"SVASTARA"- licna sveska - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

širom zatvorenih očiju

"SVASTARA"- licna sveska

Oceni ovaj blog
OGLAS
Trazi se jedna polovna nedelja,bez vesti o nesrecama i ratovima!

Traze se prijatelji,makar dotrajali,svi oni iscezli,raseljeni,izgubljeni,pozenjeni...

Traze svi oni sto su nas raznosili komad po komad,deo po deo:delova naseg vremena,nase ljubavi...
traze se da vrate ljubav!

Trazi se Nada!U ovom malom oglasu trazi se nada,polagana u same sebe i u vreme koje dolazi!
Ako ta nada izneveri,ako se ta Nada ne vrati,njene dugove ne priznajemo kao svoje!

Trazi se svastara;ona divna,debela sveska kupusara.U njoj su prvi nasi stihovi,u njoj smo vezbali svojerucni potpis,sabirali ocene pred kraj godine,u njoj je dvesta puta zapisano neko ime u koje smo bili zaljubljeni!

I kao da smo jos onda znali da ceo zivot ne moze stati u jednu svesku,ma kolika ona bila.

MIROSLAV ANTIC

Ps.
Mikinu divnu debelu svesku kupusaru imamo svi negde odlozenu u fijoci,kartonskoj kutiji od cipela ili ususkanu negde izmedju albuma starih slika i dragih stvarcica koje cuvaju uspomene na nekog i na nesto..

A onda smo poceli da pravimo novu kupusaru,sasvim drugaciju po izgledu,ali sa slicnim sadrzajem:u njoj su nase reci koje govore o onome sto mislimo,sto osecamo,sto zelimo.
Tu su svi nasi strahovi,nasa razocarenja,nase nade,male i velike radosti..veliki deo naseg zivota zapisan kao buduci vremeplov i dokaz da smo postojali.

A najlepse je,sto tu svastaru pravimo zajednickim snagama sa drugima,svojom bracom i sestrama po pesmi,po prici,po lepoj reci.

Ova divna debela sveska kupusara je nas BLOG.
Pa,da nastavimo da je popunjavamo da nam bude sto deblja..i sto lepsa,blogeri moji..

Pošalji ""SVASTARA"- licna sveska" na Facebook Pošalji ""SVASTARA"- licna sveska" na Google Pošalji ""SVASTARA"- licna sveska" na My Yahoo! Pošalji ""SVASTARA"- licna sveska" na Live Pošalji ""SVASTARA"- licna sveska" na MySpace Pošalji ""SVASTARA"- licna sveska" na Twitter Pošalji ""SVASTARA"- licna sveska" na Digg Pošalji ""SVASTARA"- licna sveska" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. gagili48 (avatar)
    Tako je Lejla, kupusara prava je ovaj nas blog...

Ima tu svega...i nasih zelja i nada,
    i onog sto nikom ne bi rekli-nikada.
    A rekli smo ovim svima.
    Mozda i lazi ponekad ovde ima.
    Nisu to lazi koje ce nekog da bole
    nego one koje cine
    da srca nam lepse vole..

Veliki poljubac od verne citateljke i prijateljice
  2. SibirskiTigar (avatar)
    Traži se ona reč što mi je već danima navrh jezika, a nikako da je izgovorim, i, možda, napišem. Tražim već godinama tu strašno važnu reč koja bi me spasila, a ne mogu nikako da je nađem, pa izlazim da je tražim po ulicama. Pre toga, otvaram sanduče za pisma (možda mi je neko poslao poštom?), ali tamo su samo neplaćeni računi i opomene.
    Odlazim da je tražim po Terazijama; možda sedi pred Moskvom i pije pivo, a možda je u kiosku s novinama.
    "Šta radiš?" – pitaju me poznanici.
    Šta da im kažem? Da tražim neku reč, a ne mogu da je nađem?
    Sve što su tražili, to su i našli, zato što i nisu hteli ništa naročito. Lepo se vidi: umrle su u njima prave reči, a ostali samo brojevi i opšta mesta....
    MOMO KAPOR