Tri dana vladavine a.k.a. the realm of sarma - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

sve ono je sve ovo, a sve ovo je moje...

Tri dana vladavine a.k.a. the realm of sarma

Oceni ovaj blog
dan 1.
sarma od kiselog kupusa. nisam oduševljena. previše je kiseo i smeta mom želucu i ostalim iznutricama. ali tradiciji se u zube ne gleda. posebno ne ako su kvarni.
ima mi ukus na podvarak, a podvarak ne volim. previše je masno, i ima ukus koji nije zbir ukusa kupusa, pirinča i mesa, nego poseban ukus sarme. to ne volim, ali sarmu od kiselog kupusa baš to čini posebnom i vrednom pomena u mom blogu.

dan 2.
sarma od zelja/raštana - divna, tamnozelena, blagog ukusa, sjajna sa kiselim mlekom. ne štipa me za oči kao sarma od kiselog kupusa. obožavam sve što je tamnozeleno, i oduvek sam volela spanać, čak i kad ga ostala deca nisu jela. volim i kiselo mleko.
ovde meso baš lepo dođe do izražaja.

dan 3.
sarmica sa crevcima. to je pravila moja nana, najdivnije biće koje sam imala sreću da poznajem. u tanko crevo neke domaće životinje (u našem slučaju - svinja) se nasecka jetra i tako svašta nešto i prelije se jajima i još koječim i zapeče u rerni. to posle nane niko nije umeo da pravi a da mi se dopadne. ili da makar poželim da pojedem tako bizarno jelo.

zato finalni, najlepši dan ne pripada ukusu ovog jela, već atmosferi nas deset na slavi kod nane, sa domaćim kiselim mlekom, a sve to posle supice sa pravim rezancima, ne onim sintetičkim. i miris drvenarije. i pod sa linoleumom, koji su tek kasnije zamenili parketom. i gomilom dušeka na njenom krevetu.

dani sarme su završeni, dame i gospodo, nadam se da ste uživali.

Pošalji "Tri dana vladavine a.k.a. the realm of sarma" na Facebook Pošalji "Tri dana vladavine a.k.a. the realm of sarma" na Google Pošalji "Tri dana vladavine a.k.a. the realm of sarma" na My Yahoo! Pošalji "Tri dana vladavine a.k.a. the realm of sarma" na Live Pošalji "Tri dana vladavine a.k.a. the realm of sarma" na MySpace Pošalji "Tri dana vladavine a.k.a. the realm of sarma" na Twitter Pošalji "Tri dana vladavine a.k.a. the realm of sarma" na Digg Pošalji "Tri dana vladavine a.k.a. the realm of sarma" na del.icio.us

Kategorije
shtastopojo

Komentari

1. Banshee (avatar)
    jao poceo je da me boli stomak dok sam citala ono sa crevcima :shock:
    iznutrice ne mogu dasvarim.odvratne su mi i smrde.

inace jela sam podvarak danas.bas je kul i mamin nije masan.ja volim kad je bez mesa ili samo sa malo prsute.
    svinjetinu ne jedem

a sarmice sa zeljem su zakon.
    i od vinove loze
  2. guitarrr_babe (avatar)
    znam, to za iznutrice. zato ih i ne jedem, kogod da ih spremi.
    sem tih od onda, kada sam bila mala. i meni ne smrde!
  3. Betty (avatar)
    nja......
  4. Betty (avatar)
    eto zasto meni kazu da samo neozbiljni ljudi idu na Krstaricu
    Banshee, hrabra zeno, ja nisam ni smela da citam sve detalje...
    samo prve recenice
    .....sarma od kiselog... (hmm...)
    .....sarma od zelja... (to volim, od lisca vinove loze najvishe! )
    ....sarmica sa CREVCIMA.... e tu stadoh
  5. milicaanchy (avatar)
    samo prve volim,i to ne VOLIM nego OBOZHAVAM
    a crevca su...za povratiti ;p
  6. Betty (avatar)
    pazi, CREVA jesti....e za to stvarno treba biti patriota
  7. guitarrr_babe (avatar)
    i posle ja budala.

eto, nek se javi neko ko voli sarmice od crevaca.
  8. Ines1864 (avatar)
    Pa, dobro i ja kad sam bila mala sam jela svinjski mozak (očekujem neke prvokacije na ovu temu ).
    Sad mi je to nekako
  9. Che Guevara (avatar)
    a ne..nisu dani sarme završeni..kod mene tek počinju...i dobro došli.. Mislim na sarmu od kiselog kupusa...klsičnu...mmmmm...obožavam je, odričem se pečenja zbog nje...
  10. Utata (avatar)
    aj' piši sad malo o tome kakva ti je bila stolica :confused:
  11. tara (avatar)
    ja ne razumem toliko odisevljenje sarmom...:?osim one od zeljata mi je odlicna,ali ova klasicna...svi se nesto odusevljavaju,dli bi ovo za sarmu, dali bi ono..ja sarmujedem samo kada na stolu nema niceg drugog...:?
  12. Banshee (avatar)
    ja je ne jedem ni tada,mama je zbog mene digla ruke od pravljanja sarmi pasulja i graska

i ni ja ne kontam oduseljenja sarama...