Kamen zaborava

kristal.jpg



Već se odavno spremam za neki sopstveni mali biznis. Krenuo bih ja sa njim mnogo ranije al' mi fali para da ga pokrenem a i nikako da se odlučim sa čime bih se bavio jer želim da radim samo nešto što će mi na brzaka doneti velike pare. Izgleda da dočekah taj trenutak. Pročitah da tamo nege daleko postoji jedno mesto sa dubokim kanjonom u kome ima mnogo nekog sitnog, lepo obojenog kamenja. Prvo sam pomislio, kamen ko kamen, ima ga i u ovoj našoj zemlji za izvoz ali oćes vraže,kažu da kad imaš ovaj kamen u ruci zaboraviš sve,ama baš sve,ničeg se ne sećas a kažu da što je kamen manji zaborav je veći. Nisam mnogo razmišljao odmah sam odlučio da se bavim tim biznisom jer mnogo nas ima koji bi želeli da bar na trenutak zaboravimo sve.

Na ruku mi ide i to što Nacionalni služba za zapošljavanje daje subvenciju od 130.000 dinara za samozapošljavanje. Taman lepo da lepše ne može biti. Dovoljno da kupim avionsku kartu i odem tamo,za početak da napunim jednu vreću sa što sitnijim kamenčićima,cenim da će se oni više i skuplje prodavati.A kad zaradim prvi novac onda bih se vratio da napunim bar jedan kontejner jer sam ubeđen da će da navali narod i iz ovih susednih bivših republika. Sve ja ovo dobro zamislih sad jedino da se potrudim i pronađem to mesto sa kanjonom i kamenjem zaborava...što,možda ga i nađem,uporan sam a gledao sam i filmove sa Indiana Jones(om)...
 
Slicne zelje imam i ja,zovi me da idem s tobom...Ponecemo vise kamenja,ali plasim seda cemo zaraditi malo,jer mislim da bi ti i ja,kao dobre duse vise toga poklonili nego prodali...:)))))))A istina je da bi nam ga mnogi trazili...Da zaboravimo teska vremena,ali bojim se da bi rane ostale i bolele nas kao oziljak od nekih povreda i operacija,''kad se menja vreme''.......Sjajno kao i uvek,volimo te Tigre.....
 
Predivna i zanimljiva ideja o kojoj sam razmisljala ovih dana dok sam prikupljala morske kamencice neobicnog oblika i boje...I da znas, nije to bzv...Ja ih obozavam, prva bih kupila brdo kamencica i malih i velikih...iako oni ne donose zaborav...To je iluzija...
5 za ideju...:super::heart::zag:
 
...i tako ce sve biti dobro ,samo ..:think:ponesi rukavice...ne diraj rukama,nikako ne uzimaj,ni jedan...
jer sta ako se desi da te stigne zaborav,pa se ne mognes vratiti ....onda nista od biznisa ;).....:zcepanje:
Tigre ,uvek se na tvom blogu ,makar i od muke ,nasmejem :klap:
 
PETORKA...ČISTA KO SUZA..BRAVO ZA OVE KAMENCIĆE ZABORAVA...kažeš što je kamen manji zaborav je veći...mene bi onda jedno spaslo jedno zrno peska..a što se tiče peska pa imam ga u bubrezima...ali ne vredi ...

:klap::klap::bye:
 
picture.php

Мој камен

он није бог зна шта
бојом је више на цреп
па шта... мени је леп!
а и практичан је:
ни велики ни мали
таман за џеп.

Моја амајлија из порте
сеоске црквице у мом селу
у којој сам крштен.

Мени најдражи камен на свету, који поседује чаробну снагу и моћ.
Који дан и ноћ надамном дрежди и пази док лутам светом, да се не изопачим и изгубим.
Мој неми критичар и компас који ме увек подсећа на то ко сам и шта сам и враћа у
скуте милој Геџиници.
 
ajde povedi i mene ja evo cekam 3 duge i teske godine svoj ponovo posao koji sam predano iskreno pravedno radno radila punih 22 godine al mi ga ote prokleta drzava...ona da al najvise i uzima....pozzz od mene za tvoje iz duse pisane reci...:klap:
 

Back
Top