Sada ili … - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

onisifor

Sada ili …

Oceni ovaj blog
Neki se čovek zaustavio ispred cvećarnice kako bi naručio i poslao cveće za svoju majku udaljenu 320 km. Kada je izašao iz automobila primetio je uplakanu devojčicu koja je sedela na rubu pločnika. Upitao ju je u čemu je problem, a ona je odgovorila: ''Htela sam da kupim crvenu ružu za mamu, ali nemam dovoljno novaca.''
Čovek se nasmešio i rekao: ''Dođi, kupićemo ružu za tvoju mamu.''
Naručio je cveće za svoju majku i kupio ružu devojčici. Na izlazu iz cvećarnice ponudio joj je da je odveze majci.
Devojčica je rekla: ''Prihvatam, ako možete. Povezite me.'' Na to ga je vodila do groblja gde je položila ružu na svež grob.
Čovek se vratio u cvećarnicu, opozvao isporuku, uzeo cveće koje je platio i odvezao se 320 km do kuće svoje majke.

Pošalji "Sada ili …" na Facebook Pošalji "Sada ili …" na Google Pošalji "Sada ili …" na My Yahoo! Pošalji "Sada ili …" na Live Pošalji "Sada ili …" na MySpace Pošalji "Sada ili …" na Twitter Pošalji "Sada ili …" na Digg Pošalji "Sada ili …" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. lejla.al.dbuni (avatar)
    Veoma lepa prica,Onisifore..
    I pouka joj je vrlo jasna;potrebno je da poklonimo svojima najblizima ne samo poklone,vec i svoje vreme.
    Nikada necemo znati koliko jos imamo mogucnosti da uzivamo u porodicnom okruzenju.
    Vreme naseg boravka na Zemlji,koje nam je dodelio sam Tvorac,je ograniceno..
  2. onisifor (avatar)
    Slažem se. Ja ne znam koliko ću još živeti, pa sam rešio da sve svoje vreme provedem čineći dobro ljudima.
  3. lejla.al.dbuni (avatar)
    Drago mi je sto to cujem,Onisifore,zaista..Ja to odavno cinim na dva nacina:na licnom planu,a i profesionalno,kao volonter pri razlicitim religioznim zajednicama.
    Nastavi tako i svako dobro ti zelim..
  4. gagili48 (avatar)
    Divna prica sa jasnom porukom...
  5. onisifor (avatar)
    Citat Original postavio lejla.al.dbuni
    Drago mi je sto to cujem,Onisifore,zaista..Ja to odavno cinim na dva nacina:na licnom planu,a i profesionalno,kao volonter pri razlicitim religioznim zajednicama.
    Nastavi tako i svako dobro ti zelim..

Stvarno? Jesu li to neke humanitarne akcije u pitanju?
  6. onisifor (avatar)
    Citat Original postavio gagili48
    Divna prica sa jasnom porukom...

Drago mi je da ti se sviđa.
  7. izabel (avatar)
    ovo bi nekako TREBALO da svi forumasi procitaju...
    divno...i veoma poucno.
  8. onisifor (avatar)
    Drago mi je što ti se sviđa.
    Pa, ne znam, na koji pdf bi ovo moglo da se postavi? Imaš ideju?
  9. izabel (avatar)
    tinejdz?
    trebalo bi da razmisle o ovom...