Imaju Rusi "nešto".... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

MALI TALASI

Imaju Rusi "nešto"....

Oceni ovaj blog

Namrčilo se nebo ovih dana pa lije kao iz česme. Slušam vesti na TV-u kažu protivgradna sluzba uspešno reagovala i sprečila štetu velikih razmera. Spikerka najavljuje dežurnog novinara koji se javlja sa protivgradne stanice iz nekog sela.
Prilazi jednoj kuci iz koje izlazi jedan dedica jednom rukom naslonjen na čtap a drugom se drži za krsta.

Pita ga:
- Ima li koga iz protivgradne službe?
- Ja sam
- Ima li neko mlađi?
- nema dete,ja sam jedini u službi
- kako jedini a ko ispaljuje rakete?
- ja
- a kako ostvarujete kontakt sa radarskom službom,mobilnim?
- a ko su ti?
- pa kako onda znate koji je oblak gradonosan?
- to je lako,kad počne da me seva u leđima eto nama grada
- a ko je vas postavio na to mesto?
- kako ko, žuti Milojko
- a ko je to?
- naš šef mesne kancelarije.
Dođe jednog dana i kaže mi, od danas si ti čiča Milune protivgradna služba. Nema ne mogu,selo te izabralo. Ti imaš kaže sa onim gore dobre kontakte,vidiš kolko ti je godina a on te ne zove kod sebe,uvek će da te poslusa kad ga lepo zamoliš. I još će ti platimo neku crkavicu. Šta ću,vlast se ne odbija. Od tada kad god mene sevnu krsta ja pripalim fitilj i zapevam onu Đurinu "dođi dedi,deda će tebe da sredi".......

Kad bi Evropa imala čiča Miluna gde bi joj kraj bio. Imaju satelite,radare,avakse a opet ih ubi i grad i kiša a nama ništa...
Evo vidi juče pre podne. Pljušti kiša,voda se u potocima valja po ulicama,nosi bre ljude!
Po podne ništa? Što? Pa dosetili se naši da Rusima nikad za vreme parade ne pada kiša.
Imaju oni "nešto"? I Boga mi poslaše ministra u zvaničnu posetu i vidi sinoć,svečano otvaranje Univerzijade prođe bez kapi a naši mudro ćute i samo se smeškaju.
I predsednik nam bio. Kad ono zasvira himna on zapeva a mi svi ispred televizora skočismo na noge,mirno i zapevasmo,kad može on možemo i mi, samo deda staro dzangrizalo neće,kaze, naučio sad himnu napamet kad se priblizavaju izbori a uostalom to nije moja himna,priznajem samo "Hej Sloveni". A baba užagrila oči u njega pa samo mrmlja "joj što je lep i što je lep", Boga mi sam se uplašio, izgleda rešila da se uda a šanse joj i nisu male al' me i strah polomiće vilicu kolko stiska zube i eto meni novog troška..... Premijer nam nešto mnogo užuteo a ono što je promrmljao nisam razumeo,stisla ga ekonomska kriza,nije čoveku do priredbe. U jednom trenutku nestade mi slika sa ekrana a ostade ton,čuo sam neko podvriskivanje i smeh,da mozda nije bio i klovn?

I eto,ništa nama bez Rusa. Nisu nekad dzaba pevali "nas i Rusa dvesta miliona a bez Rusa pola kamiona. Kad baćuška nešto napravi to ti je i veliko i korisno....sad vala može da pada do mile joj volje...

Pošalji "Imaju Rusi "nešto"...." na Facebook Pošalji "Imaju Rusi "nešto"...." na Google Pošalji "Imaju Rusi "nešto"...." na My Yahoo! Pošalji "Imaju Rusi "nešto"...." na Live Pošalji "Imaju Rusi "nešto"...." na MySpace Pošalji "Imaju Rusi "nešto"...." na Twitter Pošalji "Imaju Rusi "nešto"...." na Digg Pošalji "Imaju Rusi "nešto"...." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. LJILJA MMM (avatar)

Evropi fali i čiča Milun i svašta još od nas a li nisu svesni. Super Ledeni
  2. SibirskiTigar (avatar)
    LJILJA - shvatice jednog dana
  3. Bel á Ra da (avatar)
    bicharka?!
    Мож се деси али немора да бидне.
    Јес да је чича леп ки са слике а она
    има те пусте шарене очи..
    Па се прибојавам и питам се, а шта ако чича изгуби главу, поазгини? И све оде на тобош, лебац му пољубим!

Ažurirano 02.07.2009. u 14:13, autor: Bel á Ra da
  4. SibirskiTigar (avatar)
    Bel a Ra da - nemas brige ima u čiči dovoljno pameti
  5. vilijem vilson (avatar)
    Moj drug Bora: ''Volim i crnaca, samo da je Rus''. Dobar text.5.
  6. SibirskiTigar (avatar)
    vilson - hvala
  7. djurdja5 (avatar)
  8. gagili48 (avatar)
    Bravo tigre...
  9. SibirskiTigar (avatar)
    gagili - hvala
  10. SibirskiTigar (avatar)
    Bel a Ra da - Nasmeja me lepo,samo da Mitar nije izgoreo u tom nocnom radu,vidis da je pokojni
  11. Bel á Ra da (avatar)
    Јес, чичино, Бог увек узима прво најбоље...
  12. SibirskiTigar (avatar)
    Bel a Ra da - zna on sta valja,bira drustvo
  13. amerikanos (avatar)
    bravo Tigre
  14. SibirskiTigar (avatar)
    amerikanos - hvala