Kisa - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Grofica018

Kisa

Oceni ovaj blog
09:15
Nesto zvoni...telefon,zvono na vratima?
Sat,sada sam se setila...pocinje jos jedan dan,novi dan...Isti kao i juce,kao i prekjuce...kao i dan pre toga.I danas se cuje ista gradska buka,i danas se ljudi uzurbano tiskaju na pijacnim tezgama i mrzovoljno dobacuju iz svojih automobila zaglavljeni u saobracajnoj guzvi.A dosadna kisa nikako da stane...
Jos uvek nisam ustala a vec me hvata nervoza,nemam vremena ni za jutarnju kafu a ovaj kisni dan treba nekako preziveti...
Ne volim kisu.Podseca me na samocu,na one dane kada telefon nikako da zazvoni i kada se sat oduzi pa traje kao vecnost.Sivo nebo i jos sivija dusa.Teski oblaci i jos teza tisina...
Sa zvucnika se jedva cuje Crvena jabuka...neki sentis o nesrecnoj ljubavi...
Puna pepeljare i jos jedna cigareta dogoreva zajedno sa secanjima.
Sve prolazi,samo se secanja uvek vracaju,danas ona tuznija,ona teza..koja nikada nisam prebolelela do kraja.Imaju miris zemlje natopljene kisom i pozutelog lisca koje se raspada.Kao pokvarena ploca vrte se u krug,svaki put sve jasnija,sve stvarnija...kao da vise i nisu secanja.
Kisne kapi se slivaju niz prozor,igraju svoj mali ples i prave neki cudan mozaik...pokusavam da pronadjem sebe u svemu tome ali suvise brzo odlaze,nestaju,slivaju se i prestaju...
Vreme je da ovaj dan otpocne...
Oblacim jaknu i uzimam kisobran,znam da mi setnja nece prijati ali ipak odlucujem da prosetam.
Mozda je bas danas taj dan kada cu zavoleti kisu...:-)

Pošalji "Kisa" na Facebook Pošalji "Kisa" na Google Pošalji "Kisa" na My Yahoo! Pošalji "Kisa" na Live Pošalji "Kisa" na MySpace Pošalji "Kisa" na Twitter Pošalji "Kisa" na Digg Pošalji "Kisa" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Karamazov (avatar)
    Ja zaista volim kisu, posebno da se setam kad pada... Ima tu neke nostalgije... Kisa je u opisu moje licnosti... Sneg jos vise... Dobar tekst, zaista. :smile:
    Ažurirano 12.11.2007. u 18:00, autor: Karamazov
  2. Che Guevara (avatar)
    nema blaćenja muškaraca..
    Šalim se..htedoh reći da je ovo super napisano.... a kišu volim samo kad sam zaljubljen, poljupce na kiši, ali obavezno letnjoj, a zimi tople zagrljaje i nežne dodire u toploj sobi... Inače, ovih dana je mrzim...
  3. Grofica018 (avatar)
    a bas sam se pitala kakav ces komentar sada dati...(Enrique)
    Pa mozda i niste svi tako losi (muskarci),da nije vas ne bi bilo ni ovakvih dana koje bez obzira na sve valja proziveti.
    hvala na pohvalama...:-D