Konju nije vazno da bude prvi - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

MALI TALASI

Konju nije vazno da bude prvi

Oceni ovaj blog

Citam ove stihove Mike Antica pa prepoznajem sebe u njima. Istina,retki su oni kojima sve cveta a mnogo je ovakvih kao sto sam ja. "Cvecari" uglavnom jasu...... zajasili pa se ne skidaju a ja cutim a i sta bih drugo....radim kao konj a nista mi se ne vidi?
Savio sam se pod samarom,bole me ledja od bica....cak i ne pokusavam da svog jahaca zbacim a kako cu kad me stisnuo nogama pa ne pusta...lepo mu na mojim ledjima jer gore visoko "cvece" valjda lepse mirise, zato im se i ne silazi.........

Uvek kad se igramo
meni kazu: bices konj
i ja,sta cu _ moram.

I jos neki budu konji,
a ostali sednu nam na ledja,
pa se tako trkamo.

Mi, koji smo konji,
dok trcimo do cilja
u konje se pretvorimo,majke mi.

I srce nam konjsko.
I oci nam konjske.
I mozak nam konjski.

I mogu ti reci: kad si konj
uopste ti nije vazno da budes bas prvi.
To je uvek vazno samo onom
sto te jase.

Pošalji "Konju nije vazno da bude prvi" na Facebook Pošalji "Konju nije vazno da bude prvi" na Google Pošalji "Konju nije vazno da bude prvi" na My Yahoo! Pošalji "Konju nije vazno da bude prvi" na Live Pošalji "Konju nije vazno da bude prvi" na MySpace Pošalji "Konju nije vazno da bude prvi" na Twitter Pošalji "Konju nije vazno da bude prvi" na Digg Pošalji "Konju nije vazno da bude prvi" na del.icio.us

Ažurirano 09.06.2009. u 16:01, autor: SibirskiTigar

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. neznam ništa (avatar)
    Baš lepo složeno.
    I još nam se čude što se ne zalažemo dovoljno.
    A svi sanjamo vreme kad smo bili bezbrižna ždrebad i čekamo dan kad ćemo se ponovo vratiti na poljanče da mirno pasemo.
    Hvala,ulepšali ste mi dan.
  2. Neponovljiva Gracija (avatar)
    Prelepo ukomponovane tvoje reci sa Mikinim stihovima
  3. gagili48 (avatar)
    ,,I mogu ti reci, kad si konj
    uopste ti nije vazno da budes prvi.
    To je uvek vazno samo onom
    sto te jase.''

Ovo je gola istina...
  4. Cicoka (avatar)
    eh kada bi to znali oni sto jasu-sjahali bi postidjeni i ne bi se vise ni usudili da budu jahaci vec bi bili ono sto nikada nisu-ljudi.

Prelepo napisano

5. SibirskiTigar (avatar)
    * neznam nista - mora doci i taj dan
    * Neponovljiva gracija - drago mi je da ti se dopada
    * gagili48 - vreme je da je obucemo
    * Cicoka - jahaci nemaju stida na zemlji ce se naci tek kad ih konj bude zbacio
  6. Cicoka (avatar)
    Samo oni*ukroceni* dozvoljavaju da ih jasu do smrti i za njih nema leka,cak i da im pod nos poturis slobodu-ne znaju sta bi sa njom.A vec je druga situacija sa ovim gore-bez sedla-taj bogami neda svoju slobodu.
  7. SibirskiTigar (avatar)
    Ne samo da ne daju nego je brane svakom svojom novom jahtom i kucom sa bazenom
  8. Cicoka (avatar)
    Ma nisam mislila na te GORE vec na ovog lepotana sto trci po tvom blogu.
  9. SibirskiTigar (avatar)
    Zaista je predivan,zamisli ga na nekoj zelenoj poljani okruzenog svojim krdom
  10. REVELIN (avatar)
    Konj je plemenita zivotinja.....za razliku od jahaca,
    jer on nije i ne mora uvek biti plemenita roda .
  11. SibirskiTigar (avatar)
    Tacno,njima se zna poreklo generacijama unazad...nije lepo da kazem sta sam dalje mislio
  12. necu_da_ti_kazem (avatar)

sad, but true...
  13. SibirskiTigar (avatar)
    necu_da ti_kazem - da,istina je