Miris tamjana - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Grofica018

Miris tamjana

Oceni ovaj blog
Osvanu je jos jedan hladan tmuran dan...kazu pao je i sneg,ali ja jos uvek nIsam izasla iz svoje "pecine" da se u to uverim i sama.
Ne volim zimu i ne volim sneg,ovo bi me verovatno bacilo u ocaj da sam losije volje.Ali jutros kao da nista ne moze da pokvari moje dobro raspolozenje i da skine osmeh koji titra u uglovima usana...
Jedan telefonski poziv mi je sinoc ulepsao vece a danas mi secanje na njega ulepsava i dan.
Nisam osvetoljubiva i ne sladim se,samo mi se svidja u kom se pravcu stvari odvijaju...
Kako je to cudno...kako se stvari same od sebe desavaju cim nam postanu nebitne,kada okrenemo glavu na drugu stranu sve su oci najednom uprte u nas.
Ne likujem,nemam ni razloga...samo mi je drago sto sve polako dobija smisao,sto se sve na neki nacin sredjuje i dobija svoj red i oblik.
I dok sam bila histericna,luda,ocajna...dok mi se svet rusio i dok sam lagamo propadala sve dublje i dublje...kada mi je stvarno trebao neko ko ce mi reci da je u redu,da ce proci, da sam u pravu i da jednostavno pustim, nije bilo nikoga...
Sada kada sam prebolela i stavila ogromnu tacku na sva I u svom zivotu,svi su tu,puni razumevanja podrske i toplih izvinjenja...prosto da mi bude neprijatno sto sam i na trenutak sumnjala u njihovu prisutnost i naklonjenost.
A ON,gospodin savrseni i neukrotivi...nocas manji i od makovog zrna.Ne znam da li je zaista ukapirao sta je uradio ili su mu rekli da tako treba da se ponasa skrusena i kriva osoba.Nocas mu glas podrhtava i po prvi put "izvini" jasno odzvanja u telefonsku slusalicu...
I mozda je svestan svega ali isto tako sam i ja svesna da bi sve to ponovio a da ne trepne,neki ljudi se jednostavno radjaju sa greskom,nesvesno posezu za pogresnim cak i kada znaju da to ne valja.
Ali sada sam nekako oslobodjena svega,svih strahova i trauma koje su me proganjale zbog njega.Sada sam opet svoja,ona stara i nasmejana,pomalo luckasta,ponekad previse ozbiljna a ponekad neukrotiva.I kao da mi je ceo svet pod nogama,osecam se lagano poput pera,slobodna da ostvarim sve svoje snove.Vise ne postoje granice i zabrane,obziri koje sam morala da imam,uctivost i finoca...Vise ne postoji trud koji se nikada nije isplatio,osmeh i kada mi se nije smejalo.Vise nema taktike koja me je samo jos vise umarala,suza i potisnutog besa...
Vise nema nicega,samo neki cudan osecaj spokojstva,napokon sama sa sopstvenim mislima.Napokon migu da oslusnem svoje zelje i dosanjam nedosanjane snove.
Kao miris tamjana,opijajuc i nezan istovremeno,ostavlja te u nekom cudnom transu...upija se u tvoju kozu,oci i dah,najednom osecas da sve mozes.
Sa osmehom sam nocas spustila slusalicu,ovog puta sam ja bila ta koja je rekla kada je kraj razgovora...Vratilo mi se samopouzdanje a sa njim je istovremeno iscezla zelja da od njega napravim coveka.Pustam ga i prepustam njegovim hirovima.Shvatam da sam ja iznad toga.
Srecana sam...to nije ona euforicna sreca...ovo je mir,tisina i samozadovoljstvo

Pošalji "Miris tamjana" na Facebook Pošalji "Miris tamjana" na Google Pošalji "Miris tamjana" na My Yahoo! Pošalji "Miris tamjana" na Live Pošalji "Miris tamjana" na MySpace Pošalji "Miris tamjana" na Twitter Pošalji "Miris tamjana" na Digg Pošalji "Miris tamjana" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Che Guevara (avatar)
    najs...
    ...lepo je biti slobodan...pogotovo kad predugo vučemo nešto za sobom...8)
  2. Grofica018 (avatar)
    nije bilo predugo,cak suprotno ali je bilo sasvim dovoljno...