Šta vidimo? - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

onisifor

Šta vidimo?

Oceni ovaj blog
Sveštenik G. Machel sedeo je tog dana u vagonu podzemne železnice. Vožnja je bila uobičajena. Nekolicina putnika je čitala ili dremala. Sveštenik priča kako se udubio u knjigu, i nastavlja:
Na sledećoj stanici ušao je jedan čovek s više male dece. Nije prošao ni minut i vagon je postao dečje igralište. Deca su trčala kroz prolaze, vikala i vriskala. Nastao je opšti metež. Od čitanja ništa, jer sam morao paziti da se neko dete ne zajuri u mene. Otac za to vrijeme nije pokazivao volju da se umeša. Sjedio je ne mičući se.
Takvo ponašanje je počelo smetati i drugim putnicima. Čekao sam da se čovek prene, da uspostavi red i mir. I meni je već bilo dosta. Obratio sam se ocu: ''Ne biste li mogli reći deci da budu malo tiša i da sednu?''
''Znam da bi to trebalo učiniti'', odgovorio je, ''ali upravo dolazimo iz bolnice. Pre sat vremena umrla im je majka. Jednostavno ne znam šta da radim.''
Ostao sam bez reči. Odjednom mi više nije smetala jurnjava dece. Na njihovo ponašanje počeo sam gledati iz sasvim drugog ugla. Shvatio sam oca i upitao se: Šta bih ja učinio da sam na njegovom mestu?

a ti ko si što drugoga osuđuješ? (Poslanica Jakovljeva 4:12)

Pošalji "Šta vidimo?" na Facebook Pošalji "Šta vidimo?" na Google Pošalji "Šta vidimo?" na My Yahoo! Pošalji "Šta vidimo?" na Live Pošalji "Šta vidimo?" na MySpace Pošalji "Šta vidimo?" na Twitter Pošalji "Šta vidimo?" na Digg Pošalji "Šta vidimo?" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Neponovljiva Gracija (avatar)