MALI ZUTI CVET

U jednoj velikoj basti je rastao mali zuti cvet i jedva cekao da se rascveta i svetu pokaze svoju lepotu.
Posebno je zeleo da ga ljudi primete,jer mu je zivot bio veoma kratak.
On cveta samo jednu sezonu,a onda brzo uvene..
Kada je jedan carobnjak usao u bastu,sve biljke u njoj su bile nezadovoljne i pocele su da mu se zale.
Mango je rekao da bi radije bio kokosova palma.
Zasto?Zato sto je celodrvo palme korisno-plod,lisce.grane i deblo.
Medjutim,carobnjaku je kokosova palma rekla da zavidi mangu,jer se njegov plod za mnogo vece pare,nego plod kokosa,izvozi iz Indije.
Ljubomora medju biljkama je bila velika i svaka je mislila,da je neka druga biljka,da bi dala veci doprinos i dobila vise,bila cenjenija nego sto je sada.
Carobnjak je dosao do kraja baste i tamo,u sasvim zabacenom kutku,primetio je mali zuti cvet kako radosno cveta,zaklonjen,skoro nevidljiv od biljaka koje su ga skrivale.
Carobnjak se savio(cvet je bio sicusan,mali)i upitao ga:"Zasto se i ti ne pozalis kao tvoji susedi?"
Cvet se nasmesio i vedro odgovorio:
"Posmatrao sam kokosovu palmu cesto i zavideo joj,s˙ vremena na vreme,na liscu koje se lelujalo na vetru.Pozeleo sam ponekad da donosim divne,socne
plodove kao mango.
A onda sam razmisljao o sebi zasto sam ja ovakav kao sto jesam.
I pomislio sam: ako je Bog zeleo da budem kokosova palma ili mango,on bi ucinio da to i budem.
Shvatio sam da je on zeleo da budem mali zuti cvet,pa sam ja odlucio,kako sam po njegovoj volji,da budem najlepsi mali zuti cvet koji je ikada postojao".

-Indijska legenda-

Ps.Alegoricna prica sa divnom poukom,znate vec kojom.
Prva pomisao,nakon ove price mi je bila- "Bog nas je darovao onim sto jesmo,a onim kakvim postajemo darujemo mi njega"..
 
Bravo...uvek trebamo biti svesni sebe i prestati da gledamo u druge i misliti da je njima sve lakse,lepse i bolje...Zivimo Svoj Zivot i uzivajmo u njemu najvise sto mozemo...jos ako usput mozemo usreciti i druge...pa sta ce nam vise...
:klap:...izbor ti je fantastican kao i uvek...:cmok2:
 
"Bog nas je darovao onim sto jesmo,a onim kakvim postajemo darujemo mi njega"..

...tacno draga,samo je zlo u tome sto mnogi zele,i sve rade da ne budu ono cime ih je Bog darovao da budu.....nazalost.
Kao i uvek,odlican izbor lepih i edukativnih tekstova,koji nose poruke
kojih se povremeno treba setiti kad naidju trenutci u kojima se radja sumnja.
 
120px-Nuphar_lutea_170803.jpg
 

Back
Top