ПРАШТАЊЕ УВРЕДА И ЉУБАВ ПРЕМА НЕПРИЈАТЕЉИМ - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

onisifor

ПРАШТАЊЕ УВРЕДА И ЉУБАВ ПРЕМА НЕПРИЈАТЕЉИМ

Oceni ovaj blog
• Ако опраштате људима грехе њихове, опростиће и вама Отац ваш небески.
Ако ли не опраштате људима греха њихових, ни Отац ваш неће опростити вама греха ваших. (Господ Исус Христос – Јевађеље по Матеју 6, 14.15)

• Ако ти сагреши брат твој, накарај га; па ако се покаје, опрости му.
И ако ти седам пута на дан сагреши, и седам пута на дан дође к теби и рече: кајем се, опрости му. (Господ Исус Христос – Јеванђеље по Луци 17, 3.4)

• Тада приступи к њему Петар и рече: Господе! колико пута ако ми сагреши брат мој да му опростим? до седам пута?
Рече њему Исус: не велим ти до седам пута, него до седам пута седамдесет.
Зато је Царство Небеско као човек цар који намисли да се прорачуни са својим слугама.
И кад се поче рачунити, доведоше му једнога дужника од десет хиљада таланта.
И будући да немаше чим платити, заповеди господар његов да га продаду, и жену његову и децу, и све што има; и да му се плати.
Но слуга тај паде и клањаше му се говорећи: господару! причекај ме, и све ћу ти платити.
А господару се сажали над тим слугом, пусти га и дуг опрости му.
А кад изиђе слуга тај, нађе једнога од својих другара који му је дужан сто гроша, и ухвативши га дављаше говорећи: дај ми што си дужан.
Паде другар његов пред ноге његове и мољаше га говорећи: причекај ме, и све ћу ти платити.
А он не хте, него га одведе и баци у тамницу док не плати дуга.
Видевши пак другари његови тај догађај жао им би врло, и отишавши казаше господару својему сав догађај.
Тада га дозва господар његов, и рече му: зли слуго! сав дуг онај опростих теби, јер си ме молио.
Није ли требало да се и ти смилујеш на свога другара, као и ја на те што се смиловах?
И разгневи се господар његов, и предаде га мучитељима док не плати сав дуг свој.
Тако ће и Отац мој небески учинити вама, ако не опростите сваки брату својему од срца својих. (Господ Исус Христос – Јеванђеље по Матеју 18, 21-35)

• Чули сте да је казано: око за око, и зуб за зуб.
А ја вам кажем да се не браните од зла, него ако те ко удари по десноме твом образу, обрни му и други;
И који хоће да се суди с тобом и кошуљу твоју да узме, подај му и хаљину.
И ако те потера ко један сахат, иди с њиме два. (Господ Исус Христос – Јеванђеље по Матеју 5, 38-41)

• Никоме не враћајте зла за зло. (св. Апостол Павле – Римљанима Посланица 12, 17)

• Не освећујте се за себе љубазни…''моја је освета, ја ћу вратити, говори Господ''. (св. Апостол Павле – Римљанима Посланица 12, 19)

• Не дај се злу надвладати, него надвладај зло добром. (св. Апостол Павле – Римљанима Посланица 12, 21)

• Чули сте да је казано: љуби ближњега својега, и мрзи на непријатеља својега.
А ја вам кажем: љубите непријатеље своје, благосиљајте оне који вас куну, чините добро онима који на вас мрзе и молите се Богу за оне који вас гоне;
Да будете синови Оца својега који је на небесима; јер он заповеда своме сунцу, те обасјава и зле и добре, и даје дажд праведнима и неправеднима.
Јер ако љубите оне који вас љубе, какву плату имате? Не чине ли то и цариници?
И ако Бога називате само својој браћи, шта одвише чините? Не чине ли тако и незнабошци?
Будите дакле ви савршени, као што је савршен Отац ваш небески. (Господ Исус Христос – Јеванђеље по Матеју 5, 43-48)

• Љубите непријатеље своје, и чините добро, и дајите у зајам не надајући се ничему; и биће вам велика плата, и бићете синови Највишега, јер је Он благ и неблагодарнима и злима. Будите дакле милостиви као и Отац ваш што је милостив. (Господ Исус Христос – Јеванђеље по Луци 6, 35.36)

• Ако је гладан непријатељ твој, нахрани га хлебом, и ако је жедан, напој га водом. (Соломун – Приче Соломунове 25, 21)

• Не судите да вам се не суди;
Јер каквим судом судите, онаквим ће вам судити; и каквом мером мерите, онаквом ће вам се мерити. (Господ Исус Христос – Јеванђеље по Матеју 7, 1-3)

Pošalji "ПРАШТАЊЕ УВРЕДА И ЉУБАВ ПРЕМА НЕПРИЈАТЕЉИМ" na Facebook Pošalji "ПРАШТАЊЕ УВРЕДА И ЉУБАВ ПРЕМА НЕПРИЈАТЕЉИМ" na Google Pošalji "ПРАШТАЊЕ УВРЕДА И ЉУБАВ ПРЕМА НЕПРИЈАТЕЉИМ" na My Yahoo! Pošalji "ПРАШТАЊЕ УВРЕДА И ЉУБАВ ПРЕМА НЕПРИЈАТЕЉИМ" na Live Pošalji "ПРАШТАЊЕ УВРЕДА И ЉУБАВ ПРЕМА НЕПРИЈАТЕЉИМ" na MySpace Pošalji "ПРАШТАЊЕ УВРЕДА И ЉУБАВ ПРЕМА НЕПРИЈАТЕЉИМ" na Twitter Pošalji "ПРАШТАЊЕ УВРЕДА И ЉУБАВ ПРЕМА НЕПРИЈАТЕЉИМ" na Digg Pošalji "ПРАШТАЊЕ УВРЕДА И ЉУБАВ ПРЕМА НЕПРИЈАТЕЉИМ" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari