Pas se zvao Natividad (prevedeno "Bozic" ili "rodjenje")

Bože kako sam se rastužila, opkušavam da razumem....slabo mi ide, slabo. Nekai crni grumen u stomaku se okreće, duša cvili...

Povod je napis koji sam pročitala.
Quejate.gif

2007 godine, samozvani "umetnik" Guillermo Vargas Habacuc, pokupio je psa sa ulice, vezao ga užetom

129c300125.jpg

u umetničkoj galeriji, te ga izglađivao do smrti. Nekoliko dana, "umetnik" i posetioci ove egzibicije gledali su mučno i sramotno "remek delo" temeljeno na psećoj agoniji, sve dok pas nije umro. "The visual arts biennal of the Central America" odlučio je tu instalaciju zaista proglasiti umetnošću, te je tako Guillermo Vargas Habacuc pozvan da ponovi ovu okrutnost i 2008-e godine.
E to me je porazilo...:sad2:
 

Prilozi

  • 2.jpg
    2.jpg
    27,6 KB · Pregleda: 13
  • 3.jpg
    3.jpg
    29,5 KB · Pregleda: 13
  • 4.jpg
    4.jpg
    22,4 KB · Pregleda: 12
  • 5.jpg
    5.jpg
    36,4 KB · Pregleda: 13
  • 7.jpg
    7.jpg
    54,1 KB · Pregleda: 10
U nedostatku imanja talenta i kreativnosti koja se dobija rodjenjem,mnogi"umetnici"posezu za bizarnim "kreacijama" svoje "umetnosti".
Dok to ne ugrozava druge,ne treba ni obracati paznju na ove promasene osobe.
U ovom slucaju radi se o jednom bolesnom coveku,kome je potrebno psihijatrijsko lecenje,a ne poziv da svoje "umetnicko delo" ponovi.
Sta reci,osim da je strasno koliko ljudska bezobzirnost(mislim na ljude koji su ga pozvali da to ponovo ucini)moze daleko da ide!
"Umetniku" treba odrediti pritvor do hospitalizacije,a kazniti treba sve "organizatore" ovakvih "perfomansa".
Uvek se rastuzim kad se zlostavljaju nemocni (deca i zivotinje) i da sam u poziciji da mogu da odredim kazne za ovakva zlodela,bila bih u njima rigorozna,do maksimuma,bez imalo milosti!
Ma kako se to kosilo sa mojom profesijom,postoje stvari o kojima nije potrebno traziti uzroke(esencijalno zlo moze imati samo jedan cilj!)
Onaj ko nema milost prema drugome,ne zasluzuje ni milost drugih prema sebi!
Zao mi je Natividada,sa simbolicnim imenom koje mu je verovatno instiktivno dato..znaci,ne slucajno,vec sa slutnjom na namenjenu sudbinu..
Verujem da je on,kao i sva pravedna Bozija stvorenja,vec u rukama svog Tvorca,koji mu je dodelio bolji zivot nego sto su mu "ljudi" to pruzili na zemlji..
 
Izašla sam na net i forume po svetu i pokupila informacije .

EmoSad.jpg

Mnogo je onih koji osuđuju i potpisali su peticiju i izdejstvovali da se na sledećem "The visual arts biennal of the Central America" Guillermo Vargas Habacuc NE pozove da ponovi ovu okrutnost. Pritisak javnosti je bio toliki da su se ogradili od izjave date i porekli da je postavku umetnost.
Kostarika je učinila s druge strane korak i koliko sam razumela Galerija je zatvorena i osporeno mu je pravo da ikada bude predsavmik Kostarike i sramoti svoj narod . Bila je žestoka odbrana istog ‘’umetnika’’ navodeći na youtube kako je opravdano njegov gest zato što su lutalice agresivne i ima mnogo stradalih građana, pogotovo dece od ujeda izgladnelih pasa.
To nije urađeno dobro zato što je neverovatno koliko snimaka ima gde je napad pasa sniman od početka do kraja, negde i zamućenog objektiva “ poput zaštićenog svedoka” a ni korak da se spase stradalnik što ukazuje na snimanje.

Mislim da je odležao u zatvoru pri istrazi.

l_9793e05e446e48e4a8f4430f9e891655.jpg

Evo snimaka , policija je njegov još jedan neshvatljiv “umetnički” projekat sa biljkama koja se nije zalivala, ali se poput video-instalacija projktovala stvarna biljka kako se zaliva obilato u neposrednoj blizini “navodno u video projicirane na zidu” biljku ostavio da osuši. U sklopu dana, biljke su suva od nemogućnosti da se . Bože oprosti mu nezna šta radi.

POLICIJA je intervenisala zatvorila galeriju i osudile ga pod optužbom zloupotreba.


 

Back
Top