Munja - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

DUNJA W

Munja

Oceni ovaj blog
Jedne bas hladne zime vracala sam se s posla kuci i na ulici spazim malo stene,upalo u ledenu baru,cvili,ne moze da se izvuce...Prodjem pored njega,ali mi ga zao,pa se vratim,izvucem ga iz one bare i ponesem kuci...Okupam ga u lavoru,rascesljam nekim starim cesljem njegovu dlaku....Ne znam dalje sta cu s njim,onako malim...Pitam jednog druga koji ima psa....Kaze da mu dam malo mleka....Uradim to,ali nece da jede....Namestim mu u nekoj kutiji da spava,nece,vec se zavuce ispod kreveta i zaspi...I spava dugo,dugo,kao beba sto i jeste....Deca se obradovala,moj tadasnji (bivsi)muz me kritikuje,znam da je u pravu,zivimo u malom stanu,jedva i mi stanemo....Sutradan odlazimo na posao deca u skolu ,sta cu s njim?Ostavim ga u kupatilu na podu,ostavim mu da jede....Dolazimo kuci,a ono cvili....Vidim da nece tako moci,a ne dolazi u obzir da ga izbacim napolje na mraz...Molim muza da ubedi svog oca da ga primi kod njega,jer oni zive na selu,imaju kucu....On nece,kaze pitaj ti....I onda odlazimo kod svekra i ja ga molim da ga smesti bar u stalu,tu ce mu biti toplo....Dok ne prodje zima....Pristao je.Deci zao,ali im objasnjavam da ga mogu videti svakog vikenda.Ostavljamo mu njegovu serpicu i odlazimo...Ujutru nas svekar zove i kaze da je noc provelo na tek rodjenom teletu!...Tele legne,a ono se popne na njega i spava...To je bio prizor...I kada smo otisli za vikend da ga vidimo svekar mi kaze da je hteo da ga baci posle par dana,a da nama kaze da je uginulo,ali imao je srecu,pas koji je inace cuvao kucu,a bio napolju u kucici,uginuo je....Tako da su ovo stene namenili da ga zameni...I jeste....Prozvali smo ga Munja,jer je tako brzo trcalo,nije ga drzalo mesto...Kada neko od ukucana ode u komsiluk,on otrci i vrati obucu kuci....Mnogo smo je voleli(bila je zenka)...Docekali smo i kucice od nje...Ali ih je svekar sve podelio sto unuci nisu mogli da mu oproste....A jednoga dana cujemo tuznu vest da je Munja poginula,zgazio je voz dok se setala sa svojom komsijskom ljubavlju,po pruzi...Mnogo nas je to pogodilo,stvarno smo se vezali za tog psa....Cerka je cak pisala u skoli i neki sastav na tu temu....Kada gledamo stare slike setimo je se,imamo puno slika sa njom....
Sibirski tigre ti si me ,svojom pricom o psu podsetio na nasu Munju....Hvala ti....

Pošalji "Munja" na Facebook Pošalji "Munja" na Google Pošalji "Munja" na My Yahoo! Pošalji "Munja" na Live Pošalji "Munja" na MySpace Pošalji "Munja" na Twitter Pošalji "Munja" na Digg Pošalji "Munja" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. SibirskiTigar (avatar)
    Velicina ljudi se ogleda u njihovoj humanosti i spremnosti da uvek pomognu kada je to potrebno.Hvala i tebi na ovako toploj ljdskoj prici
  2. LJILJA MMM (avatar)
    Kamo sreće da bar većina postupi kao ti. Svaka čast
  3. pely (avatar)
  4. DUNJA W (avatar)
    Hvala na citanju i komentarima...
  5. Tsuymish (avatar)
  6. Romanticus (avatar)
    Eh plesna... sta reci.osim da imas srce od zlata...samo toliko...
  7. DUNJA W (avatar)