Истину зборише - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Миле саКлисе

Истину зборише

Oceni ovaj blog
У једној земљи ,једном давно постојао је Приповедач.Бар пприче тако кажу,са усана његових текао је мед ,мед за душу.Свака његова реч дотицала је срце онога ко га чује,а чули су га ретки.
Јер да би се реч Приповедача чула морало се имати искрено срце.А имаше га ретки.Највише су га чула деца.Занимљиво је да ти мали сурови створови, имају чиста срца,.Невероватно толико сурови а толико чисти,Деца нису имала прикривених мисли она су слушала,слушала отворених уста и затворених очију
Падаше киша јуче и дуваше ветар и грмило је.Погледах у ћерку како жмури широм отворених уста,уједном тренутку учинило ми се да сам и ја чуо глас који је тихим гласом дозивао кишу............

Pošalji "Истину зборише" na Facebook Pošalji "Истину зборише" na Google Pošalji "Истину зборише" na My Yahoo! Pošalji "Истину зборише" na Live Pošalji "Истину зборише" na MySpace Pošalji "Истину зборише" na Twitter Pošalji "Истину зборише" na Digg Pošalji "Истину зборише" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. lejla.al.dbuni (avatar)
    Nezna,topla prica koja lici na bajku.
    Pripovedac je tu,deca su tu,tajna prica koja se moze cuti samo ako se ima iskreno srce,je tu..
    Ono sto ne pripada tu jesu (mozda je to citat iz neke price socrealistickog miljea?)"mali surovi stvorovi".
    Kako god bili "nemoguci",jedino deca jos imaju nevine duse i cista srca..
    A mozda je izraz "surovost" pogresno upotrebljen termin?
    Ažurirano 11.06.2009. u 18:53, autor: lejla.al.dbuni
  2. Миле саКлисе (avatar)
    деца сурова јесу
    знају се ругати
    знају малтретирати
    ал то не раде
    из намере задње
    природно то је
    јер деца мала социализована бића нису
    да живе у чојству уче се тек
  3. Cicoka (avatar)
    Cojstvo i junastvo se prenosi sa kolena na koleno- ,a svako sledece ga jos vise nadogradjuje.Stoga iver ne moze dalje od klade pasti.
  4. lejla.al.dbuni (avatar)
    I dalje mislim da je "surovost" prejak izraz namenjen decijoj psihologiji licnosti,jer on obicno podrazumeva fizicku snagu(telesno biti jak),a obavezno ukljucuje svest,saznanje o postojanju uzrocno-posledicnih odnosa ucinjenog dela(deca,ponekad,posebno na nizem kalendarskom uzrastu,toga nisu svesna).
    Umesto "surovosti"("maltretiranje" i "ruganje" ce tesko ici uz ovaj pojam),prikladnije je upotrebiti u objasnjenju decijeg ponasanja izraze "zlocestost" ili "obesnost"..
    Ne zameri mi,ali terminoloska preciznost u objasnjavanju pojmova je nesto sto mi nalaze i moj "zanat",mada sam svesna da do toga ponekad dovodi i profesionalna "deformacija".
    U svakom slucaju,ovim komentarom sam imala samo plemenite namere,cime ga,ujedno,i zavrsavam..
    Ažurirano 11.06.2009. u 21:05, autor: lejla.al.dbuni
  5. Миле саКлисе (avatar)
    Деца суова су ,деца и милосрдна су
    каква ће постати од родитеља зависи

И немој се уопште устезати знам да си у најбољој намери изнела мишљење своје.