POSLE LJUBAVI..dve price u jednoj. - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

širom zatvorenih očiju

POSLE LJUBAVI..dve price u jednoj.

Oceni ovaj blog
-"Cudi me da mi u jednom trenutku ne pominjes mladica.."
-"On me ne zanima"
-"Naravno da te zanima.Naravno de se ponekad upitas zasto je njega odabrala".
-"Ne pitam se".
-"Lazes.Ja bih,recimo,volela da znam zasto se moj sused nije razveo od svoje dosadne zene koja se stalno smeska,brine o kuci,o ishrani,o deci,o racunima koje treba platiti.Ako se ja pitam,pitas se i ti".
-"Htela bi da kazem da ga mrzim zato sto mi je preoteo zenu"?
-"Ne.Htela bih da cujem da si mu oprostio".
-"Nisam za to sposoban".
-"To je jako tesko,ali nemas drugog izbora:ako to ne ucinis,uvek ces misliti na bol koju ti je naneo,a tada bol nece proci nikada.Snaga mrznje te nece nikud odvesti,ali snaga oprostaja,koja se ispoljava kroz ljubav,uspece da promeni tvoj zivot na bolje".
-"Sad mi licis na neku tibetansku uciteljicu koja govori o stvarima koje divno zvuce u teoriji,ali su prakticno neizvodljive..Ne zaboravi da sam mnogo puta bivao povredjen".
-"To je zato sto i dalje nosis u sebi onog decaka koji je plakao krisom od roditelja,onog sto je bio najslabiji u celoj skoli.Jos nosis oziljak onog zgoljavog mladica koji ne uspeva da nadje devojku,koji se nije pokazao ni u jednom sportu.Nisi uspeo da uklonis oziljke od ozleda koje su ti nanosili u zivotu..Ali ne vidim kakvog ti je dobra to donelo.."
-"Ko ti je rekao da mi se sve to desavalo"?
-"Znam..Citam ti u ocima,ali ne vidim niceg dobrog u tome..samo neprestanu zelju za sazaljenjem,jer si bio zrtva jacih od sebe.A mozes da krenes sasvim drugim putem:da se izmetnes u osvetnika,spremnog da jos zesce rani onog koji je tebe povredio.Zar ti se ne cini da na taj nacin,uz sve pogreske,samo gubis vreme"?
-"Mislim da se ponasam ljudski".
-"Zaista i jeste ljudski.Ali nije ni pametno,ni razumno.Postuj svoje vreme na ovoj Zemlji,jer znaj da ti je Bog uvek prastao.
Onda,prastaj i ti.."
Nastupila je tisina..Gledala ga je i znala je da je sada prava prilika da mu saopsti konacnu odluku..poslednji put.Morala je da zavrsi svoju pricu sa njim,izgubila je borbu sa tom drugom zenom,a da se nikada nisu susrele..osim u njegovom zivotu.
-"Patim iz dana u dan,jesi li znao za to?Patim vec mesecima pokusavajuci da ti pokazem koliko te volim i da mi bez tebe nista nije vazno.A sada sam,uprkos patnji,odlucila da je dosta.Gotovo je.Premorena sam.Ove noci sam polozila oruzje i rekla sebi:ako naidje sledeci udarac,neka naidje,neka me obori,neka me nokautira..oporavicu se jednoga dana.."
-"Sresces nekoga.."
-"Naravno da hocu:mislim da sam lepa,pametna i pozeljna.Ali necu moci da prozivim sve ono sto sam prozivela sa tobom".
-"Ne na ovaj nacin,ali iskusices nova osecanja..Ali znaj,iako mi to ne verujes sada,voleo sam te dok smo bili zajedno".
-"Znam.Ali to nimalo ne ublazava moj bol..Ici cemo sutra odvojenim taksijima:mrzim rastanke,narocito na aerodromima i zeleznickim stanicama.."

/odlomak/

Paolo Koeljo "Zahir"

Pošalji "POSLE LJUBAVI..dve price u jednoj." na Facebook Pošalji "POSLE LJUBAVI..dve price u jednoj." na Google Pošalji "POSLE LJUBAVI..dve price u jednoj." na My Yahoo! Pošalji "POSLE LJUBAVI..dve price u jednoj." na Live Pošalji "POSLE LJUBAVI..dve price u jednoj." na MySpace Pošalji "POSLE LJUBAVI..dve price u jednoj." na Twitter Pošalji "POSLE LJUBAVI..dve price u jednoj." na Digg Pošalji "POSLE LJUBAVI..dve price u jednoj." na del.icio.us

Ažurirano 16.05.2009. u 20:14, autor: lejla.al.dbuni

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. bracaco (avatar)
    Zivot uvek ide dalje, dok mi mozemo da izaberemo da idemo dalje sa njim ili ostanemo u tacki prekida i neprozivimo vise nista :)