ĐIPIKUR - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

MALI TALASI

ĐIPIKUR

Oceni ovaj blog

Svašta dokoni ljudi u kafanama pričaju. Eto pre neki dan razmišljamo glasno, šta je to što ce mo mi jednog dana da unesemo u Evropu al' da bude samo naše.
Ajvar, složi smo se svi, kasno, maznuli ga Slovenci, za srpsku šljivovicu smo opet zakasnili,maznuli je Slovenci, e,onda će mo kajmak,opet kasno maznuli ga Slovenci.
Ima li nešto sto nisu maznuli? Za šta god da se dohvatimo il ga neko maznuo il' nije naše. Ćevapi...ne,nisu naši,sarma...nije naša, burek...jok.
Inat...bolje da ga nemamo, nikad nam od njega ništa dobro nije bilo.

Kad nismo uspeli da prnađemo nešto onda bar da damo ime tom ništa. I svi počesmo da izmišljamo, srpsko ovo,srpsko ono,nikako da se usaglasimo dok čika Stole ne dobaci sa svog stola: da ga zovemo ĐIPIKUR
Pitamo ga šta je to a on kaže ništa al' mi lepo zvuči. Vala i meni nekako lepo zvuči,onako bas srpski a i podseća na nas. Da čuvamo ovaj naziv dok neko nešto ne pronađe. Odmah da ga zaštitimo inače će i njega da maznu. Zamisli Slovenci da prodaju đipikur?... to nije moguće jer oni to nemaju a plašim se da nam ga ne maznu iz inata. Otkud njima inat?...vala kako stvari stoje izgleda da kroz njihove žile teče dosta naše krvi.......

Pošalji "ĐIPIKUR" na Facebook Pošalji "ĐIPIKUR" na Google Pošalji "ĐIPIKUR" na My Yahoo! Pošalji "ĐIPIKUR" na Live Pošalji "ĐIPIKUR" na MySpace Pošalji "ĐIPIKUR" na Twitter Pošalji "ĐIPIKUR" na Digg Pošalji "ĐIPIKUR" na del.icio.us

Ažurirano 11.11.2009. u 09:36, autor: SibirskiTigar

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
  1. gagili48 (avatar)
    Bravo za cika Stola!...i za tebe sto nam to prenese...Nesto razmisljam...mozda bi to mogla da bude mesavina ajvara i kavijara? Hahaha...pa da ga zastitimo na vreme?
  2. SibirskiTigar (avatar)
    gagili - odmah,nema cekanja.Kako bi se zvao,mozda,kurvijar,ha,ha...
  3. Bel á Ra da (avatar)
    Чичино, ја сам за ТАНИ !!
    ал' из заседе по шошонски
    под условом да се не користи никако на граничном прелазу (границе ме стежу)
    Напомена: нема никакве везе са ИНАТС мада ово звучи некако више јевропски
    и биће да би тамо имало бољу проћу. Маркетиншки гледано наравски
  4. SibirskiTigar (avatar)
    Bel a Ra da - izgleda da nam nema druge nego na referendum pa sta vecina kaze
  5. Bel á Ra da (avatar)
    па добро чичино, нека бидне! ја иксујем Да! за оно врскаво
  6. SibirskiTigar (avatar)
    Bel a Ra da - samo da nam ne utrnu zubi
  7. capljara (avatar)
    Nesto razmisljam da li bi ga Ameri vise primili kao; Jumping--Pen
    Mislim naravno na brend.
  8. Гурије (avatar)
    Чичино, немо да се љутиш, а на кај си меслите. Ки со па тиј?
  9. djurdja5 (avatar)
    Ne brinite se ljudi...sve mi možemo kad hoćmo,
    eto na primer drpili su Šljivovica..ali mi možemo da na našu šljivku
    napišemo Srpska šljiva, Šljivka požegača, Lekovita šljivara...sve tako kolce oko šljivovice da zaigramo sa rečima ... a kvalitet će sve da govori. Mislim da nama nije važno što oni šićare, kradu , šta će kada nemaju ništa svoje . . . a krađa je krađa, nema fajde do veka a beleg osta na potomke. Sve što dobiše zaradiše. . . potrošiše ...
  10. LJILJA MMM (avatar)
    Savršeno....i naše
  11. SibirskiTigar (avatar)
    capljara - svi vole sve sto je srpsko
  12. SibirskiTigar (avatar)
    Гурије - nema ljutis
  13. SibirskiTigar (avatar)
    djurdja - nikad se nismo ni brinuli,uvek ce ono sto je nase da bude samo nase. Ko moze da ispece bolju mucenicu,niko jer niko nema Pozegacu....
  14. SibirskiTigar (avatar)
    LJILJA - hvala
  15. capljara (avatar)
    Ti si bar pametan breee....
  16. pely (avatar)
    Neka se čuje,
    neka se zna šta srbija imade...
    Ima tolko, izobilja bezbrojina
    mogu ''siroti'' mnoga dobra da prisvoje
    i ''svojim se onda lopovlukom ponose''!

Eto imamo raso! Ako neko nije ukrao . . .
  17. SibirskiTigar (avatar)
    capljara - tesko pitanje
  18. SibirskiTigar (avatar)
    pely - treba proveriti,cuo sam da oni tamo iz preka kuvaju supu od rasola.Nisam to probao jer se kod mene raso u druge svrhe upotrebljava
  19. REVELIN (avatar)
    Djipikur..............Boga mi,Tigre,citajuci neke skorije statistike i istrazivanja,bojim se ni da DJIPI-KUR vise nije nas........a opet,kad malo bolje razmislim,samo nam je to jos i ostalo
  20. SibirskiTigar (avatar)
    REVELIN - njega ne damo pa sta da je
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja