Lepa priča za lep dan - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

onisifor

Lepa priča za lep dan

Oceni ovaj blog
Ime mu je bilo Fleming, bio je siromašan škotski seljak. Jednog dana, dok je crnčio za preživljavanje porodice, čuo je iz obližnje močvare povik u pomoć. Odbacio je alat i potekao u močvaru. Tamo je, zaglibljen do pojasa u blatu, prestrašeni dečak vikao i borio se, da se izvuče iz močvare. Seljak Fleming spasio je dečaka iz sigurne smrti.
Sledećeg dana u seljakovo se dvorište dovezla bogata kočija. Elegantno obučeni plemić izašao je iz kočije i predstavio se kao otac dečaka, kojega je seljak spasio. "Želim Vam platiti", rekao je plemić. "Spasili ste život mom sinu!" "Ne, ne mogu primiti platu za to što sam uradio" rekao je škotski seljak i odbio ponudu. Tada je kroz vrata naišao seljakov sin.
"Je li to Vaš sin?" upitao je plemić. "Da!" ponosno je odgovorio seljak. "Napravimo dogovor. Dozvolite mi da mu osiguram obrazovanje kakvo ima i moj sin. Ako je momak imalo sličan ocu, bez sumnje će stasati u čoveka na kojega ćemo obojica biti ponosni." Tako je i bilo.
Sin seljaka Fleminga pohađao je najbolje škole i uskoro završio medicinsku školu sv. Marije u Londonu, i postao poznat po celom svetu kao Sir Alexander Fleming, pronalazač penicilina.
Nakon nekog broja godina, plemićev sin, koji je bio spasen iz močvare, razboleo se od tuberkuloze. I šta ga je tada spasilo? Penicilin! A kako je bilo ime plemiću? Lord Randolph Churchill. A ime njegovog sina? Sir Winston Churchill.
Neko je nekad rekao: "Šta daš to i imaš". Radite kao da vam novac nije potreban. Volite kao da niste nikada bili pogođeni. Pevajte kao da vas niko ne sluša. Živite kao da su nebesa na zemlji. Jer stvarno jesu...

Pošalji "Lepa priča za lep dan" na Facebook Pošalji "Lepa priča za lep dan" na Google Pošalji "Lepa priča za lep dan" na My Yahoo! Pošalji "Lepa priča za lep dan" na Live Pošalji "Lepa priča za lep dan" na MySpace Pošalji "Lepa priča za lep dan" na Twitter Pošalji "Lepa priča za lep dan" na Digg Pošalji "Lepa priča za lep dan" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Bulletdodger (avatar)
    Prelepa prichica
  2. onisifor (avatar)
    I meni sa jako sviđa.
  3. lejla.al.dbuni (avatar)
    Cudesna,neverovatna povezanost zivota dvojice velikih,slavnih ljudi..
    Kao da su bili predodredjeni da jedan drugome pomognu kada je to bilo najneophodnije.
    Ocevi su pomogli tudjim sinovima:jednom da prezivi,a drugom da omoguci sticanje znanja...sinovi su kasnije pokazali da su bili vredni toga.
    Obojica su zasluzeno imali ime-Genije.:jedan kao vojno-politicki ,a drugi kao naucni..
    Verujem da im je ovakav put bio "zapisan u zvezdama" u casovima rodjenja,da su Winston Churchill i Alexander Fleming sudbinski bili povezani po volji i zelji Velikog Tvorca.
  4. onisifor (avatar)
    Da. Kao što kažu: "Čudesni su putevi Gospodnji."