Osvajaci - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

L!K!

Osvajaci

Oceni ovaj blog
Caos!
Osvajaci su ex yu i srpska hard rok/heavy metal grupa,osnovana u kragujevcu 1990.god
Grupu su osnovali:[pevac] Zvonko Pantovic-Cipi,gitarista Dragan Urosevic,klaviajturista nebojsa Jakovljevic,bas gitarista Sasa Popovic,i bubnjar Misa Raca
U rad benda bip je ukljucen i basista Dejan Dacovic,kao imkalvijaturista Laza Ristovski koji je povemeno nastupao sa Osvajacima...
Na sboja prva dva albuma pretstavili su se glam metal zvukom,a najveci uspeh postigle su njihove balade S kim cekas dan i Mozda nebo zna...............
............................pesme poput "maska[sam];gde da pobegnem;tiha predaja;dusa kad izneveri;kad me ostave svi;s kim cekas dan;mozda nebo zna;......i danas su veliki hitovi...
osvajci su izdali svoj prvi album,ja msm u prolece '91-Krv i led
drugi album nosio je naziv "SAM" i izdat je '95.
'97.su izdali kompilaciju "The best of" i te godine su prestali sa radom.
Cipi je otisao iz grupe i osnovvao bend "prvi cin",Misa Raca se povukao iz muzike zbog problema sa drogom...
Osvajaci,nakon nekog vremena nastavljaju rad u novoj postaviored Urosevica i Popovica,u bendu je i Nenad Jovanovic[novi pevac],....bubnjar nenad Brankovic,i Basista sasa Marovic..
Oni izdaju album Vrelina i 2000.i rasali su se iste godine..
Ubrzo se Cipiju prikljucuje i Sone[nebojsa jakovljevic]
oni tada sa Banetom jelicem osnivaju bend Osvajaci ol stars i izdaju 3 album za grand produkciju,
2003.Cipi i Uros.su ponovo okupili osvajace.pored soneta tu su i mikica zdravkovic i dejan nikolic
u planu je novi album koji treba da izadje negde pred kraj godine...
Muzika je kao i uvek Uroseva,a autorstvo nad textovima potpisuje,naravno,Cipi...
Cip i uros se slazu da je ovaj nov albun logican nastavak albuma iz '90/-ih godina.... neke nove pesme zvuce poprilicno heavy................
ao neko zna vise o njima....nek napise

Pošalji "Osvajaci" na Facebook Pošalji "Osvajaci" na Google Pošalji "Osvajaci" na My Yahoo! Pošalji "Osvajaci" na Live Pošalji "Osvajaci" na MySpace Pošalji "Osvajaci" na Twitter Pošalji "Osvajaci" na Digg Pošalji "Osvajaci" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano