angelina jolie,holivudska majka...

sedim sinoc sa drugaricom,cavrljamo nesto neobavezno,meni daljinski u rukama i menjam programe,potpuno nesvesno.
zaustavljam se na pinku,vidim neki film vec uveliko traje.nazalost sad sam zaboravila o kom je filmu rec a jucerasnje novine nisam kupila.

sustina je sledeca - angelina jolie u ulozi humanitarnog radnika u africi - u filmu frka,panika,crncni se rokaju medjusobno,ona i neka crnkinja,njen vozac u filmu jure kroz guzvu.tamo se digla prasina,pucnji na sve strane,oce li iko izvuci zivu glavu,vec publika pocinje da trese itd....

kad nailazi scena koja me je sokirala.
bukvalno.

kaze angie onoj zeni sto je vozi - zaustavljaj kola,odmah! ona zaustavi kola angie istrcava i situacija je sledeca - naravno pobesneli afrikanci se i dalje rokaju oko nje,lesevi na sve strane itd a ona trci ka detetu,nekom izglednelom crncetu i uzima ga u ruke,umotava u neku krpu i sva zabrinuta gleda neku zenu koja je izgleda njegova ranjena majka koja ga slabasnim glasom doziva.odlucuje da ih oboje povede - nju stavlja na zadnji deo kamiona,a malog uzima u ruke i sedaju zajedno u kabinu.

sve to ne bi bilo tako strasno da klasicno holivudski nisu ubacili patetiku koja je ovaj put presla granicu dobrog ukusa.

elem,scena u kojoj angelina prilazi detetu je identicna onoj koja je 1994 dobila pulicerovu nagradu:
mali crnac pogrbljen i izgladneo (sa svim onim simptomima izglladnelosti - sve kosti se vide,glava neprirodno velika u odnosu na telo,naduven stomak itd...) a na nekoliko metara od njega stoji lesinar i nervozno skakuce vrebajuci svoj plen na samrti.dakle ovo:arrow:

1994_pulitzer_prize_photo.jpg

samo uz sve one elemente holivudske dramaticnosti - krv,pucnjevi,vristanje,sveopsta histerija.i angie kao holivudski pozitivac.

e sad ja ostah frapirana ovom scenom,sto zbog cinjenice da je plagijat,sto zbog toga sto je angelina kao stvarno neki humanitarac,usvaja sirocice itd a sa druge strane zaradjuje na ovakvim scenama.na stranu sto se fotograf koji je napravio ovu sliku nesto kasnije ubio.

elem,holivudsko licemerje mene svako malo uspe da sokira,ali ovo mi je bilo bas hard kor...ali bas.

obzirom da ne znam tacan naziv filma,ne mogu da proverim iz koje je godine,ali prilicno sam sigurna da je napravljen posle 1994.
ako gresim onda mi je zao sto sam bila ovako gruba na recima,ali u suprotnom ostajem i dalje bez teksta.
 
kontam da je tacno.

sa druge strane zamisli da neki fotograf uzme da pokupi svakoga na samrti u tolikoj africi gde miloni ljudi umiru od gladi...fizicki neizvodljivo.

ja znam da ne bih mogla da ga ostavim tako,ali sa druge strane ja skupljam i pticice kad ispadnu iz gnezda :roll: definitivno nesto cime ne bi mogla da se bavim i da posle zivim normalno sa tim.

e da inace nisam ovo stavila zbog slike za koju valjda vec i ptice na granama znaju,nego zbog cinjenice da se naslo u filmu i da neko posle na tome skuplja lovu...
 
Poslednja izmena:
Tebi smeta sto je scena ista kao na toj slici ?
Pa ... uzeli su te motive i resili da ih tako prikazu , isto nije bilo sigurno , mozda su malo bolje ... jeste malo gloopo , al sta sad ...
Gledao sam taj film odavno ... zao me je bilo ... secam se kad su dali bananu jednom malom takvom na pocetku ... bas me bilo zao ...
8) :-o :o
 
Pa dobro jeste malo gloopo sto je skroz identicno , ali predpostavljam da mozda nisu mogli na bolji , upecatljiviji nacin da prikazu pa su ga stavili tako ... sa tim lesinarem koji jedva ceka ono , da ovaj umre jadan ...
Pa su mislili da je to uopste najbolji nacin da se to prikaze ...
Kao kad npr. dvoje ljudi dodje do istog zakljucka ili ideje , ne mora odmah da znaci da su do namerno ukrali i da je to samo komercijala i da nema nicega od umetnosti ...
flim sam inace gledao jako davno , bio sam mali , bas mali , ne secam se dobro ...
8) :-o :o
 
Nz,nisam gledala film...danas chitam u novinama da ona usvaja JOSH jedno dete :shock:
sve je to divno i lepo,humano etc.ali nekad se pitam da li ona to radi shto voli ili da bi joj se ljudi divili kako je dobrotvor :? poshto je usvajanje dece iz siromashnih zemalja u Holivudu vecj postalo trend.
 
Sta je u njenoj glavi , veliko je pitanje.Cula sam negde da zanemaruje svoje dete u korist usvojenih.Mislim da ima neke nesredjene probleme,ali u svakom slucaju verujem da samoj toj deci jeste bolje.
I pokrenula je ''trend'' usvajanja dece po holivudu.
Sve je to naravno toliko isprazno i pomodno da je coveku muka.Ali bar ce neko takvo dete dobiti neki drugaciji zivot.Nije imalo nikakav pretpostavljam.
S te strane je dobro.
A amerikanci vecinom i jesu priglupa i pomalo pateticna nacija koja zivi od takvih klishea.Tu nema mnogo svrhe polemisati.
 
Pa ono, jeste licemerno i mnogo vise od toga, u smislu da Holivud pravi, baca enormne sume novca na takve filmove, samo da bi zgrtali jos, dok ova iskoriscena slika i dalje stoji zamrznuta u stvarnosti. :-(
Klasicna manipulacija ljudskom emocijom zarad love. Fuj!
 

Back
Top