Jedna po jedna - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

onisifor

Jedna po jedna

Oceni ovaj blog
Jedan naš prijatelj je šetao u predvečerje po praznoj plaži u Meksiku. Dok je hodao, primetio je jednu osobu na velikoj udaljenosti. Kada je prišao nešto bliže, video je kako se neki čovek, očito iz tog kraja, saginje, nešto podiže i baca u vodu. Svaki čas bacao je nešto u okean.
Kada je naš prijatelj prišao još bliže, video je da taj čovek podiže jednu po jednu morsku zvezdu, koje je voda izbacila na obalu, i da ih vraća u vodu.
Naš prijatelj se zbunio. Prišao je tom čoveku i obratio mu se: „Dobro veče, prijatelju. Pitao sam se šta to radite.“
„Vraćam ove zvezde natrag u okean. Znate, sada je velika oseka, i sve ove zvezde su ostale na suvom. Ako ih ne vratim u more, uginuće.“
„Shvatam“ – odgovorio je moj prijatelj – „ali na plaži leže hiljade morskih zvezda. Ne možete sve da ih vratite u vodu. Previše ih je. Sem toga, to se dešava na stotinama plaža duž obale. Zar ne vidite da jednostavno ne možete ništa da učinite?“
Čovek se nasmešio. Sagnuo se i podigao još jednu morsku zvezdu. Dok ju je vraćao u okean, odgovorio je: „Učinio sam nešto bar za ovu.“

Pošalji "Jedna po jedna" na Facebook Pošalji "Jedna po jedna" na Google Pošalji "Jedna po jedna" na My Yahoo! Pošalji "Jedna po jedna" na Live Pošalji "Jedna po jedna" na MySpace Pošalji "Jedna po jedna" na Twitter Pošalji "Jedna po jedna" na Digg Pošalji "Jedna po jedna" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Neponovljiva Gracija (avatar)
    Vrlo poucno...jos kada bi bilo vise takvih ljudi...ne mozemo pomoci svima,ali onima do nas uvek mozemo,ako zelimo...pa makar i osmehom ili lepom recju ne moramo delom
  2. onisifor (avatar)
    Da, vrlinski život se i sastoji od tih "sitnih", svakodnevnih dobrih dela.
  3. lejla.al.dbuni (avatar)
    Znas sta ja radim,Onisifor?
    Pomazem puzevima:kad god se nakon kise razmile u potrazi za vodom,pa se izgube u prostoru.Onako pogubljeni(mislim da su i preplaseni),cesto zalaze na"opasan"teren-putevi,staze,parkiralista..sva mesta gde mogu biti u smrtnoj nevoljii,gde mogu biti zgazeni..
    Ja ih nezno stavim na svoj dlan i spustim u najblizu travu koja jos uvek ima dovoljno kapljica vode,za njih zedne..
    Jutros sam troje njih,hodajuci u putu prema poslu,mozda spasila smrti i omogucila da im i sutra osvane kisni dan..Kako su se samo uplasili mog dodira i gubljenja tla pod nogama,brzo se uvlaceci u svoju"kucicu"..(kad bi samo mogla da im oslusnem srce u tom trenutku!).
    Znam,bas kao i covek iz ove price,da ih ne mogu spasiti sve,ali sam do sada(radeci ovo godinama),spasila poprilican broj.I veoma sam ponosna na to!Mozda ovo izgleda suludo,ali i to sam ja..
    A ovog coveka iz price bih volela da upoznam..
  4. onisifor (avatar)
    I ja bih voleo da ga upoznam, ali ne znam kako, ovu priču sam preuzeo iz knjige "Melem za dušu".