Ajs kafa - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Kućica za ptice

Ajs kafa

Oceni ovaj blog
Danas sam poželela da popijem ajs kafu po prohladnom,vetrovitom danu.Znalački pripremljena zabava za čula ukusa i vida...Devojka koja je poslužila pozitivna,topla i nasmejana.Prava retkost...
Setih se gazdarice kod koje sam stanovala na drugoj godini studija.Predratna gospodja ,kozmetičarka,sa pomadama za večnu mladost.Imala je sina i ćerku.Prvi ,sebični skakavac koji joj je zajedno sa ženom pustošio šerpe,frižider i svaki pretekli dinar,a ćerka srećno udata klinka za maminog ispisnika.Zet nije podnosio taštu - kao sopstveno ogledalo,pa je zabranjivao supruzi da je posećuje .Majka ko majka,putovala je do nje da bi je bar na kratko,negde u gradu u kome je živela vidi.Imale su svoj mali ritual - susret uz ajs kafu.Posle tih vidjenja tetka A. bila je kao opijena...Ponavljala je kao mantru rečenicu :"Vodila me na ajs kafe..."Danima je živela od te uspomenice ,sve dok čežnja ne bi prerasla besparicu,kada se opet spremala na put i odlazila na malo-veliko ,tajno susretanje.

Pošalji "Ajs kafa" na Facebook Pošalji "Ajs kafa" na Google Pošalji "Ajs kafa" na My Yahoo! Pošalji "Ajs kafa" na Live Pošalji "Ajs kafa" na MySpace Pošalji "Ajs kafa" na Twitter Pošalji "Ajs kafa" na Digg Pošalji "Ajs kafa" na del.icio.us

Ažurirano 27.04.2009. u 19:32, autor: crvene cipele

Kategorije
Crtice

Komentari

1. groovychick (avatar)
    Jako lepo opisano.........
    i tužno
  2. gost 39034 (avatar)
    odlicno...kao i uvek
  3. crvene cipele (avatar)
    Hvala na čitanju i komentarima.
  4. little friend (avatar)
    Lepa i tužna priča, ali ja stvarno mrzim Ajs kafu, kao i sve ostale!
  5. kross (avatar)
    tuzno je kad roditelj mora krisom da vidja dete...jako tuzno...