Počnite od sebe - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

onisifor

Počnite od sebe

Oceni ovaj blog
Na grobu anglikanskog biskupa u kriptama Vestminsterske opatije bile su ispisane sledeće reči:

Dok sam bio mlad i beskrajno maštovit, sanjao sam o tome da promenim svet. Kada sam odrastao i postao mudriji, otkrio sam da se svet neće promeniti, pa sam donekle suzio svoj vidik i odlučio da promenim samo svoju zemlju.
Ali, i to je, izgleda, bilo neizvodljivo.
Kada sam ušao u godine duboke starosti, u poslednjem beznadežnom pokušaju, odlučio sam da promenim samo svoju porodicu, one koji su mi bili najbliži. Ali, gle, nisam uspeo da promenim bilo koga od njih.
I sada, dok ležim na samrtnoj postelji, odjednom shvatam: Da sam samo sebe najpre izmenio, onda bih promenio i svoju porodicu.
Njihova inspiracija i ohrabrenje pomogli bi mi da poboljšam svoju zemlju, a, ko zna, možda i čitav svet.

Pošalji "Počnite od sebe" na Facebook Pošalji "Počnite od sebe" na Google Pošalji "Počnite od sebe" na My Yahoo! Pošalji "Počnite od sebe" na Live Pošalji "Počnite od sebe" na MySpace Pošalji "Počnite od sebe" na Twitter Pošalji "Počnite od sebe" na Digg Pošalji "Počnite od sebe" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. gagili48 (avatar)
    Tako je...uvek podjimo od sebe...
  2. onisifor (avatar)
    I Hristos kaže: Izvadi najpre brvno iz oka svojega, pa ćeš onda videti izvaditi trun iz oka brata svojega. (Matej 7:5)
  3. izabel (avatar)
    nazalost, mnogi od nas ovo spoznaju kasno...ili uopshte.
    a tako je jednostavno.
    samo sebe i mozemo da menjamo...i nikog vishe.