Zauvek - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

dzabi

Zauvek

Oceni ovaj blog
[FONT=Calibri]Jednom mi je neko rekao: „Zaboravih da zauvek ne postoji.“ A mislila sam tada da bih tu osobu mogla zauvek da volim...[/FONT]
[FONT=Calibri]Mnogih stvari nismo svesni sa svojih četrnaest ili petnaest godina. Radimo gluposti u uverenju da je upravo to najbolje za nas, i ne razmišljamo mnogo o sutra. Mislimo da sa osamnaest počinje neka navodna zrelost, a šta je to, još samo tri, četiri godine da se čeka. I ja sam mislila tako dok mi jednog dana neko nije rekao: „Nemoj da misliš da kad napuniš osamnaest odjednom postaješ pametna.“ Ta me je rečenica osvestila. I danas, ne mogu da verujem da sam bila toliko naivna.[/FONT]
[FONT=Calibri]Isto tako, kad bih se zaljubila, verovala sam da je to zauvek. Svršen čin. Gotovo. Ali i tada me je jedna osoba osvestila, i ponovo mi dala do znanja koliko sam naivna, koliko mnogo verujem ljudima, a ne bih trebala. Ali nisam prestala da razmišljam o tom „zauvek“, da se pitam šta je to, koliko je to vremena. Jedino što sam shvatila je da je ta reč ono što me neverovatno plaši, ono što označava konačnost, definitivnost, bezizlaznost... i od tada nikad nisam poželela da nešto traje zauvek. Znam da bih se pokajala.[/FONT]
[FONT=Calibri]Ali ipak postoji nešto što je večno, što zauvek ostavljamo iza sebe, mnogo vremena nakon što više ne postojimo, nakon što nas više nema, iza nas ostaju naša dela koja svedoče o našem postojanju. Kako bi to bilo divno kada bi svaki čovek imao svoju misiju, i kada bi tu svoju misiju sprovodio u delo. Kada bi svaki život imao svoj početak i svoj kraj, a između bi bio smisao. Smisao postojanja, naša dela, naša večnost i ono samo naše „zauvek“.[/FONT]

Pošalji "Zauvek" na Facebook Pošalji "Zauvek" na Google Pošalji "Zauvek" na My Yahoo! Pošalji "Zauvek" na Live Pošalji "Zauvek" na MySpace Pošalji "Zauvek" na Twitter Pošalji "Zauvek" na Digg Pošalji "Zauvek" na del.icio.us

Ažurirano 17.04.2009. u 00:20, autor: dzabi

Kategorije
Sećanja

Komentari