Dragoceno vreme - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

onisifor

Dragoceno vreme

Oceni ovaj blog
Bojažljivim glasom i očima ispunjenim ljubavlju, dečačić pozdravi oca koji se vratio s posla.
- Tata, koliko zaradiš za jedan sat?
Prilično iznenađen, pogledavši svog dečaka blistavim pogledom, otac odgovori:
- Nemoj me sada gnjaviti. Umoran sam.
- Ali, tata, reci mi, molim te!? Koliko zaradiš za jedan sat? - navaljivao je dječak.
Otac je na kraju popustio odgovorivši:
- Dvadeset dolara na sat.
- OK, tata. Možeš li mi pozajmiti deset dolara? - upitao je dječak.
Pokazujući svoj umor i izrazitu uznemirenost, otac je viknuo:
- Znači, zato si me pitao koliko zaradim, zar ne? Idi spavaj i ne dosađuj mi više!
Već se smračilo i otac je razmišljao o onome što je rekao, osećao se krivim. Možda je njegov sin želeo nešto da kupi.
Konačno, želeći da sebi olakša misli, otac je otišao u sinovljevu sobu.
- Spavaš li, sine? - upita otac.
- Ne, tata. Zašto? - upita dječak dremajući.
- Evo novac koji si tražio - reče otac.
- Hvala, tata! - obradova se sin. Stavi svoju ruku pod jastuk i izvadi nešto novca.
- Sad imam dovoljno! Imam dvadeset dolara! - reče.
Otac se zagleda u sina pokušavajući odgonetnuti šta se događa.
- Tata, hoćeš li mi prodati jedan sat svoga vremena?

Pošalji "Dragoceno vreme" na Facebook Pošalji "Dragoceno vreme" na Google Pošalji "Dragoceno vreme" na My Yahoo! Pošalji "Dragoceno vreme" na Live Pošalji "Dragoceno vreme" na MySpace Pošalji "Dragoceno vreme" na Twitter Pošalji "Dragoceno vreme" na Digg Pošalji "Dragoceno vreme" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. gagili48 (avatar)
    Snalazljiv decak...Samo, ovo je gruba istina o zivotu danasnje dece, kojoj roditeljska paznja i ljubav sve vise nedostaju...
  2. onisifor (avatar)
    Jeste, to je tragedija. Roditelji nahrane decu stave ih pred TV, i misle da su time obavili svoju roditeljsku dužnost.