Skoljka - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Lilith89

Skoljka

Oceni ovaj blog
Sedela sam na klupi,posmatrala reku i razmisljala o ljubavi.
Mrznji.
Istini i lazi.Mnogo je misli,plelo mrezu u mojoj glavi,tisina oko mene je stvorila krug i ja sam polako zaklopila oci....I videla,videla sam sve.
I sebe i njega i nju....I svoje i tudje suze....i sve,sve...bilo je tu.
U momentu,trgao me je iz toga sna neki glas.Pre bih rekla glasic.
Sta radis?Smesio se.Mali decak,svetle kose i safirno plavih ociju.Izgledao je kao da je pobegao iz neke bajke.
Pored njega,devojcica,dugih crnih kika i zagonetnih crnih ociju.U plavoj,slatkoj haljini.Smejala se i drzala decaka za ruku.
Da li si videla nasu mamu?Pitali su me uglas.
Ne....a,jel ste se izgubili?pitala sam.
Nasmesili su se.
Ne,mi trazimo skoljku rekli su.
Devojcica mi je pokazala malu,belu skoljku.
Zelimo naci istu takvu,ali veliku.
Sta ce vam?Upitala sam vec pomalo zacudjeno.
Skoljka je tajna.Ona zivi na dnu mora,ili ove reke.I ona zna sve tajne ,talasa,riba,brodova koji plove kasno i usamljenih mornara....Mi volimo skoljke.
Ali,zelimo da one vole nas.I zato moramo da nadjemo veliku skoljku,pravo iz ove reke kojoj cemo odati nase tajne.Da bi ona nas zavolela,pocela da nam veruje.
I odala nam sve te tajne.
Ali skoljke ne govore,rekla sam deci.
Ti to mislis!uzviknu devojica.
Ti ne verujes.Zato sama sedis na klupi.Zato ne trazis svoju skoljku.Zato niko ne zna tvoju tajnu.I ti ne znas niciju tajnu!
Mozda,ali kako mi skoljka moze pomoci?pocela sam vec razmiljati o tome sta mi je rekla.
A decak je me je gledao svojim safirno plavim ocima,i sunce je vec pocelo da zalazi.
Vidi,idem da nadjem skoljku!Ti si mnogo tvrdoglava.
Uostalom,mama ce nas traziti.
A tebi je lepo da budes sama!Rece mi opet devojcica.
I polako,laganim koracima pocela je silaziti niz kej prema reci.U jednom trenu je stala,okrenula se i rukom pozvala decaka.On je krenuo za njom.
Uplasila sam se,vec je padalo vece.Ko su ova deca?
Kakve skoljke?Brzo sam ustala da ih pojurim i zaustavim da ulaze u hladnu reku,da bi nasli nekakve skoljke.Potrcala sam....
......Sunce je vec skoro zaslo.Sedela sam na klupi,posmatrala reku....Nikakve dece oko mene nije bilo.
Setaliste je skoro bilo prazno,ustala sam sa klupe i sisla do reke.Dece nije bilo,nista od svega nije bilo.
Samo,u mojoj levoj saci jedna mala bela skoljka je bila skrivena.....Ista onakva,kao sto je imala devojcica.
Da li sam sanjala?Da li je bilo prividjenje?
Ne znam...Ali,zelela bih da me volis i odas mi svoje tajine....i da budes moja bela skoljka....zato cu ti reci...Volim te....

Pošalji "Skoljka" na Facebook Pošalji "Skoljka" na Google Pošalji "Skoljka" na My Yahoo! Pošalji "Skoljka" na Live Pošalji "Skoljka" na MySpace Pošalji "Skoljka" na Twitter Pošalji "Skoljka" na Digg Pošalji "Skoljka" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Say it right (avatar)
    ...ja imam belu skoljku, ta skoljka zna moju tajnu, a zna i da je(skoljku) volim!
  2. Almsivi (avatar)
    Lepa prica.