Jedna od najboljih pojava na ovom svetu je prijateljstvo - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

* * * * * nl

Jedna od najboljih pojava na ovom svetu je prijateljstvo

Oceni ovaj blog

Prijatelj se može smatrti za remek delo prirode

Rekli su o prijateljstvu
"Ne hodaj ispred mene, možda te neću slediti.
Ne hodaj iza mene, možda neću voditi.
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj."
Albert Cami

*
“Prijateljstvo je jedna duša u dva tela.”
Aristotel
“Prijatelj svih nije ničiji prijatelj.”
Artur Schopehauer
*
"Mudrome više koriste neprijatelji, nego ludome prijatelji."
Baltasar Gracian y Morales
*
"Život bez prijateljstva je ništa."
Ciceron
*
"Pravo prijateljstvo nastaje onda, kada ćutanje između dva čoveka postane prijatno."
Dean Koontz
*

"Ime mi je Đorđe Balašević. Prijatelji me, uglavnom zovu Đole. Neprijatelji me ne zovu. Ali ne zovem ni ja njih. Pa ko duže izdrži..."
Đorđe Balašević
*
"Skicirao sam celi niz varijacija na originalnu temu. Te su me varijacije radovale jer sam im dao imena svojih prijatelja." (o Enigma-Varijacijama)
Edward Elger
*
"Prijatelj je onaj koji zna sve o tebi i pored toga te još uvek ceni."
Elbert Hubbard
*
"Ne treba verovati ljudima s kojima smo se tek sprijateljili, a koji pokazuju da smo im draži od njihovih starih prijatelja; tako će se ponašati i s nama kada steknu nove prijatelje."
"Pravi se prijatelji u nevolji poznaju."
"Treba pomoći prijateljima kada im je to potrebno, a ne dokazivati se kad su oni već propali."
"Zajednički život neće uvek učvrstiti prijateljstvo."
Ezop
*
"Prijateljstvo moze postojati samo izmedju onih koji su po moći jednaki."
Hegel
*
"Jezik prijateljstva nisu reči nego značenja."
"Ništa zemlju ne čini tako prostranom kao prijatelji u daljini; oni stvaraju geografske širine i geografske dužine."
Henry David Thoreau
*
"Ko kleveće odsutnog prijatelja, zloban je."
Horacije
*
"Veseli i dobri ljudi traže prijateljstvo, a rđavi jatake i ortake."
Iban Zafar
*
"Nemoguće je tačno odrediti trenutak rađanja prijateljstva. Kao što postoji kap koja prepuni čašu kad je punite, tako nakon niza prijatnih gestova postoji onaj koji vam prepuni srce."
James Boswell
*
"Prijateljstvo je vazda slatka odgovornost, nikad udobnost."
Khalil Gibran
*
"Potrebni su ti i neprijatelj i prijatelj . Kada te rane u srce; jedan da te kleveće, a drugi da ti to javi."
Mark Twen
*
"Neka niko ne smatra svojim vernim prijateljem čoveka s kojim nije pojeo mericu soli."
Martin Luther

*
Na kraju nećemo pamtiti reči naših neprijatelja, već ćutnju naših prijatelja."
Martin Luther King, Jr
*
"Laž obično ubija prijateljstvo, a istina ljubav."
Miguel de Cervantes
*
"Prijateljstvo kao je vrednost iznad svih drugih vrednosti." (Identitet)
"Prijateljstvo je za mene bilo dokaz da postoji nešto jače od ideologije, vere, nacije. U Dumasovom romanu četiri prijatelja često se nalaze u suprotstavljenim taborima, prisiljeni su boriti se jedni protiv drugih. Ali to ne kvari njihovo prijateljstvo. Ne prestaju potajno pomagati jedan drugome, lukavo, ismejavajući istinu svojih tabora. Svoje su prijateljstvo stavili iznad istine, interesa, viših ciljeva, iznad kralja, kraljice, iznad svega."
Milan Kundera
*
"Za dobro prijateljstvo zajednička tajna je najbolji početak."
Orhan Pamuk
*

"Što ima zabavnog u pustolovini kada je ne mpžeš podeliti s prijateljem?"
"Prijatelj je tu kad uz tebe nema baš nikoga."
"Svi drugi sede uz krevete nose hrizanteme, časopise i banane. Ti mi donosiš ludo velike balone i lubenice. I najnoviju detektivsku priču, a što je najvažnije i sebe. Hvala ti, hvala ti, hvala ti!!!!!!!!!!!"
"Prijateljstvo nam pokazuje da ni u jednoj tuzi ni radosti nismo sami."
"Prijatelj će mošda otići živeti negdje daleko-tako daleko da ga možda više nikada nećeš sresti. Pa ipak, on je deo tebe zauvek."
"Tvoje prijateljstvo bilo je sunčeva svetlost koja je neopozivo promenila moj život!"
Pam Brown
*
"Meni nije potreban prijatelj koji se u svemu slaže i na sve klima glavom, jer to isto moja sena može da uradi još mnogo bolje."
"Nije uvek dostojan da nam bude prijatelj onaj koji se nameće da bude vrlo prisan."
Plutarh
*
"Jedini način da imaš prijatelje jest biti prijatelj."
"Sa svojim prijateljima radim isto što i sa svojim knjigama. Hteo bih da su onde gde ih mogu naći, ali se retko njima koristim."
"Prijatelji su kao sena, oni su uvek tu kad ih trebaš."
"Prijatelj se može smatrti za remek delo prirode."
Ralph Waldo Emerson
*
"Pre bih se mogao sprijateljiti s onim koji mi je u nastupu strasti učinio hiljadu zala, nego s hladnim čovekom koji bi mi učinio hiljadu dobara."
*
"Knjige su hladni, ali pouzdani prijatelji."
"Svako će znati da vam kaže koliko ima koza i ovaca, ali ne i koliko ima prijatelja."
"Među prijateljima treba voleti ne samo one koje žaloste naše nesreće, nego i one koji nam ne zavide na sreći."
Sokrat
*
"Prijateljstvo je sastavni dio ljudske sreće."
Voltaire
*
"Nije prijatelj onaj koji će to reći već onaj koji će to poreći a delima steći !"
Vicky

Pošalji "Jedna od najboljih pojava na ovom svetu  je prijateljstvo" na Facebook Pošalji "Jedna od najboljih pojava na ovom svetu  je prijateljstvo" na Google Pošalji "Jedna od najboljih pojava na ovom svetu  je prijateljstvo" na My Yahoo! Pošalji "Jedna od najboljih pojava na ovom svetu  je prijateljstvo" na Live Pošalji "Jedna od najboljih pojava na ovom svetu  je prijateljstvo" na MySpace Pošalji "Jedna od najboljih pojava na ovom svetu  je prijateljstvo" na Twitter Pošalji "Jedna od najboljih pojava na ovom svetu  je prijateljstvo" na Digg Pošalji "Jedna od najboljih pojava na ovom svetu  je prijateljstvo" na del.icio.us

Ažurirano 25.06.2009. u 00:28, autor: pely

Kategorije
želim da podelim sa prijateljima

Komentari

1. gagili48 (avatar)
    Ili kako kaže Biblija:,,Ko prijatelja nadje, našao je blago."
    ,,Dobro razmislite pre nego što nekome kažete grubu reč, ali nikada ne propustite priliku da kažete nešto lepo." - Lorimer

Dobro je da se podsetimo ovako divnih izreka o prijateljstvu, zato pely...
  2. pely (avatar)
    Hvala
  3. SibirskiTigar (avatar)
    sa prijateljem na poslu delis djevrek
  4. Say it right (avatar)
    Tacno... ja sam srecna, meni su moji prijatelji u ovim trenucima najveca podrska!
  5. Cicoka (avatar)
    Srce i oko prijatelja,svetlost i beskrajna toplota....
  6. kross (avatar)
    Za mene,pravo prijateljstvo je bezuslovno i bezgranicno...

7. djurdja5 (avatar)
  8. Romanticus (avatar)
    lepo naspisano draga pely...