O "NORMALNOSTI"(tanka linija razgranicenja) - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

širom zatvorenih očiju

O "NORMALNOSTI"(tanka linija razgranicenja)

Oceni ovaj blog
"Sta je to stvarnost?"-zapita Veronika.

"To je ono sto se podudara sa shvatanjem vecine.
To ne mora biti ono sto je najbolje ili najlogicnije,vec je to ono sto odgovara kolektivnim zeljama i potrebama.
Vidite,kako se zove ovo sto ja nosim oko vrata?"-upita doktor Igor.
"Kravata".
"Vrlo dobro.Vas odgovor je logican,primeren jednoj savrsenoj,"normalnoj" osobi.
Dakle,kravata!
Neki ludak bi,medjutim,rekao da ja nosim oko vrata sarenu krpu,smesnu,beskorisnu,vezanu na jedan komplikovan nacin.
Uz to,ona jos i tekako otezava pokretanje glave i zahteva dodatni napor kako bi vazduh mogao da dopre do pluca.
Ako sam neoprezan,a nadjem se blizu nekog ventilatora,ova krpa moze da me zadavi i tako mi dodje glave..
Ako bi me neki ludak upitao cemu sluzi kravata,mogao bih da mu odgovorim:"Bas nicemu!"
Ne sluzi cak ni za ukras,jer je u danasnje vreme ona simbol ropstva,moci,prestiza..
Jedina korist od nje je ta,sto kada dodjemo kuci i skinemo je,imamo utisak da smo se oslobodili neceg za sta ne znamo cemu sluzi.
A da li je osecanje olaksanja dovoljno da opravda postojanje kravate?
Naravno da nije.
Pa,ipak,ako upitam jednog ludaka i jednu normalnu osobu:"Sta je ovo?",smatracu zdravim onog ko odgovori:"To je kravata".
Nije vazno ciji je odgovor tacan,vec ko je u pravu."

"A vi ste zakljucili da ja nisam luda,jer sam nazvala pravim imenom ovu sarenu krpicu?"-rece ona.

/odlomak/

PAOLO KOELJO "Veronika je odlucila da umre"

Pošalji "O "NORMALNOSTI"(tanka linija razgranicenja)" na Facebook Pošalji "O "NORMALNOSTI"(tanka linija razgranicenja)" na Google Pošalji "O "NORMALNOSTI"(tanka linija razgranicenja)" na My Yahoo! Pošalji "O "NORMALNOSTI"(tanka linija razgranicenja)" na Live Pošalji "O "NORMALNOSTI"(tanka linija razgranicenja)" na MySpace Pošalji "O "NORMALNOSTI"(tanka linija razgranicenja)" na Twitter Pošalji "O "NORMALNOSTI"(tanka linija razgranicenja)" na Digg Pošalji "O "NORMALNOSTI"(tanka linija razgranicenja)" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. gagili48 (avatar)
  2. Say it right (avatar)
  3. vilijem vilson (avatar)
    :hvala: Dobre stvari biraš a ja se ponavljam. Ali je tako.:klap: