Blagostanje, Uspeh ili Ljubav? - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

onisifor

Blagostanje, Uspeh ili Ljubav?

Oceni ovaj blog
Jedna žena izađe iz svoje kuće i ugleda tri starca s dugim belim bradama kako sede u njenom dvorištu. Nije ih prepoznala. Reče: - Mislim da vas ne poznajem, ali mora da ste gladni. Molim vas, uđite i nešto pojedite. - Je li domaćin kod kuće? – upitaše. - Nije – reče ona. – Napolju je. - Onda ne možemo ući – rekoše. Kad se muž uveče vratio kući, žena mu reče šta se dogodilo. - Hajde reci im da sam kod kuće i pozovi ih! Žena izađe napolje i pozove ih unutra. - Ne idemo u kuću zajedno – odgovoriše. - Zašto? – htela je da zna. Jedan od staraca objasni: - Njegovo ime je Blagostanje – reče pokazujući na jednog od svojih prijatelja; pokazujući na drugog, reče: - On je Uspeh, a ja sam Ljubav. Onda nadoda: - Sad idi i raspravi sa svojim mužem kojeg od nas želite u svome domu. - Žena se vrati unutra i reče svome mužu šta poručiše. Muž beše presrećan.
- Predivno – reče. – U tom slučaju, pozovimo Blagostanje. Neka uđe i ispuni nam dom blagostanjem! Njegova žena nije se složila. – Dragi, zašto ne bismo pozvali Uspeh? Njihova ih je snaja slušala iz drugog dela kuće. Skoči sa svojim predlogom: - Zar ne bi bilo bolje pozvati Ljubav? Onda će naš dom biti ispunjen ljubavlju! - Poslušajmo savet naše snaje – rekoše muž i žena. Izađi napolje i pozovi Ljubav da bude naš gost. Žena izađe napolje i upita tri starca: - Koji je od vas Ljubav? Molim Vas, uđite i budite naš gost. Ljubav ustade i krenu prema kući. Druga dvojica takođe ustadoše i sleđahu ga. Iznenađena, gospođa reče: - Pozvala sam samo Ljubav, zašto i vi ulazite? Starci odgovoriše uglas: - Da ste pozvali samo Blagostanje ili Uspeh, druga dvojica bi ostala napolju, ali budući da ste pozvali Ljubav, gde god Ona ide, i mi idemo s njom. Gde god je Ljubav, onde su i Blagostanje i Uspeh!

Pošalji "Blagostanje, Uspeh ili Ljubav?" na Facebook Pošalji "Blagostanje, Uspeh ili Ljubav?" na Google Pošalji "Blagostanje, Uspeh ili Ljubav?" na My Yahoo! Pošalji "Blagostanje, Uspeh ili Ljubav?" na Live Pošalji "Blagostanje, Uspeh ili Ljubav?" na MySpace Pošalji "Blagostanje, Uspeh ili Ljubav?" na Twitter Pošalji "Blagostanje, Uspeh ili Ljubav?" na Digg Pošalji "Blagostanje, Uspeh ili Ljubav?" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Neponovljiva Gracija (avatar)
    Prelepa pricaza izbor...ovo ti je jadan od lepsih odabira onisifor
  2. onisifor (avatar)
  3. *pustinjakinja (avatar)
    Upravo tako.Fenomenalna prica i svaki put se zaustavim da je procitam po ko zna koji put.
  4. onisifor (avatar)
    Drago mi je što je tako.