Ne odlaži (2. deo) - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

onisifor

Ne odlaži (2. deo)

Oceni ovaj blog
Vernici su bili iznenađeni kad su tog jutra saznali da mladi čovek, koji ih je uvek oduševljavao svojom muzikom, danas poslednji put svira u crkvi. Bio je odličan muzičar, ali pošto je bio slep nije mogao videti kakvo zadovoljstvo njegova muzika donosi slušaocima. Sva njegova muzika bila je zapravo pesma koja je dolazila iz dubine njegove duše. Vernici su često govorili jedan drugome o lepoti muzike i kako im je njome podizao duh. Neretko se događalo da je svojom muzikom dirnuo srca pa bi ljudima potekle suze. Ali to nikad niko nije rekao organisti koji je čeznuo za nekom rečju ohrabrenja.
Kad je objavljeno da poslednji put svira na bogosluženju, vernici su se uznemirili. Posle bogosluženja jedna žena, koja je posebno uživala u njegovoj muzici, prišla mu je i vrlo ozbiljno rekla: ''Žao nam je što više nećete svirati. Jako sam uživala u Vašem sviranju. Puno ste mi pomogli: kad sam bila tužna tešili ste me i smirivali. Mnogo puta sam razmišljala da bih trebalo da Vam kažem kolike blagoslove primamo Vašim sviranjem. Hvala Vam!''
Obraze mladog čovjeka ovlažile su suze kad je prošaptao: ''Zašto mi to niste ranije rekli? I meni su bili potrebni uteha i nadahnuće.''

Pošalji "Ne odlaži (2. deo)" na Facebook Pošalji "Ne odlaži (2. deo)" na Google Pošalji "Ne odlaži (2. deo)" na My Yahoo! Pošalji "Ne odlaži (2. deo)" na Live Pošalji "Ne odlaži (2. deo)" na MySpace Pošalji "Ne odlaži (2. deo)" na Twitter Pošalji "Ne odlaži (2. deo)" na Digg Pošalji "Ne odlaži (2. deo)" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari