ZENA - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

širom zatvorenih očiju

ZENA

Oceni ovaj blog
Jedan decak je upitao svoju majku:
"Mama,zasto places"?
"Placem zato sto sam zena"-odgovorila mu je ona.
"Ali,ja ne razumem.."-rekao je decak.
Majka ga je samo zagrlila i rekla:"Nikada i neces".

Decak je bio radoznao i pokusao je da dodje do odgovora.Obratio se kasnije svom ocu:
"Tata,zasto mi se cini da mama place bez ikakvog razloga"?
"Sve zene placu bez ikakvog razloga"-bile su jedine
reci koje mu je otac znao reci.

Decak je rastao i odrastao.I dalje ga je mucilo isto pitanje,o razlozima zasto zene placu.
Niko nije umeo da mu pruzi odgovor,pa se naposletku obratio Bogu kroz molitvu koju mu je.inace,svakodnevno upucivao:
"Gospode,molio bih te,kako ti jedini to znas,da mi kazes zasto se zene tako lako rasplacu"?

Bog mu odgovori:
"Kad sam stvarao zenu,morala je biti posebna.

Dao sam joj ramena,dovoljno jaka da nose svu tezinu ovoga sveta,a opet dovoljno nezna da njima moze pruziti utehu.

Dao sam joj unutrasnju snagu da podnese porod i zaborav koji joj toliko puta stize od njene dece.

Dao sam joj cvrstinu,koja joj omogucuje da ide dalje kada svi drugi odustanu,i da se brine za svoju porodicu za vreme bolesti i mnogih nevolja,bez prigovora.

Dao sam joj osecajnost da voli svoju decu,bez obzira sta ona cinila,sve i ako ju je njezino dete veoma povredilo.

Dao sam joj snagu da nosi svoga muza kroz njegove greske,jer sam je nacinio od njegovog rebra da bi stitila njegovo srce.

Dao sam joj mudrost da zna da dobar muz nikada ne bi povredio svoju zenu,ali povremeno testira njenu snagu i odlucnost da bude uz njega.

I napokon,dao sam joj suzu da se isplace.To je samo njeno,data joj je na koriscenje,kad god joj zatreba.

-Nepoznat autor-

Ps.Ovu ODU ZENI dobila sam e-mail-om,zanemela od lepote reci upucenoj njoj i morala da je podelim sa vama.
Devojke,sta reci,osim da cestitamo sebi sto smo zene,jer ovo je veliko priznanje upuceno nama!

Pošalji "ZENA" na Facebook Pošalji "ZENA" na Google Pošalji "ZENA" na My Yahoo! Pošalji "ZENA" na Live Pošalji "ZENA" na MySpace Pošalji "ZENA" na Twitter Pošalji "ZENA" na Digg Pošalji "ZENA" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Say it right (avatar)
  2. bracaco (avatar)
    Pa hvala svim zenama, zato sto postoje i zato sto nas vole na tako mnogo razlicitih nacina :)
  3. dess (avatar)
    uhh..pohvale nepoznatom autoru..
  4. Cicoka (avatar)
    Mislim da je ovaj tekst koji je predivan-davno sam ga procitala-i mislim da je to iz knjige grupe autora-Melem za zensku dusu.
    odlican izbor draga.
  5. LJILJA MMM (avatar)
    Ovo mi je zaista bilo potrebno, baš sada kada mi ponestaje snage jer me je život po ko zna koji put klepio, baš sada da se setim zašto postojim jer umalo da zaboravim, baš sada kada izgubim pogled koji prazan besciljno luta kao nevaljalo dete kad za sekund pobegne budnom oku majke, baš sada kada me ništa ne interesuje (a to je vrlo opasno stanje za mene), baš sada kada me svi tapšu po ramenu i govore da ja to mogu, da sam jaka, da ću rešiti problem kao i uvek do sada i pri tom nikome ne pada na pamet da ja možda nemam više snage ........ili možda imam ............naravno da imam......pronalazim svoj izgubljeni pogled, vraćam ga kući ali bez grdnje i nabijanja krivice......idemo dalje......moja snaga i moj pogled opet u meni......imamo mnogo posla
    Veliko hvala
  6. vladanXXX (avatar)
    zene su istovremeno nezne i jake , snazne i emotivne... jednom recju ZENE
  7. gagili48 (avatar)
    ZA ZENE
  8. REVELIN (avatar)
    Zena na svojim ledjima nosi pola neba.,rekao je Lao Ce....
    ne mogu da zamislim kako bi izgledao svet u kojem bi
    muskarci bili sami i morali da nose celo nebo.....
    Za sve zene sveta