Preuzimanje (2.deo) - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Мало поезије и по која прича

Preuzimanje (2.deo)

Oceni ovaj blog
Курвица од твоје секретарице загледала се баш у њега.... некако је каталог аншао пут до твог стола... видео си га, а у маси поште си поред моје понуде за куповину фирме видео и писмо моје... пардон "твоје пријатељске" банке која ти је редовно давала кредите....
И загризао си.
Отишао да дигнеш кедит да жени купиш прескуп дијаман... тамо су те дочекали моји службеници и позвали телефоном чим си им дао папире да си власник, баш ове фирме.
Тада сам дао налог да те убију.... хммм... не стварно... али да ти и дају кредит и упуте те да купиш, врло повољно једно велико имање, са Викторијанском кућом, лабудовима и свим осталим срањима.

.... Ћути... не покушавај да причаш....
Оно имање коеј си видео и на које те одвела агентица... То је МОЈЕ имање... ја тамо живим. Агентица је само једна млада глумина која има светлу будућност предсобом!... има мене за љубавника.....

А ти, потписао си папире за 20 хектара безвредне земље у пустињи. Дао си милионе за нешто што у ствари никад ниси видео "Бели песак".... то ниеј има куће на плажи..... то је име проклетог имања са трошном кућицом у сред пустаре где температура не пада испод температуре кључања..........

..... Ево ти папири....
-Ја сам власник овог предузећа
- Мени дугујеш укупно 30 милиона долара током двадесет година
- Ја сам власник банака у којима си узимао кредите
- а ово....
ово ти је отказ... виеш не радиш у.... МОЈОЈ фирми! Био си толико охол да се ниси сетио да ставиш у купопродајни уговор клаузулу по којој остајеш на послу после преузимања фирме од стране мене!

У ствари... мојим новцем си од мене позајмио да жени, себи и швалеркама испуњаваш хирове!
Новац који сма ја дао за ово предузеће једва је довољан да покрије дугове предузећа... хехехехеее... према мени самом!

Устао је... пришао је столу. Његов противник, седео је скрхан гледајући у радни сто....
Његов убица, човек кога ј еон отерао и који се вратио из мртвих, ставио је на сто своју актен ташну.
Извадио је из ње једну лепу кутију од махагонија.... истог оног дрвета у коме се налази скупоцена огрлица....
Лагано, његов убица отворио је кутију, окренувши је према њему.
У њој засијао се сребрни пиштољ.
- Размишљао сам да ли да те оставим да се задавиш оном огрлицом коју држиш у фијоци или да те пустим да умреш као човек....

Сломљени човек дограбио је одједном пиштољ, исчупао га из кутије и усмерио у грозоморног човека наспрам себе.....

- Тииии...тиии... животињо!... чекао си оволико времана да ми све зло вратиш и да ме уништиш!... тииии..тииии...
рука са пиштољем му се тресла... ниеј могао да погоди овог човека ни са једва метар растојања.......

- Пссссссттттт... савршено смирено одговорио је нови власник предузећа.. и његовог живота..
- У пиштољу се налази један...само један метак......
... можеш ме убити, али одговараћеш за убиство и остатак живота провести као ***** неког или неких или свих затвореника у блоку.....
..... употреби тај метак паметно...... за тебе постоји само један изалаз.....

Стајао је са пиштољем упеереним у човека који је савршено смирено спаковао своју актен ташну, окренуо си и напустио канцеларију затворивши врата за собом.....
Сео је у фотељу.... сузе и зној капали су са његовог лица....
Седео је... чуо је лифт како одлази......
Погледао је ка отвореном прозору... потом ка вратима која ус пре десет минута у његов живот пустиле... оличење смрти...
Ставио је пиштољ на слепоочницу..... Погледао брзим покретом ока све власничке и дужничке папире на столу испред себе, и брзим и одлучним потезом кажипрста ослободио себе.

Пуцањ је запарао тишину.

(Сале)

Pošalji "Preuzimanje (2.deo)" na Facebook Pošalji "Preuzimanje (2.deo)" na Google Pošalji "Preuzimanje (2.deo)" na My Yahoo! Pošalji "Preuzimanje (2.deo)" na Live Pošalji "Preuzimanje (2.deo)" na MySpace Pošalji "Preuzimanje (2.deo)" na Twitter Pošalji "Preuzimanje (2.deo)" na Digg Pošalji "Preuzimanje (2.deo)" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Дракула (avatar)
    Леп текст...Занимљив преоктрет...Ђаво је дошао по своје...
  2. Alekasandar3 (avatar)
    Da... nekako nisam siguran ko je dobar a ko loš momak u ovoj priči... nekako su isti... možda borba dva demona?
    Ili nesreća je u stanju da od poštenog čoveka napravi zver?....