kući. Tu su nam napravili neku komplikaciju jer je neko od naših pametnih drugara skinuo tablice autobusu iz Hrvatske i po njemu napisao Srbija i još nešto. Strašno. Srećom, pa nas nisu prijavili, inače ko zna koliko bismo dugo ostali. Put do kuće je mnogo manje trajao nego do Bratislave. Sve vreme smo se igrali šamaranja, ubice, na slovo na slovo i pevali dečije pesmice.... Kad smo ulazili u Beograd, svi smo se rastužili...Drug i ja smo slušali Why Do All Good Things Come To An End i samo što se nisam rasplakala. Baš mi se nije dolazilo kući.
I tako je prošla maturska ekskurzija... Sad stvari postaju ozbiljne...No o tome drugi put.
to be continued....
 
Oh God...taj hotel podsecja na onaj moj...ja sedela na wc sholji,zov prirode i to :mrgreen: kad samo vidim zelene odvratne bube kako lete naokolo joooooj :cry:
posle sam se tresla...gadilo mi se sve u onom hotelu vala...
 
Pa ti se ubi od opisivanja autobusa i hotelskih soba. :)

Mmm bila sam i ja u Pragu. I isla bih opet, cak bih mogla i da zivim. Prelep grad, na Karlovom mostu kao da vreme stoji, nestvarno lepo.

Beograd mi je za Bratislavu gradina, metropola.

Pozdrav
 

Back
Top