ДАРЕЖЉИВОСТ И МИЛОСТИЊА - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

onisifor

ДАРЕЖЉИВОСТ И МИЛОСТИЊА

Oceni ovaj blog
• Добро је ако твоје срце није тврдо и камено, али није добро ако је рука твоја хладна и савијена, те се не пружа према беднима и невољнима.
Човек који може указати помоћ и учинити добро, но не указује га и не чини, жалосно је и уједно недостојно биће. (Леонид Јарославски)

• Не одвајати и не давати сиромасима од онога што остаје сврх наших потреба, значи отимати туђе добро. (Блажени Августин)

• Без чињења милостиње, и молитве су бесплодне. (св. Јован Златоусти)

• Каквим ћеш устима рећи: ''Чуј ме Господе'', када сам не чујеш молбу невољнога, или, правилније рећи – не чујеш у невољноме самога Христа, који вапије теби? (св. Јован Златоусти)

• Какви смо ми према ближњима, такав ће и Бог бити према нама. (св. Јован Златоусти)

• Ако си презрео невољнога (сиромашнога), презреће и тебе Онај који је осиромашио ради њега (тј. Христос); ниси ли отворио врата ономе који је на њих куцнуо, неће се ни теби отворити врата Царства Небескога; ниси ли обратио пажњу на јаук ожалошћенога, неће се услишити ни нарицање твоје молитве. (Духовни Маргарит)

• Ти милостињу пружаш сиромаху и просјаку, а њу прима Сам Христос. (св. Јован Златоусти)

• Воли то пријатно задовољство да друге усрећујеш и помажеш беднима, нарочито онима који су добри и чистити. То задовољство је једно од рајских. Сам Спаситељ је казао: ''Много је блаженије давати него ли узимати'' (Дела апостолска 20, 35). (св. Јован Златоусти)

• Готово да нема човека тако сиромашнога који би се с правом могао извињавати да није у стању испуњавати дужност милосрђа. (св. Григорије Богослов)

• Сила и моћ милостиње није у томе да ли ћеш много или мало дати, него у томе да не даш мање неголи колико можеш дати. (св. Јован Златоусти)

• Није прави и искрени дародавац онај који даје од својих преостатака, него онај који у корист сиромаха лишава себе и онога што је самоме њему потребно. (Блажени Августин)

• Давати радо значи више него ли давати много. (св. Јован Златоусти)

• Не тражи и не очекуј благодарност при чињењу добрих дела. Ко то тражи, изгубио је, од Бога одређену, награду за учињено добро дело. (Ава Таласије)

• Када дајеш милостињу, не из милосрђа, но само да се покажеш, тада она не само да није милостиња, већ је чак увреда, стога што тиме јавно исмејаваш и понижаваш брата свога. (св. Јован Златоусти)

• Доброчинства која су ти други учинили, свагда памти и сећај се, но доброчинства која ти сам учиниш, одмах предај забораву. (Филарет Московски)

Pošalji "ДАРЕЖЉИВОСТ И МИЛОСТИЊА" na Facebook Pošalji "ДАРЕЖЉИВОСТ И МИЛОСТИЊА" na Google Pošalji "ДАРЕЖЉИВОСТ И МИЛОСТИЊА" na My Yahoo! Pošalji "ДАРЕЖЉИВОСТ И МИЛОСТИЊА" na Live Pošalji "ДАРЕЖЉИВОСТ И МИЛОСТИЊА" na MySpace Pošalji "ДАРЕЖЉИВОСТ И МИЛОСТИЊА" na Twitter Pošalji "ДАРЕЖЉИВОСТ И МИЛОСТИЊА" na Digg Pošalji "ДАРЕЖЉИВОСТ И МИЛОСТИЊА" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari