Bele ruze cesto mene...rastuze - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Aleksej od Arlekina

Bele ruze cesto mene...rastuze

Oceni ovaj blog
Posle duzeg vremena da stavimo neku rec na ovaj blog.Bas sam ih gutao u poslednje vreme i prejeo se sopstvenih slova.Jeste,postojao je problem ,kako reci pretociti u recenice ,a ne biti previse muski patetican(mislim,patetika jeste muska karakteristika,ali ne preterati u istoj?).Svasta sam joj hteo reci,da sam ih ocutao kao sto ih nisam zapisivao sigurno bi mi goreli obrazi i usi kao kada smo bili klici i ucili da duvamo balone....
U vezi naslova,prosto sam bez teksta i potpuno sobom degradiran ,ali je rezultat kompromisa dveju potpuno razlicitih strana ,jedne, koja bele ruze odmah nakon duge voznje obilazi i kao sto bi neko u nekom starom domacem filmu rekao ‚‚..i dusu im uliva..‚‚ i ove druge strane koja pokusava patetiku belih ruza da unese, u za to, tako ne karakteristicno zensko bice,pa ih stavlja u vazu.
Tamo negde sam pominjao da je narasla ...jesam i gledah je bas kao sebe,ali taj napitak za odrastanje u dete je nastavio da deluje pa mi se cini da me je prerasla,one vode,oni pelceri za jesen,rasni psi lagano prerastaju u muskatle na balkonima garsonjera,plasim se samo da ne postanu plasticni...
Kad puno zelis,puno sanjas,puno dajes i puno ocekujes,to je divan osecaj,ali zna da ubije domacna,jer kada mu se istim ne vrati,a desi se cesto,domacin se prvo pretvara u blato ,pa u glinu,potom opeku i na kraju pocinje ne povratni proces (znam samo na latinskom) ‚‚okamenelitisa‚‚ ili ti ‚‚neces vise majcin sine ,sad cu ja malo kamen biti!‚‚.
I tako prica tece u nedogled od coveka do coveka,mnogi braneci se od tudje ne brige postanu kamen ,a retki postanu izvor medj kamenjem i teku i daju i potpuno odustanu od bilo kakvog ocekivanja i to je valda vrhunac,nirvana u mom bolesnom umu ...da postanes planinski izvor?!
Primecujem kod sebe odredjene elemente psihickog poremecaja te sve gore sem naslova treba zaboraviti i ne procitati.Simptomi pitas?Pa evo par,uhvatim sebe kako bez razloga trljam saku o saku kao da sam odradio neki odlican posao,a toga nema,ruke perem i do osamdeset puta dnevno,hranu vise ne uzimam rukama vec samo escajgom,ne ide drugacije,ne mogu da zaspim ukoliko nisam na antialergiskom duseku , ne zbog alergije vec,eto,tako mi doslo!Najveci poremecaj je sto mi se ponekad ucini i da razumem druge ljude sta govore i njihove postupke,onako roditeljski potapsem sebe po ramenu i kazem ma hajde dobri su oni....a onda se jako namrstim u kancelariji sam na sebe...
Cist psihicki poremecaj,kako li to izgleda svetu koji me gleda sa strane kako smrtno namrsten trljam ruke....mora da samo cekaju da izvadim pusku...
Ne bi ja sad o njoj,jer je vec dosta receno ,malo mi je tuzna malo juri svoje snove,malo joj zivot lupa samare pa bi na trenutak da se igra neke ozbiljne tete koja je zivot savladala i sada na sve gleda racionalano i prostom racunicom...i znam ja da to nije i nece biti tako ,jer kad imas sta da das,ti si izvor i to je to ,doduse nekada je dosadno samo davati,ali sva ta srecna lica koja prepesace silne litice ruke staramajki ,pogrbljenih dedica i unucadi,slomljenih ljudi sa verom bas u taj izvor koji dodju da zagrabe flasu izvorske vode za zdrav zivot i dug vek...e ...to je primanje i to je za neke smisao i sreca.
Za neke je patetika muska ili zenska ,kako god ...

Pošalji "Bele ruze cesto mene...rastuze" na Facebook Pošalji "Bele ruze cesto mene...rastuze" na Google Pošalji "Bele ruze cesto mene...rastuze" na My Yahoo! Pošalji "Bele ruze cesto mene...rastuze" na Live Pošalji "Bele ruze cesto mene...rastuze" na MySpace Pošalji "Bele ruze cesto mene...rastuze" na Twitter Pošalji "Bele ruze cesto mene...rastuze" na Digg Pošalji "Bele ruze cesto mene...rastuze" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari