PESMA ZA NAS DVOJE - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

širom zatvorenih očiju

PESMA ZA NAS DVOJE

Oceni ovaj blog
Znam,
mora biti da je tako:
nikad se nismo sreli nas dvoje,
mada se trazimo podjednako
zbog srece njene
i srece moje.
Pijana kisa siba i mlati,
vrbama vetar cupa kosu.
Kuda cu?
U koji grad da svratim?
Dan je niz mutna polja prosut.
Vucaram svetom dva prazna oka
zurim u lica prolaznika.
Koga da pitam gladan i mokar,
zasto se nismo sreli nikad?
Ili je vec bilo?
Trebao korak?
Mozda je sasvim do mene dosla,
al` ja u krcmu-svratio,
a ona ne znajuci-prosla.
Ne znam.
Ceo svet smo obisli
u zudnji ludoj..podjednako,
a za korak se razmimoisli,
da,..mora da je bilo tako...

Miroslav Mika Antic

Ps.Morala sam jos jednom da otisnem Miku u blog,jer je prolece,a price o ljubavi nikada dovoljno,dragi moji...

Pošalji "PESMA ZA NAS DVOJE" na Facebook Pošalji "PESMA ZA NAS DVOJE" na Google Pošalji "PESMA ZA NAS DVOJE" na My Yahoo! Pošalji "PESMA ZA NAS DVOJE" na Live Pošalji "PESMA ZA NAS DVOJE" na MySpace Pošalji "PESMA ZA NAS DVOJE" na Twitter Pošalji "PESMA ZA NAS DVOJE" na Digg Pošalji "PESMA ZA NAS DVOJE" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. REVELIN (avatar)
    Pa da prilozim kolekciji .....mene ima ...a mozda si i ti tu negde

2. gagili48 (avatar)
    Bravo lejla...I REVELIN, hvala za ovakav komentar...IMENA bas trazim...i sad sam ih nasla...
  3. lejla.al.dbuni (avatar)
    Obicno ne komentarisem na svoje tekstove,ali si me zaista,neocekivano podstakla na to.
    Ovakav komentar u vidu "Mikinih stihova na Mikine stihove"(nespretna jezicka konstrukcija,ali ne umem to bolje da iskazem),ostavio me zatecenom.Tvoj blog pratim,sa zadovoljstvom i tvoje reci su slika tvog bica,prave,autenticne tebe..Ovaj poslednji "Mikin komentar",govori da svi mi,koji pisemo ovde,koji zivimo nase virtuelne zivote,imamo potrebu da razmenimo misli sa "srodnim dusama" ,jer nam to nedostaje u realnom zivotu.Moze se i ovako biti prijatelj..a neko ce imati sansu,a za to je presudna sreca,da zajedno sa nekim iskoraci iz zamisljenog u stvarni svet prijateljstva.
    Vazno je da smo svi tu,jer smo slicni,jer se "prepoznajemo" i delimo jedan deo svog zivota..ne bas zanemarljivi,mali deo..
  4. REVELIN (avatar)
    Bas je tako draga curo (svidja mi se ovaj sklop ) ...svaki covek svojim recima odslikava svoje misli,daje im zvuk i oblik,smisao i sliku.Kakvom ce sliku videti onaj ko je gleda,u ovom svetu je diskutabilno,jer vrlo cesto,na ovom ekranu samo tacka ili zarez mogu *promeniti svet*.Oni koji sve *skeniraju* po dubini,u sustini osete srodnu dusu i tako nastane *veza*.Ono sto je moja karakteristika je zaista jedna potreba da budem ona koja jesam,bez obzira sto u ovom svetu mozes biti onaj koji zelis biti.Stoga,nikad ne bezim od sanse da u svakom trenutku mogu iskoraciti iz ovog sveta u onaj stvarni....jer ne zelim bezati od sebe ...to sam ja.....a prijateljstvo mi je bliska forma.Hvala Ti na toplim recima,jer topline i paznje nikad i nikom nije viska
  5. lejla.al.dbuni (avatar)
    Ovom konvencionalnom recenicom iz americkog "slenga"zelim da ti kazem da mi se dopadas kao osoba i da cemo,nadam se,jos dugo ukrstati puteve u nasem virtuelnom svetu.
    Svako dobro i svu srecu ti zelim,Revelin...
  6. REVELIN (avatar)
    .Take me as I am....,je moja omiljena recenica iz tog istog *slenga*
  7. miwka (avatar)
    Ne znam.
    Ceo svet smo obisli
    u zudnji ludoj..podjednako,
    a za korak se razmimoisli,
    da,..mora da je bilo tako...

Ima u ovoj pesmi velikog Mike nešto simptomatično..nešto što pomalo zaboli kad krenu uspomene..lepo lepo..poštovana bibliotekarko
    pozdrav...i poljubac
  8. Say it right (avatar)
    Znam,
    mora biti da je tako:
    nikad se nismo sreli nas dvoje,
    mada se trazimo podjednako
    zbog srece njene
    i srece moje......

U ovome se ja nalazim....
    Slazem se da smo "srodne duse:, a nekako nas svi ovi stihovi spajaju....