Љубомора - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

he_who_brings_order

Љубомора

Oceni ovaj blog
Малопре сам завршио телефонски разговор са девојком са којом сам у вези и коју много обожавам...

Веза је веома велики и важан део живота... моћ успешне везе је велика и нешто што чини цео наш живот успешним и срећним... веза даје одређену дубину животу коју ретко шта може надокнадити. Можда сам негде прочитао ово, не сећам се, али живот док сте самци је као кад одете у биоскоп и гледате филм сами. Можете уживати у филму, то није ништа чудно. Али није исто као кад то уживање поделите са неким посебним. Свако од нас заслужује да искуси то да буде у вези која га испуњава. Не знам да ли сте у вези док читате ово, или сте можда у браку или самци, али у овом блогу ћу говорити о једној ствари којој сам посветио доста размишљања и времена и која може постати велики проблем у вези, можда и уништити ваше шансе да икад имате везу која вас испуњава, а то је љубомора.

Искрено, пре ове везе у којој сам, нисам имао неког превеликог успеха на том пољу, као да сам се сконцентрисао на остале делове живота, а то помало запустио... Међутим, то се променило и сада уживам у предивној вези са предивном девојком... у овој вези и са овом девојком сам за пар месеци напредовао доста... више него у протеклих пар година... И то ми се свиђа...

Међутим, приметио сам једну ствар која ме ограничива и чини несигурним... То је љубомора. Видите, не желим да будем љубоморан. Мислим да то нисам ја. Сећам се кад сам једном приликом ушао у такси да бих отишао до девојке, и попричао сам са таксистом... Споменуо сам где идем, и тако смо почели да разговарамо о љубомори, рекао ми је нешто што сам тада знао, али ме је ипак одушевило, рекао је нешто као: „Љубомора је нешто најгоре што може да ти се деси, то је најгора болест! Можеш се и ти разболети и твоја девојка, али онда ћете или оздравити или умрети, али љубомора је гора, јер је болест која се никад не лечи. Мале дозе су нормалне, али ако претераш то ће ти уништити везу која је могла бити добра.“ И још смо о томе причали, међутим, ово ме је одушевило. Размишљао сам ја о томе, али ми нико није причао о томе. И стварно је тако. Занимљив човек... Одушевио ме је...

Негде сам прочитао да је љубомора жутица душе. И стварно је тако. И када сам први пут осетио љубомору, као да сам себи дао задатак да уништим или барем што више укротим то штетно размишљање, али сам знао да ће ми требати мало времена да то у потпуности покорим и прихватим да ме то размишљање само уништава... Овде ћу вам само пренети неке мисли које су ми прошле кроз главу у току тог уништавања овог штетног размишљања...

Прво, ја за себе желим, и мислим да мени највише годи и треба ми моногамна веза. То значи веза између две особе. Без мешања треће особе. То је мој начин размишљања и можда ваша веровања нису иста као моја. Можда ви мислите да је „нормално“ да имате трећу особу у вези, и да ваш партнер/партнерка то има, и мислите да вам је то од веће користи и да је то за вас, и ОК је ако тако мислите, међутим, моје мишљење је да је мени сасвим довољна једна особа у животу, и желим везу са особом која исто тако мисли. Уколико размишљате другачије, онда овај блог није за вас. И рекао бих вам да пронађете партнера који такође не верује у моногамну везу или садашњег партнера упитате да ли је спреман да то тако прихвати. Само тако можете искусити истинску срећу и моћ везе.

И сада, са једне стране, љубомора значи да не верујете особи са којом сте у вези. И то је донекле тачно. Али такође, љубомора значи да сте увидели колико је особа са којом сте у вези сјајна, па се плашите да вам због тога неко не одузме ту особу. И то је тачно. Дакле ако сте љубоморни ви уствари не желите да верујете особи са којом сте у вези и самим тим патите и уништавате и себе и ту особу и целу везу. Али ако нисте љубоморни онда можда не видите колико је та особа сјајна. Тако размишља много људи. И рецимо да је минимална количина љубоморе нормална. Али минимална. Уколико то пређе минимално, то вам шкоди. А шта то значи? Значи да оног тренутка кад се због љубоморе осећате блокирано, не можете да размишљате нормално и лоше се осећате, ви сте претерали. Чим вас узнемири, претерали сте. Уколико стварно волите себе, нећете осећати љубомору, јер нећете дозволити себи да вас поремети туђе понашање и то што неко не дели ваш скуп веровања о моногамији.

Следећа ствар је једна помало груба чињеница. Никада не можете предвидети како ће неко кога волите или сте у њега/њу заљубљни, реаговати на друго људско биће. Тј. да ли може осетити привлачност ка неком другом. То је нормално. Не кажем да се често дешава, или да ће се вама десити, али не можете то претпоставити и предвидети то, само то кажем. Нити ваш партнер може то предвидети за вас. То је тако. И ви ту не можете ништа. Зато се опустите, не оптерећујте се нечим што не можете да контролишете.

А ако заиста осећате нешто према некој особи, ви ћете желети да се та особа развија а то укључује контакт са другим људима нажалост Међутим, да видимо колико ће љубoмора због те чињенице побољшати или погоршати то. Ако сте љубоморни, без разлога или са неким безвезним разлогом ви ћете блокирати емоционално себе, осећати се ужасно, несигурно, несамопоуздано, сломљено, тужно итд. Верујте ми сазнао сам како је то Успут ћете особу са којом сте у вези такође изнервирати, повредити, узнемирити, учинити да се осећа несигурно, несамопоуздано, сломљено, тужно итд. А такође ћете највероватније, посебно ако сте доста бесни и неразумни, и повредите превише и себе и партнера, погоршати везу. А можете бити љубоморни због веома малих ствари. И тиме уништити себе, вољену особу, и започети разарање везе, зависно од количине беса и неразумевања које испољите.
Наравно претпостављам да вам особа са којом сте у вези значи и да је поштујете. Ако то није случај, можда је боље да потражите нову везу.

Док сам једном размишљао о љубомори, сетио сам се једног текста који сам прочитао... Каже се да је неки адмирал у првом светском рату рекао: „Најбољу опрему сам поделио најбољим људима и упутио их на најкориснији могући задатак. То је све што сам могао учинити. Ако се некад догоди да брод потоне, није у мојој моћи да га извучем на површину. Зато своје време користим радећи на задацима који стоје преда мном, и не разбијам главу јучерашњим пропустима. Када бих дозволио да такве бриге почну да ме опседају, не бих могао издржати на овом послу.“

Видите, ако ви дозволите да вас опседају ваше мисли тј. бриге о томе шта би могао ваш партнер да учини, онда нећете издржати у вези. А то важи за сваку везу коју ћете имати надаље. Немојте се оптерећивати непотребним бригама. Наравно, ако је баш очигледно да вас ваш партнер вара, не трпите то, али овде сам мислио на ону непотребну љубомору која се не заснива толико на чињеницама колико на сумњама. То вам неће ни на један начин помоћи. Ако брод потоне, нек то не буде због љубоморе. Смањићете шансе да потоне Уживајте у садашњим тренуцима са вољеном особом. И учините да вам ти тренуци сада буду магични и изузетни и забавни. И будите изузетан партнер, приђите вези на нови начин, размишљајте о вези као о нечему где сте да би дали нешто, уместо да очекујете да добијете нешто из везе, што значи да ако гледате на људе који су вам драги и мислите како да дам нешто овој особи, како да створим више задовољства, више радости, више среће, више страсти, уколико тако размишљате и дајете то, то ће и радити особа са којом сте у вези, што више дате, више ћете добити, ако знате како да дате. Јер једна ствар која чини живот лепим су магични тренуци што сами, што са вољеном особом. Љубомора вам ту неће помоћи. Искористите дан. Не мислите о томе шта се може десити. Наравно то вам причам ако и ви сами верујете да је особа са којом сте у вези вредна тога. Ако мислите да није, онда та веза није за вас, наравно.

Драго ми је да сам ово поделио са вама. Надам се да ће неком бити од користи. Желим вам све најбоље и да имате везу какву заслужујете – изузетну и са пуно магичних тренутака. Срећно!

Pošalji "Љубомора" na Facebook Pošalji "Љубомора" na Google Pošalji "Љубомора" na My Yahoo! Pošalji "Љубомора" na Live Pošalji "Љубомора" na MySpace Pošalji "Љубомора" na Twitter Pošalji "Љубомора" na Digg Pošalji "Љубомора" na del.icio.us

Ažurirano 27.03.2009. u 21:42, autor: he_who_brings_order

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. pely (avatar)
    Hvala. Lepa priča!