UTISCI SA JADRANA - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

srna4

UTISCI SA JADRANA

Oceni ovaj blog
Boravim na Jadranu, i to ne obicnom, vec Crnogorskom Jadranu. Volim Petrovac vec petnaestak godina . I ...
Crnogorci nas po difoltu, ne vole, ali zato do imbecilnosti vole nasu kintu. Prosto im je zao, za sve sto naplate, zasto nisu mogli jos malo da zavuku prstice u nas dzep. Usput, na svakom koraku propagiraju svoju drzavnost, nevesto recitujuci vesto ispisane brosure na temu - Kako razgovarati sa turistima !
Duboko su svesni da od Rusa vajde a bome ni para nema ! Budva je poluprazna, Hercegnovi- nacisto prazan, Kotor- pa ni on se ne moze pohvaliti ! Ili ja pamtim neko drugo vreme. Jedino je Petrovac pun rusa i ruskinja i malih ruscica a znatan je broj i deviznih bosanaca. Ima i po nekog hrvata, kaze... jeftinije je.
Usput, hrvati ne mare ocima da nas vide, ali to nije nista novo !
Citam crnogorsko izdanje nekih novina - Lepota i zdrvlje i lepo pise naslov - Kako crnogorka uziva u seksu ! Ceo dan sam se smejala ! Valjda jos nisam navikla !
Nekako je sve drugacije, nesto se desava a ja... neupucena ! Rekose mi juce u muzeju da mi na tabli sve lepo pise na crnogorskom ! Eto....
Stariji, mnogo stariji , mestani zale iskreno ali potajno za nama i to samo kao turistima, Kazu - srbin zasnji dinar ovde ostavi, nema gosta ko srbina, kazu i konobari, jer ostali valjda nisu jos culi za napojnicu.
Uput crnogorci se dive albancima, kazu da su kulturni i da umeju da naruce pravo pice, npr, viski ! Od nasih para odose na jesen da posete Albaniju !
Ne politizujem stvari, samo primecujem i ... pisem da ne zaboravim. Trebace mi za dogodine !
Inace, Jadran je jos plav i prelep.

Pošalji "UTISCI SA JADRANA" na Facebook Pošalji "UTISCI SA JADRANA" na Google Pošalji "UTISCI SA JADRANA" na My Yahoo! Pošalji "UTISCI SA JADRANA" na Live Pošalji "UTISCI SA JADRANA" na MySpace Pošalji "UTISCI SA JADRANA" na Twitter Pošalji "UTISCI SA JADRANA" na Digg Pošalji "UTISCI SA JADRANA" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. NidjeVeze®SpetljanaUZivot (avatar)
    pa dobro trebao si ostati u beogradu ljepse bi se odmorijo! meni je u crnoj gori lijepo i u novom sadu mi je lijepo i zelim da pitam ko su bosanci? kolko znam ima krajisnika (idemo u cg) i bosnjaka (idu u neum itd.)
  2. pely (avatar)
    Ko zna zašto je dobro nešto što nije dobro!
    Kako se odlučiti za neko drugo more
    ako ne zbog omrza i poniza.
    Eto šanse za odvike od navike.
    Možda na nekom drugom kraju sveta
    čeka neka školjka lepša...
    il' sirena nasmešena

3. gagili48 (avatar)
    Ja stigla danas sa istog mora...i imam slicne utiske, ali se ne obazirem..Ima i onih drugih...a Jadran je Jadran...
  4. REVELIN (avatar)
    Jadran je Jadran ,zaista ....a ljudi ?!...razni ,kao i uvek,i svuda .